.
loading...

آکاایران: «برادر» درامی خانوادگی با مفهوم ملی- مذهبی است

«برادر» درامی خانوادگی با مفهوم ملی- مذهبی است

آکاایران: «برادر» درامی خانوادگی با مفهوم ملی

«برادر» درامی خانوادگی با مفهوم ملی- مذهبی است«برادر» درامی خانوادگی با مفهوم ملی- مذهبی است

سریال رمضانی «برادر» با مفهمومی ملی-مذهبی، درامی خانوادگی را با باورهای سنتی به تصویر می کشد.

به گزارش آکاایران: آرش قادری نویسنده مجموعه تلویزیونی «برادر» در گفتگو با  باشگاه خبرنگاران؛ درباره نگارش و خط داستانی این مجموعه مناسبتی گفت: ایده کلی سریال «برادر» تقریبا نزدیک به 5 سال پیش شکل گرفت و در نهایت در سال از طرف مدیریت فیلم و سریال شبکه دو سیما طرح یک سریال برای ماه مبارک رمضان مطرح شد و ما مناسب دیدیم که «برادر» را با رویکرد مذهبی و فضایی نزدیک به حال و هوای ماه مبارک، برای پخش رمضان آماده کنیم.
وی ادامه داد: خوشبختانه فکر می کنم توانستیم سریال «برادر» را به بعد روحانی نزدیک و حق مطلب را به عنوان یک مجموعه مناسبتی رعایت کنیم.
نویسنده مجموعه تلویزیونی «ماتادور» پیرامون روند داستانی مجموعه تلویزیونی «برادر» بیان کرد: این مجموعه مناسبتی در واقع یک درام خانوادگی با رویکرد خانواده سنتی،- نه به مفهوم دوری از اتفاقات روز، بلکه به معنی باورهای سنتی، ملی و مذهبی- متناسب با شب های رمضان است.
قادری افزود: نگارش و یا بازنویسی نهایی را در 6 تا 7 ماه آماده کردیم و در زمانی که طرح کلی قطعی شد، ما چیزی بیش از 22 قسمت برای ساخت در اختیار داشتیم که در حال حاضر آن 8 قسمت انتهایی هم به پایان رسیده است و کار در روند تولید به آرامی جلو می رود.
نویسنده مجموعه تلویزیونی «هوش سیاه» در خصوص حذف و بازنویسی ویژه در سریال «برادر» اظهار داشت: تا به امروز بازنویسی ها بیشتر پیرامون نزدیک کردن فضای مجموعه به ماه مبارک رمضان بود و خوشبختانه هیچ اختلاف نظر ویژه ای برای تغییر فیلمنامه وجود نداشت و همچنین سازمان صدا و سیما و مدیران شبکه هم هیچ محدودیتی برای ما قائل نشدند و در روند شکل گیری داستان بسیار کمک کردند.
قادری در پایان به همکاری خود با جواد افشار اشاره کرد و گفت: من همکاری با آقای افشار را پیش از سریال «برادر»، در سال 1387 تجربه کرده ام و از این همکاری مجدد بسیار خرسندم.

 

 گرد آوری مطالب : آکا ایران


منبع :

گردآوری توسط بخش هنرمندان ایران و جهان سایت آکاایران
تبلیغات