.
loading...

 پزشکان با سهل انگاری باعث مرگ کیارستمی شدند

آکاایران: پزشکان با سهل انگاری باعث مرگ کیارستمی شدند

آکاایران: داریوش مهرجویی در پی اظهارات اخیرش در مراسم یادبود عباس کیارستمی توضیحاتی داد.

این کارگردان گفت:گاهی رانندگان غیر مسئول و خطاکار سبقت غیر مجاز می گیرند حتی در محدوده خط کشی به عابر پیاده حق تقدیم نمی دهند، دراتوبانها و جاده ها ویراژمی دهند، زباله های خود را بیرون از ماشین می اندازند و باعث تصادفات فجیع می شوند. در چنین جرایم رانندگی وقتی پلیس، رانندگان خطاکار را جریمه می کند ، آیا باید به همه رانندگان کشور بربخورد و دلخور شوند و بگویند پلیس به ما توهین کرده است ؟ آیا این منطقی است ؟
درهر قشری احتمال خطاکاری هست ولی در مسئولیت های حساس و خلبانی هواپیما که 260 مسافر را با خود حمل می کند یا راهنمایی خط قطارها یا رانندگان اتوبوس یا جراحی بدن، اینجا یک خطای کوچک مصیبت بزرگ به بار می آورد.
به گزارش آکاایران: در مورد عباس کیارستمی  که سرمایه بزرگ ملی و فرهنگی کشور است و شاید در حد تختی  قهرمان ملی است اشاره   و شکایت من فقط از پزشکانی است که در فرایند عمل جراحی او، سهل انگاری و خطا کردند  و باعث مرگ او شدند.
وگرنه من پزشکان، جراحان باوجدان و زحمتکش و کاردانی را می شناسم که در 8 سال جنگ دفاع مقدس با کمترین امکانات وشرایط معجزه آفریدند و جان انسان ها را نجات دادند، چنین پزشکانی هنوز در میان ما هستند و زحمت می کشند و من همواره  برای آنها احترام فراوان قائل هستم .
به نظر من خود پزشکان می باید در این مورد  قدم پیش بگذارند  و جلوی این سهل انگاری و بی مسئولیت ی ها را بگیرند و از کاردانی و لیاقت خود و پیروزی هایی که در جریان جراحی داشتند دفاع کنند .

 

ایسنا

 منبع :

گردآوری توسط بخش هنرمندان ایران و جهان سایت آکاایران
تبلیغات