.

آکاایران: 37 سال است تلویزیون آثار من را بدون اجازه پخش می کند

37 سال است تلویزیون آثار من را بدون اجازه پخش می کند

آکاایران: 37 سال است تلویزیون آثار من را بدون اجازه پخش می کند

37 سال است تلویزیون آثار من را بدون اجازه پخش می کند37 سال است تلویزیون آثار من را بدون اجازه پخش می کند

شهرام ناظری گفت:بنده به عنوان یک هنرمند حداقل انتظاری که از رسانه ملی داشتم این بود که لااقل برای پخش آثارم آن هم در جهت اهداف خودشان از ما اجازه بگیرند. هشت سال کار های بنده در جبهه های جنگ و آن دهه پخش شد بدون این که حق و حقوقی بخواهم و حدود 37 سال است که صدا وسیما آثارم را بدون کسب اجازه و اطلاع، به عناوین مختلف حتی به صورت ابزاری پخش می کند.

به گزارش آکاایران: به گزارش صبا،شهرام ناظری از جمله خوانندگانی است که آثارش در طول این سال ها از تلویزیون بارها پخش شده است اما وی در تازه ترین گفت وگویش از این که آثارش بدون اجازه پخش می شود، ابراز نارضایتی کرده و در گفت وگو با خبرگزاری فرهنگ و هنر ضمن این انتقاد عنوان کرد: متاسفانه در هنگامه برخوردهای رادیکالی همچون لغو مکرر کنسرت ها و بد رفتاری با اهالی هنر و بالاخص موسیقی خوش بین نبوده و نیستم و هنرمندان عرصه موسیقی همیشه با چنگ و دندان جنگیده اند و در این میان باید گفت عملکرد سازمان صدا وسیما کاملا مخالف پدیده فرهنگ است که بنده هیچ وقت خودم را وارد این سازمان و ساز و کارهای آن نکرده ام و البته تا وضع این چنین است، ورودی هم نخواهم داشت.
شهرام ناظری معتقد است اگر آثار خواننده ها با اجازه از آنها در تلویزیون پخش شود، اتفاق بهتری برای موسیقی کشور می افتد و اضافه کرد: بنده به عنوان یک هنرمند حداقل انتظاری که از رسانه ملی داشتم این بود که لااقل برای پخش آثارم آن هم در جهت اهداف خودشان از ما اجازه بگیرند. هشت سال کار های بنده در جبهه های جنگ و آن دهه پخش شد بدون این که حق و حقوقی بخواهم و حدود 37 سال است که صدا وسیما آثارم را بدون کسب اجازه و اطلاع، به عناوین مختلف حتی به صورت ابزاری پخش می کند که در این خصوص لازم است اصول قانونی کپی رایت و قرارداد فی ما بین رعایت شود. حرف اصلی این است که مسئولان فکر نکنند، کارهای هنرمندان باد آورده است. گاهی برای اجرای کنسرت به خارج از کشور می روم اما برای زندگی دائم با این که امکانات زیادی برایم وجود دارد، نمی روم و کشورم را به واسطه علاقه قلبی و عشقی که به سرزمینم دارم، رها نمی کنم و همانند دیگر اساتید برجسته کشورم عاشقانه در سرزمینم می مانم و می خوانم.
وی در پاسخ به سوالی مبنی بر این که آینده جوانان حوزه موسیقی سنتی را چگونه می بینید؟، عنوان کرد: با رویکرد و نگاهی که صداوسیما در مواجهه با موسیقی و بالاخص موسیقی سنتی دارد و خط مشی که توسط مسئولان فرهنگی درکشور حاکم است آن قدرها هم نمی توان امید زیادی به آینده موسیقی داشت.

 

 گرد آوری مطالب : آکا ایران


منبع :

گردآوری توسط بخش هنرمندان ایران و جهان سایت آکاایران
تبلیغات