.

اظهارات وزیر ارشاد درباره ی پرونده درمانی کیارستمی و بازگشت شجریان به ایران

آکاایران: اظهارات وزیر ارشاد درباره ی پرونده درمانی کیارستمی و بازگشت شجریان به ایران

آکاایران: وزیر ارشاد درباره ی آخرین جریانات پیگیری پرونده ی درمانی عباس کیارستمی گفت: وزیر بهداشت دستور داده است رسیدگی کنند و ببینند که قصوری در این زمینه وجود داشته است یا نه؟

ایسنا- علی جنتی که عصر 26 تیرماه پس از تماشای سمفونی ارمیا با اجرای ارکست سمفونیک تهران در جمع خبرنگاران سخن می گفت درباره ی بازگشت محمدرضا شجریان و بیماری او اظهار کرد: ایشان تحت معالجه هستند و امیدواریم زودتر به ایران بازگردند. همانطور که فرزند ایشان همایون شجریان توضیح داد، مجموعاً وضعیت شجریان رو به بهبود است و خوشبختانه سرطان ایشان گسترش پیدا نکرده است و با شیمی درمانی توانسته اند آن را متوقف کنند.
او همچنین درباره شرایط جدید برگزاری کنسرت ها که در آن دیگر نیازی به اخذ مجوز پلیس اماکن وجود ندارد بیان کرد: این موضوع مصوبه ی دولت است و به ما و وزارت کشور ابلاغ شده و به نیروی انتظامی نیز ابلاغ می شود.
به گزارش آکاایران: جنتی درباره ی کنسرت سمفونی وحدت اقوام ایرانی (ارمیا) نیز گفت: این کار خیلی خوبی بود و نقطه ی ممتاز آن تلفیق میان موسیقی سنتی ایرانی و کلاسیک بود.
وی ادامه داد: در وضعیت بنیاد رودکی و مدیریت آن اتفاقاتی افتاده و افراد زبده ای به عنوان مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره آن منصوب شده اند و نیز مشکلاتی که ارکسترها در گذشته داشته اند رفع شده است. امیدواریم هر هفته به طور مرتب کار سمفونیک داشته باشیم.

 

 منبع :

گردآوری توسط بخش هنرمندان ایران و جهان سایت آکاایران
تبلیغات