زمان انتقال پیکر اصغر بیچاره به کشور

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد زمان انتقال پیکر اصغر بیچاره به کشور ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت مقالات هنر آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید


زمان انتقال پیکر اصغر بیچاره به کشور
,[categoriy]

آکاایران: زمان انتقال پیکر اصغر بیچاره به کشور

آکاایران: فرزند اصغر بیچاره از انتقال پیکر پدرش به ایران در پنجم مرداد ماه خبر داد.

تورج ژوله با اشاره به نتایج پیگیری های انجام شده برای انتقال پیکر اصغر بیچاره - عکاس پیشکسوت سینما - به ایران، اظهار کرد: این پیگیری ها همچنان در حال انجام است و دفتر حافظ منافع ایران در واشنگتن، کارهای اداری مربوط به انتقال پیکر پدرم را انجام داده است. مدارک لازم برای این کار نیز صادر شده و کارهای لازم پیگیری می شود.
او ادامه داد: اگر مشکلی پیش نیاید و همه چیز طبق برنامه ریزی پیش برود، پیکر پدرم پنجم مردادماه به ایران آورده و سپس مراسم تشییع و خاکسپاری انجام می شود. البته ممکن است چند روز زودتر نیز این اتفاق بیفتد، ولی بعید است از این تاریخ دیرتر باشد، اما برنامه ریزی ها برای پنجم مردادماه است.
به گزارش آکاایران: ژوله همچنین به خاکسپاری اصغر بیچاره در قطعه هنرمندان بهشت زهرا (س) اشاره کرد و گفت: امیدواریم این اتفاق بیفتد و با همکاری آقای مرادخانی در معاونت هنری وزارت ارشاد، پدرم در قطعه هنرمندان دفن شود.
او در بخش دیگری از سخنانش درباره ی آرشیو باقی مانده از اصغر بیچاره، بیان کرد: اقدامات لازم برای نمایش و نگهداری این آرشیو در یک مکان خاص در حال پیگیری است و اگر به نتیجه برسد، آن را اعلام خواهیم کرد.
به گزارش ایسنا، اصغر بیچاره، قدیمی ترین عکاس سینمای ایران، پس از تحمل یک دوره بیماری ۲۲ خردادماه براثر عوارض ناشی از سرطان حنجره در آمریکا درگذشت.
اصغر بیچاره با نام مستعار «علی اصغر ژوله» در سال ۱۳۰۹ در تهران متولد شد. او کار خود را به عنوان عکاس و کپی کار عکس فیلم های خارجی برای ویترین سینماها، از سال ۱۳۲۵ آغاز کرد. شروع فعالیت او در سینما نیز با عکاسی از فیلم «دستکش سفید» (پرویز خطیبی، ۱۳۳۰) بود.
او به جز بازیگری و عکاسی، مسوولیت های دیگری را مانند مدیر تهیه، طراحی صحنه و مدیر تدارکات نیز برعهده داشته است.

 

 منبع :

زمان انتقال پیکر اصغر بیچاره به کشور گردآوری توسط بخش هنرمندان ایران و جهان سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات