.

متوسط /1 گل؛ هشداری برای فوتبال ایران

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد متوسط /1 گل؛ هشداری برای فوتبال ایران ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت مقالات هنر آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: متوسط /1 گل؛ هشداری برای فوتبال ایران

متوسط /1 گل؛ هشداری برای فوتبال ایران
,[categoriy]

آکاایران: متوسط /1 گل؛ هشداری برای فوتبال ایران

متوسط /1 گل؛ هشداری برای فوتبال ایران,[categoriy]

به گزارش آکاایران:
آمار پایین گلزنی لیگ برتر در مقایسه با لیگ های اروپایی
متوسط /1 گل؛ هشداری برای فوتبال ایران

بحث داغ این روزهای فوتبال ایران، بررسی عوامل استقبال کم تماشاگران از مسابقات لیگ برتر است. وقتی بلیت بازی ها رایگان شد، شرایط تغییر کرد و تماشاگران دوباره با لیگ آشتی کردند. با وجود این گروهی معتقدند که حذف بلیت فروشی راه حل مناسبی نیست و برای جذب تماشاگر باید کیفیت مسابقات بالاتر برود.

یکی از مترهای جذابیت بازی ، تعداد گل هاست. تماشاگرانی که به ورزشگاه می روند تنها با دیدن گل هاست که به هیجان می آیند. دیدن یک بازی بدون گل و کم حادثه حس بدی دارد که ممکن است تماشاگر را برای رفتن دوباره به ورزشگاه مردد و دلسرد کند.نگاهی به آمار لیگ برتر ایران نشان می دهد که ما یکی از کم گل ترین لیگ های جهان را داریم. آمار متوسط گل های زده در لیگ های مختلف اروپایی بین 5/2 تا 3 گل در هر بازی است، ولی این عدد در ایران /1 است که اختلاف معنی داری را نشان می دهد.


تکراری ترین نتیجه در همه لیگ ها معمولا «یک -صفر» است. درصد رخ دادن این نتیجه در لیگ برتر انگلیس 18 درصد است، در حالی که در لیگ ایران 27 درصد بازی ها با این نتیجه به پایان می رسد. «صفر-صفر» دیگر نتیجه ای است که در لیگ ایران بارها تکرار شده است. در فصل جاری 14 درصد بازی ها بدون گل به پایان رسیده، در حالی که در لیگ برتر این رقم تنها 10 درصد است.


به روایت دیگر 41 درصد بازی های لیگ پانزدهم فقط یک گل داشته یا بدون گل بوده، در حالی که آمار مشابه در لیگ برتر انگلیس 28 درصد است. وقتی بیش از 4 بازی از 10 بازی لیگ برتر فقط یک گل دارد یا گلی ندارد، چرا باید انتظار داشته باشیم تماشاگران برای رفتن به ورزشگاه به خودشان زحمت بدهند و هزینه کنند؟
تاکتیک های تدافعی، فوتبال تخریبی
کم گل بودن لیگ عوامل مختلفی دارد و باید کارشناسی شود. با وجود این می توان چند عامل مهم را برای آن فهرست کرد. کیفیت بازیکنان هجومی و کیفیت چمن ورزشگاه ها در این ماجرا بی تاثیر نیست. اما نکته مهم تر تفکرات مربیان و تاکتیک هایی است که انتخاب می کنند. فوتبال آلمان نمونه خوبی است که چطور تغییر رویکرد فنی در نهایت به هجومی تر شدن بوندس لیگا ختم شد. آلمان در جام جهانی 1998 شکست سختی خورد و سیاستگذاران فدراسیون این کشور تصمیم گرفتند سبک فوتبال ماشینی را با الهام از فوتبال لاتینی جنوب اروپا متحول کنند. نتیجه این تغییر، ورود مربیان جوانی بود که جان تازه ای به مسابقات باشگاهی آلمان دادند و بی دلیل نیست که بوندس لیگا در فصل جاری با متوسط 75/2 گل زده، در میان 5 لیگ برتر اروپا پرگل ترین است.


در فوتبال ایران اما مربیانی که به ساختن تیم های هجومی مشهور باشند انگشت شمارند. از طرف دیگر اکثر مدیران برای حفظ موقعیت، مربیان نتیجه گرا را ترجیح می دهند. بیشتر تیم ها موقعیت متزلزلی دارند و اولویت شان بقاست، پس سراغ مربیانی می روند که بتوانند امتیاز جمع کنند. راه رسیدن به امتیاز اهمیتی ندارد و ساده ترین روش معمولا بازی بسته و تخریبی و امید بستن به تک موقعیت هاست. چنین فوتبالی قطعا نمی تواند برای تماشاگران
جذاب باشد.


آمار پایین گل در لیگ برتر هشداری است که بیش از همه باید سازمان لیگ و کمیته فنی فدراسیون فوتبال را نگران کند. فوتبال ایران در بعد فنی نیاز به تحول دارد و این تغییر باید از بالابه پایین باشد.

 

اخبار ورزشی - ایران ورزشی

 گرد آوری مطالب : آکا ایرانمنبع :

متوسط /1 گل؛ هشداری برای فوتبال ایران گردآوری توسط بخش هنرمندان ایران و جهان سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات