.
loading...

آکاایران: آتش تقی پور: «روزی روزگاری» برایم خاطره ساز شد

آتش تقی پور: «روزی روزگاری» برایم خاطره ساز شد

آکاایران: آتش تقی پور: «روزی روزگاری» برایم خاطره ساز شد

آتش تقی پور: «روزی روزگاری» برایم خاطره ساز شدآتش تقی پور: «روزی روزگاری» برایم خاطره ساز شد

آتش تقی پور متولد ۱۳۲۴است. او سال هاست بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون است. او را که بیشتر به واسطه بازی در سریال های تلویزیونی به یاد داریم و با سریال هایی مثل «روزی روزگاری»، «سربداران»، «شب دهم»و... در ذهن مخاطب ماندگار شده است.

به گزارش آکاایران: به گزارش خبرگزاری صبا، این بازیگر این روزها کمی کم کارتر شده و آخرین سریالی که از او دیده ایم نقشی کوتاه در سریال «معمای شاه» بود که از تلویزیون پخش شد به همین بهانه به سراغ او رفتیم تا درباره حال و احوال این روزهایش و همچنین وضع سریال های امروز بپرسیم که در ادامه خواهید خواند.
آقای تقی پور چندی است که از تلویزیون فاصله گرفتید؛ در حال حاضر مشغول چه کاری هستید آیا کاری برای پخش دارید؟
در حال حاضر مشغول اجرای یک نمایش هستم اما برای کار در تلویزیون در این مدت پیشنهادی نداشتم.
آخرین سریال شما در تلویزیون چه کاری بود؟
آخرین کاری که در تلویزیون داشتم سریال «معمای شاه» بود که سکانس های مربوط به من پخش شد.
چرا مدتی از تلویزیون دور بودید؟
تلویزیون از ما دور بوده و ظاهرا نمی خواهد با کارگردان های کاربلد و فهیم کار کند. شاید هم با آنها قهر کرده است و ما نیز چون عوامل همان کارگردان ها بودیم وقتی کار نکنند ما هم کار نمی کنیم.
به نظر شما چرا تلویزیون این روزها به لحاظ کیفی و حتی کمیت افت کرده است؟
تلویزیون کهنه شده است مانند پدربزرگ های ما از جامعه و زندگی مردم عقب مانده و در واقع پوسیده است. نمی خواهد با زمان جلو برود و نه از نظر مالی به این مدیوم رسیدگی می شود و نه از منظر فکری تامین می شود. مورد دوم با اهمیت تر است چون این «فکر» است که می تواند یک ارگان را بسازد. من با تلویزیون کارهای زیادی را انجام دادم سریال هایی مثل «شب دهم»، «پهلوانان نمی میرند»، «روزی روزگاری»، «سربداران» و...
کدام سریال برای شما خاطره ساز شد؟
«روزی روزگاری» سریالی بود که برای من خاطره ساز شد و با امراله احمدجو کار کردم.
کدام نقشتان در طول این سال ها را بیشتراز همه دوست داشتید؟
نمی توانم بگویم که کدام نقشم را بیشتر دوست دارم زیرا هرکدام وجهه خودشان را دارند به طور مثال در «روزی روزگاری» نقش خوبی داشتم یا در «خانه ای درتاریکی» نقش آن دکتر برایم جذاب بود. در «شب دهم» هم نقشم را خیلی دوست داشتم. شاید نقش هایی هم وجود دارد که دوستشان نداشتم اما برای همه آنها زحمت کشیده شده است. سریال «نی لبک» و «تعطیلات خوش بگذره» کارهایی بود که خیلی ها می گفتند خاطره انگیز است. بعضی اوقات هم آدم ها از نقش هایی با من حرف می زنند که فکر نمی کردم آن قدر برایشان خاطره انگیز شده باشد.
با کدام کارگردان کار کردن برایتان راحت تر بود؟
با اکثر کارگردان ها کار کرده ام. با امراله احمدجو کار کردم که بسیار خوب بود، با حسن فتحی کارکردم و خیلی پروژه دلچسبی بود. در کل مشکلی نداشتم و آنها به من اعتماد کردند و من هم اعتماد متقابل به آنها داشتم و این اعتماد باعث شد کم کاری نکنم و متوجه شوم که کارم مقبول واقع شده است.
با توجه به تغییر مدیریت ها در سازمان صدا و سیما آینده تلویزیون را چطور می بینید؟
به قول ضرب المثل معروف «مسئله حسن بره حسین بیاد حسین بره یحیی بیاد» نیست تلویزیون باید به صورت بنیادی تغییر کند. به نظر من باید یک سری چیزها آتش زده شود تا اتفاقات جدیدی بیفتد. تلویزیون مثل آدمی شده که خانه اش پر شده از اسباب بی استفاده و کهنه و با تغییرآدم ها چیزی عوض نمی شود، مدیریت باید عوض شود، افکار باید تغییر کند، باید فردی را بیاورند که جسور باشد و به کارمندانش بگوید که نترسید تا تلویزیون امروزی شود نه این که همه چیز را قدیمی نگه بدارند فقط برای این که معتقدند ما درست می گوییم با این شیوه نمی توان ادامه داد با خرج و مخارجی که از جیب ملت می رود به نظر من این مدیریت خیانت است.در آخر باید بگویم که من با تلویزیون کارهای زیادی انجام دادم که با آثار امروز قابل مقایسه نیستند کارهایی که خوب و به یاد ماندنی شدند و با این کارها و شیوه ای که تلویزیون اعمال می کند به قهقرا می رود.

 

در خانه ما کسی تلویزیون ایران را نگاه نمی کند و متاسفم که تلویزیونgem جای تلویزیون ایران را گرفته است و حتی برای تبلیغاتمان هم ترجیح می دهند با تلویزیون بیگانه همکاری کنند چون می دانند نه به حرف تلویزیون خود ما اعتماد می کنند و نه به تبلیغاتش بها می دهند و مایه تاسف است که ارگان عظیمی مثل صداسیما این همه خرج می کند اما بازدهی ندارد.

 گرد آوری مطالب : آکا ایران


منبع :

گردآوری توسط بخش هنرمندان ایران و جهان سایت آکاایران
تبلیغات