.

مراسم ترحیم مهدیه الهی قمشه ای آغاز شد

آکاایران: مراسم ترحیم مهدیه الهی قمشه ای آغاز شد

آکاایران: مراسم ترحیم این پژوهشگر ادبیات عرفانی و شاعر با حضور چهره های فرهنگی، علاقه مندان این چهره فقید و علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مسجد جامع شهرک غرب برپا شده است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران ؛ مراسم ترحیم این پژوهشگر ادبیات عرفانی و شاعر با حضور چهره های فرهنگی، علاقه مندان این چهره فقید و علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مسجد جامع شهرک غرب برپا شده است.
 
سیدعباس صالحی (معاون فرهنگی وزیر ارشاد)، موسوی بلده قاری بین المللی، محمد عثمان، محمدعلی ابطحی، حجت الاسلام و المسلمین سید محمود دعایی و ایازی (نماینده وزیر بهداشت) از جمله حاضران در این مراسم هستند.
 
به گزارش آکاایران: رسول نجفیان در بخشی از مراسم با خواندن شعری بیان کرد: برای من بسیار تلخ است در چنین مراسمی شرکت کنم؛ خانواده ای که از جوانی با آنها آشنا بودم. برخی از خانواده ها برکت مادی دارند اما خانواده قمشه ای برکت معنوی خاصی دارند.
 
 پوریا محمودی به نمایندگی از انجمن شاعران شعری از  مهدیه الهی قمشه ای خواند و این ضایعه را تسلیت گفت.
 
مهدیه الهی قمشه ای - شاعر، محقق و مولوی پژوه - پس از مدت ها دست و پنجه نرم کردن با مشکلات تنفسی و ریوی، عصر شنبه (19 تیرماه) دار فانی را وداع گفت. از او «بهار عشق؛ منتخب اشعار»، «معبد عشق؛ مجموعه اشعار»، «کربلا وادی عشق؛ سروده مهدی الهی قمشه ای، بازسرایی مهدیه الهی قمشه ای» و «خاطرات من با پدرم» به جا مانده است.
 
مهدیه الهی قمشه ای دختر مهدی محی الدین الهی قمشه ای و خواهر حسین الهی قمشه ای بود.
 
پیکر او از مقابل تالار وحدت تشییع و در لواسان به خاک سپرده شد.

 

 منبع :

گردآوری توسط بخش هنرمندان ایران و جهان سایت آکاایران
تبلیغات