.
loading...

آکاایران: ماجرای پخش صدای شجریان در جشنواره کن از زبان فرهادی

ماجرای پخش صدای شجریان در جشنواره کن از زبان فرهادی

آکاایران: ماجرای پخش صدای شجریان در جشنواره کن از زبان فرهادی

ماجرای پخش صدای شجریان در جشنواره کن از زبان فرهادیماجرای پخش صدای شجریان در جشنواره کن از زبان فرهادی

اصغر فرهادی در نشست مطبوعاتی فیلمش که ساعتی پیش برگزار شد از ارادت قلبی اش نسبت به استاد شجریان سخن گفت.

به گزارش آکاایران: به گزارش خبرآنلاین اصغر فرهادی در بخشی از گفت و گو ی مطبوعاتی اش با ادای دین به استاد محمدرضا شجریان گفت: «صدای شجریان در مراسم فرش قرمز فیلم «فروشنده» به خواست من پخش شد.
او اضافه کرد: همه ما در آن لحظه حس عجیبی داشتیم که قابل توصیف نیست. خوشحالم که توانستم به این بزرگوار ادای دین کنم.
براساس این گزارش، هنگام عبور عوامل فیلم و مهمانان از روی فرش قرمز جشنواره ی کن تصنیف «دلشدگان» استاد محمدرضا شجریان از بلندگوهای سالن پخش شد و فضایی کاملا ایرانی را برای حضار رقم زد. این تصنیف برای فیلم «دلشدگان» زنده یاد علی حاتمی ساخته شده بود.
فرهادی پیش از این نیز در فیلم «جدایی نادر از سیمین» به استاد آواز ایران ادای دین کرده بود. در این فیلم زمانی که سیمین می خواست خانه ی نادر(همسرش) را ترک کند، از بین همه ی وسایل یکی از آلبوم های استاد شجریان را برداشت و خطاب به نادر گفت که من این آلبوم را می برم.
محمدرضا شجریان در تعطیلات نوروزی با انتشار ویدئویی در شبکه های اجتماعی اعلام کرد که به سرطان مبتلا شده و برای مداوا به خارج از کشور رفته است.
امروز هم مدیر شبکه یک سیما به ایلنا گفته بود با توجه به صحبت های انجام گرفته، ماه رمضان امسال، احتمال دارد صدای ربنای استاد شجریان هنگام افطار از تلویزیون پخش شود.

 گرد آوری مطالب : آکا ایران


منبع :

گردآوری توسط بخش هنرمندان ایران و جهان سایت آکاایران
تبلیغات