درخواست رضا کیانیان از جامعه هنری و پزشکی

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد درخواست رضا کیانیان از جامعه هنری و پزشکی ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت مقالات هنر آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید


درخواست رضا کیانیان از جامعه هنری و پزشکی
,[categoriy]

آکاایران: درخواست رضا کیانیان از جامعه هنری و پزشکی

آکاایران: رضا کیانیان از جامعه هنری و پزشکی خواست با حفظ آرامش و رعایت قانون، کمک کنند پرونده پزشکی عباس کیارستمی طبق روال قانونی و منطقی بررسی شود.

این هنرمند در گفتگو با ایسنا یادآور شد: مسئله اصلی ما این بوده که پرونده پزشکی آقای کیارستمی بررسی شود، اما در وضعیت موجود به نظر می رسد از مسئله اصلی منحرف شده ایم و جنگی به دور از شأن جامعه سینمایی و پزشکی راه افتاده که باعث شده مسئله اصلی فراموش شود.
وی ادامه داد: جامعه سینمایی و پزشکی از گروه های مرجعی هستند که مردم برای رفتارهای اجتماعی شان از آنان الگو می گیرند اما آیا این درست است که فعالان هر دو جامعه با یکدیگر تندخویی کنند و مقابل هم قرار بگیرند؟!
به گزارش آکاایران: کیانیان افزود: همیشه هر جا تندروی صورت می گیرد، تمام افراد قانون گریز از این وضعیت سوءاستفاده می کنند تا قانون گریزی شان را با آن بهانه ها موجه جلوه دهند. هم تیم پزشکی و هم جامعه سینمایی دو گروه روشنفکر هستند و طبیعتا دوست دارند قانون رعایت شود. اما آیا درست است خودشان کار غیرقانونی انجام دهند؟!
بازیگر فیلم های «یه بوس کوچولو»،«کفش هایم کو؟» و «یه حبه قند» خاطرنشان کرد: خواست همه ما رسیدگی به پرونده پزشکی آقای کیارستمی از طریق مراجع ذی صلاح است و باید در این زمینه صبور باشیم. هر رأیی را که صادر شود، بررسی می کنیم. اگر درست بود، می پذیریم و اگر آن را درست نمی دانستیم، پیگیری خواهیم کرد. ممکن است این مسیر  طولانی باشد اما صبر می کنیم تا از اصول خود که پایبندی به قانون است، دور نشویم.
کیانیان با اشاره به ماجراهای بسته شدن خانه سینما تأکید کرد: باید از آن ماجرا الگو بگیریم. آقای شمقدری و حسینی (معاون سینمایی و وزیر وقت فرهنگ و ارشاد) خانه سینما را بستند. در آن مقطع می توانستیم خیلی کارهای احساسی انجام بدهیم. جلوی مجلس یا ریاست جمهوری تحصن کنیم و صف بکشیم. اما هیچ کدام از این کارها را انجام ندادیم تا گزکی به دست قانون گریزان ندهیم. درست است که بازگشایی خانه سینما روندی طولانی داشت، اما برنده شدیم. مهم برنده شدن ما و کشف حقیقت است.
بازیگر فیلم های «خانه ای روی آب»، «یک تکه نان» و «گاهی به آسمان نگاه کن» خاطرنشان کرد: معمولا گروه های قانون گریز کفن می پوشند و به خیابان راه می افتند. ما که نباید این کارها را انجام دهیم. از سوی دیگر درباره پرونده آقای کیارستمی، نباید از قبل، رأی دادگاه را پیش بینی یا تأکید کنیم که حتما باید رأی دادگاه چنین و چنان باشد! بلکه باید با صبوری اجازه دهیم تا تمام مراحل قانونی طی شود.
وی درباره حاشیه های اخیر که به دنبال سخنان انتقادی داریوش مهرجویی در مراسم یادبود کیارستمی مطرح شد و واکنش یکی از پزشکان بیمارستان جم به این انتقادات، توضیح داد: همه ما آقای مهرجویی را می شناسیم و خود من دکتر عباسی را نیز می شناسم. هر دو انسان های محترمی هستند و دکتر عباسی سابقه درخشانی در پزشکی و ارتباط بسیار خوبی با هنرمندان دارد اما آیا باید در این وضعیت لشکرکشی کنیم یا اینکه هر دو طرف را به صبر و آرامش و تعادل دعوت کنیم؟!
رضا کیانیان در پایان صحبت خود به ایسنا گفت: به عنوان عضوی از جامعه سینمایی ایران که همیشه پشت دوستانم ایستاده ام و جزو کسانی بوده ام که به دنبال بازگشایی خانه سینما بودم، از هر دو طرف خواهش می کنم صبر و آرامش شان را حفظ کنند تا پرونده پزشکی آقای کیارستمی طبق روال قانونی و منطقی بررسی شود.

 

 منبع :

درخواست رضا کیانیان از جامعه هنری و پزشکی گردآوری توسط بخش هنرمندان ایران و جهان سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات