.

آکاایران: لیلا بلوکات از شکار مرغابی می گوید

لیلا بلوکات از شکار مرغابی می گوید

آکاایران: لیلا بلوکات از شکار مرغابی می گوید

لیلا بلوکات از شکار مرغابی می گویدلیلا بلوکات از شکار مرغابی می گوید

لیلا بلوکات می گوید بازیگر فیلم های کمدی نیست اما الان فیلم های جدی خیلی فروش ندارند و به همین دلیل با بازی در فیلم ˝دراکولا˝ این ژانر را امتحان کرد.

به گزارش آکاایران:  به گزارش هنرآنلاین، لیلا بلوکات از جمله بازیگرانی است که این روزها کمتر در آثار سینمایی دیده می شود و بیشتر فعالیت خود را اختصاص داده است به تئاتر و کارهای خیر و عام المنفعه.
او درباره کم کاری خود در عرصه تصویر گفت: حدود سه سال است کمتر کارهای تصویری انجام داده ام و نمایش کار کردم. دلیل این کم کاری هم بخشی به این برمی گردد که پیشنهاد کاری که خوب باشد به دستم نرسید و این روند ادامه یافت تا پارسال که برای اینکه از کار تصویر دور نمانم در دو فیلم "دراکولا" به کارگردانی رضا عطاران و "آس و پاس" حضور یافتم که در نوبت اکران عید فطر قرار دارند.
وی درباره حضور در فیلم "دراکولا" عنوان کرد: در این فیلم در نقش خواهرزن شخصیت اصلی را دارم که رضا عطاران نقشش را بازی می کند، ولی از آنجایی که حدود 13 دقیقه به فیلم، ممیزی خورده است، فکر می کنم بخشی از بازی من حذف خواهد شد. این شخصیت درگیری های خاص خودش را دارد و درباره آن خیلی توضیح نمی دهم، چرا که نمی دانم با ممیزی که اتفاق افتاده از آنچه باقی خواهد ماند.
بازیگر فیلم سینمایی "پنج ستاره" درباره حضور در سینمای گیشه بیان کرد: تجربه کار گیشه ای نداشتم و اغلب کارهایم جدی و خاص هستند. در واقع جنس کار سینمای گیشه را تجربه نکرده بودم و دوست داشتم آن را نیز امتحان کنم. نمی دانم بازخورد مخاطبان چگونه خواهد بود، شاید سلیقه من کار گیشه ای نباشد، اما مردم این جنس کار را دوست دارند و وقتی می بینم با دیدن این فیلم ها حالشان خوب است و سرگرم شدند و نسبت به آن واکنش خوبی دارند و امروز بیشتر فیلم ها نیز در همین ژانر ساخته شده و فروش میلیاردی خوبی داشتند، سعی کردم آن را امتحان کنم.
وی ادامه داد: من بازیگر جدی هستم و بازیگر کمدی نبوده ام و همیشه در فیلم سلیقه ام فیلم هایی چون کارهای بیضایی، فرمان آرا و... ولی الان فیلم های جدی خیلی فروشی ندارند. بنابراین سعی کردم این تجربه را داشته باشم و با مردم همراه شوم چرا که من بازیگرم و از من توقع دارند هر ژانری را تجربه کنم. فیلم "دراکولا" یک فیلم در ژانر کمدی وحشت است و "آس و پاس" نیز یک فیلم فانتزی عشقی است.
بلوکات درباره عوامل فروش خوب فیلم ها افزود: ما می توانیم از جنس کارهای جدی را نیز جلو ببریم، اما دو حالت دارد یا این فیلم ها، فیلم هایی هستند که در جشنواره فیلم فجر دیده شدند و نظر مثبت روی آن ها بود و سیمرغ جشنواره را از آن خود کردند که ماحصلش فروش خوب در گیشه است و یا برخی کارها خوب هستند، اما از آنجایی که در جشنواره مهجور می مانند درنتیجه در گیشه تماشاچی خود را از دست می دهند. این در حالی است که سینمای جدی برایش زحمت کشیده می شود، اما این دو ژانر از نظر قصه بسیار با هم فرق دارند و مردم دوست دارند وقتی برای تفریح به سراغ سینما می روند آن زمانی را که در سالن سینما هستند، بخندند و شاد از سالن بیرون بیایند. ولی فیلم های موفق در سینمای جدی هم بسیار داریم که فروش میلیاردی داشته اند.
بازیگر "اخراجی ها"که این روزها با نمایش "شکار مرغابی" روی صحنه می رود درباره این نمایش نیز گفت: "شکار مرغابی" یک کار روسی است نوشته الکساندر وامپیلف به کارگردانی حمیدرضا قطبی و تهیه کنندگی ناهید دل آگاه. این نمایش تاکنون در ایران به روی صحنه نرفته و حتی کتابش نیز منتشر نشده است و برای اولین بار است که به روی صحنه می رود و دیده می شود. نقشی که به من پیشنهاد شد در سبک و سیاق کارهای قبلی ام بود. به همین خاطر نقش دیگری را پذیرفتم که تا به حال مشابهش را بازی نکرده باشم. در "شکار مرغابی" نقش شخصیت اصلی نمایش را که یک معلم است، ایفا می کنم. او فوق العاده منظم بوده و قوانین خاص خودش را دارد، اما همسرش مردی سبک سر، خیانت کار و شراب خوار است. این مرد در زندگی اش عاشق شکار مرغابی است اما همسرش می داند که او فقط ادعای شکار مرغابی را دارد و هیچ وقت از پس این کار برنمی آید.
وی درباره برنامه های آتی خود نیز عنوان کرد: حتماً بعد از این نمایش، نمایش دیگری را انتخاب خواهم کرد، ولی از آنجایی که هیچ کدام از پیشنهاد ها هنوز قطعی نشده و قراردادی امضا نشده است فعلاً درباره آن ها صحبتی نمی کنم.
 

 گرد آوری مطالب : آکا ایران


منبع :

گردآوری توسط بخش هنرمندان ایران و جهان سایت آکاایران
تبلیغات