.

آکاایران: دکتر محمود وزیری در «معمای شاه» کیست؟ / تصاویر

دکتر محمود وزیری در «معمای شاه» کیست؟ / تصاویر

آکاایران: دکتر محمود وزیری در «معمای شاه» کیست؟ / تصاویر

دکتر محمود وزیری در «معمای شاه» کیست؟ / تصاویردکتر محمود وزیری در «معمای شاه» کیست؟ / تصاویر

محمود وزیری فرزند دکتر وزیری، یکی از کاراکترهای مجموعه تلویزیونی «معمای شاه» است که نقش این شخصیت را امیر یل ارجمند ایفا می کند.

به گزارش آکاایران: به گزارش باشگاه خبرنگاران؛ محمود وزیری فرزند دکتر وزیری در مجموعه تلویزیونی «معمای شاه» است. نقش این شخصیت را امیر یل ارجمند ایفا می کند. امیریل ارجمند پیش از حضور در این سریال دوبار دیگر تجربه همکاری با محمدرضا ورزی را داشته است.

 

معمای شاه با کاراکتر «دکتر احمد وزیری» با نقش آفرینی «سعید نیکپور» وارد داستان شد اما در ادامه دوربین به «خانه دکتر وزیری» رفته و ضمن معرفی خانواده وی، چند رویداد مهم در میان این خانواده را به تصویر می کشد. اتفاق اول بازگشت «محمود وزیری» با بازی «امیر یل ارجمند» از سوییس به ایران پس از تحصیل در رشته پزشکی است. اتفاق دوم ورود دختری به نام «گلنار» با بازی نرگس محمدی به جمع خانواده وزیری است. گلنار که ورودش به داستان با اضطراب و هیجان همراه است، از شخصیت های اصلی معمای شاه است که سرانجام با محمود وزیر ازدواج می کند.

 

دیگر اعضای خانواده وزیری:«گوهر خیراندیش» در نقش طوبی مادر خانواده، «آزاده اسماعیل خانی» در نقش نورآفاق دختر خانواده، «یوسف صیادی» در نقش امیر مسعود پسر کوچک خانواده و «محسن صادقی نسب» در نقش مش رمضون سرایدار خانه شخصیت های اصلی هستند که در خانه وزیری خواهیم دید.

 

یکی از محورهای اصلی سریال «معمای شاه» به خانواده وزیری اختصاص دارد و روایت داستان زندگی آنها در دوران پهلوی می گذرد. محمود وزیری پسر دکتر وزیری است که برای تحصیل در رشته پزشکی به کشور سوئیس سفر کرده و بعد از اتمام تحصیلات خود به ایران باز می گردد. این فرد یک شخصیت داستانی است که ورزی برای روایت داستان خود از این کاراکتر استفاده کرده است.

 

دکتر محمود وزیری در «معمای شاه» کیست؟ / تصاویر

 

در این مجموعه تلویزیونی، ارجمند در چهار گریم متفاوت ظاهر شده است.
از سن نوجوانی، جوانی و تا زمانی که در چهل سالگی نماینده مجلس می شود و سپس میانسالی و پیری در «معمای شاه» حضور دارد و تا سال 59 در قصه خواهد بود.نقش ارجمند در این کار مربوط به بخش داستانی سریال می شود، بخشی که به طور خاص و ویژه به آن پرداخته شده است.

 

همچنین محمود وزیری کاراکتری است که سهم مهمی از بخش داستانی را بر عهده دارد. روایت این بخش از کار همراه با وقایع سیاسی سال هایی است که برخی از آنها به خوبی در ذهن مردم باقی مانده است. بعضی از آن اتفاقات نیز حداقل برای نسل جدید کمی نا آشنا تر است که تماشای این مجموعه زاویه دید جدیدی را به روی مخاطبان می گشاید و آن ها را با چند و چون رخدادهای به وقوع پیوسته آشنا می کند.

 

 گرد آوری مطالب : آکا ایران


منبع :

گردآوری توسط بخش هنرمندان ایران و جهان سایت آکاایران
تبلیغات