.
loading...

جذب مخاطب با بهره گیری از بازیگران حرفه ای

آکاایران: جذب مخاطب با بهره گیری از بازیگران حرفه ای

آکاایران: تهیه کننده سریال «چرخ فلک» درباره ی تجربه ساخت مجموعه های تلویزیونی اپیزودیک اظهار کرد: باید دید که اول از همه مخاطبان نسبت به این شکل از سریال سازی چه بازخوردی نشان می دهند؛ البته در گذشته هم سریال های اپیزودیک موفقی در تلویزیون وجود داشته است، ولی «چرخ فلک» ممکن است به جهت اینکه در قسمت ها، داستان ها و بازیگران متفاوت ساخته شده است، تا اندازه ای متفاوت باشد.

مجید مولایی در گفت وگو با ایسنا درباره چرایی انتخاب سبک اپیزودیک برای ساخت سریال، بیان کرد: این کار به من پیشنهاد شد و در واقع طرح توسط تهیه کننده دیگری ارائه شده بود. هنگام شروع پروژه برخی از همکاران معتقد بودند که باید  از بازیگران غیرحرفه ای  استفاده کنیم، ولی من مقاومت کردم؛ به این دلیل که این سبک اپیزودیک به اندازه کافی برای مخاطب جدید است و از طرفی هم مدتی است که مخاطبان برنامه های تلویزیونی ریزش داشته است، بنابراین برای جذب مخاطب بهتر است از بازیگران حرفه ای بهره بگیریم. در همین راستا تلاش کردیم تا تمام فاکتورهای جذب مخاطب را داشته باشیم تا بتوانیم بازخورد مخاطبان نسبت به این سبک از سریال سازی را به درستی ارزیابی کنیم.
این تهیه کننده تلویزیونی ادامه داد: شاید اگر تعداد قسمت ها بیشتر بود مخاطب می توانست ارتباط بیشتری با سریال بگیرد، اما باید دید که مخاطبان با این سبک ارتباط برقرار می کنند یا نه؛ بنابراین فعلاً نمی توان هیچ قضاوتی در این باره کرد. شاید اگر قرار باشد این مجموعه را ادامه بدهم این نکته را حتماً در نظر می گیرم که در عین حفظ سبک اپیزودیک، درباره ی یک موضوع واحد ساخته شود. به عنوان مثال درباره موضوع  ازدواج ۳۰ قسمت با داستان های مختلف تولید کنیم. منظورم این است که اگر یک محور واحد وجود داشته باشد، تماشاچی در جریان است که این مجموعه تلویزیونی پیرامون چه موضوعی است.
به گزارش آکاایران: مولایی تجربه ساخت سریال «چرخ فلک» را دشوار برشمرد و اظهار کرد: این تجربه برای من خیلی خوب و سخت بود. از این جهت که اغلب همزمان در حال تولید و پیش تولید بودیم. به عنوان مثال در حال حاضر که روی پخش هستیم، فیلمنامه قسمت آخر  در حال نوشته شدن است و دو گروه همزمان در حال تصویربرداری هستند.
او همچنین درباره حضور چند کارگردان در مجموعه «چرخ فلک» یادآور شد: ابتدا که کار را تحویل گرفتم، اصرار بود که آن را برای ماه رمضان تحویل بدهم و چون زمان محدودی داشتیم با چند کارگردان و همزمان جلو رفتیم که اگر این محدوده زمانی وجود نداشت، با یک کارگردان پیش می رفتیم که هم فرمت قصه ها مشابه و هم از لحاظ هزینه ای به صرفه تر باشد.
تهیه کننده سریال «چرخ فلک» درباره حضور بازیگران معروف در این مجموعه بیان کرد: با وجود این همه صحبت هایی که درباره بازیگران می شود که خیلی اقتصادی به مسائل نگاه می کنند، اما وقتی متوجه می شوند که یک تیمی تلاش دارد تا به شعور مخاطب احترام بگذارد و کار آبرومندی تولید کند، همراهی می کنند. بسیاری از بازیگران این مجموعه نیز با ما همکاری کردند.
«نوری»، «کامران»، «می نا»، «باران» و «سارا» به کارگردانی عزیزالله حمیدنژاد و «داوود»، «خالد» و «بیتا» به کارگردانی بهرام عظیم پور عناوین برخی از اپیزودهای این سریال هستند که آخرین مراحل فنی خود را طی می کنند.
امیر آقایی، حمیدرضا آذرنگ، لیلا اوتادی، میلاد کیمرام، آشا محرابی، شبنم مقدمی، کیهان ملکی، بهناز جعفری، حسین سلیمانی، لیندا کیانی، فتانه ملک محمدی، عباس غزالی، بهرام ابراهیمی، مهوش صبرکن، کامبیز دارابی، علیرضا جعفری، ترلان پروانه، فرزانه نشاط خواه، اندیشه فولادوند و … از جمله بازیگرانی هستند که در اپیزودهای مختلف سریال «چرخ فلک» ایفای نقش کرده اند.
سریال «چرخ فلک» از شنبه تا سه شنبه هر شب رأس ساعت ۲۲:۲۰ روی آنتن شبکه یک سیما می رود.

 

 منبع :

گردآوری توسط بخش هنرمندان ایران و جهان سایت آکاایران
تبلیغات