مهدی فقیه: پس از سال ها تحصیل در ایران و خارج، بیکارم. جایز است بروم کنار خیابان لنگ بفروشم؟

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد مهدی فقیه: پس از سال ها تحصیل در ایران و خارج، بیکارم. جایز است بروم کنار خیابان لنگ بفروشم؟ ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت مقالات هنر آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: مهدی فقیه: پس از سال ها تحصیل در ایران و خارج، بیکارم. جایز است بروم کنار خیابان لنگ بفروشم؟

مهدی فقیه: پس از سال ها تحصیل در ایران و خارج، بیکارم. جایز است بروم کنار خیابان لنگ بفروشم؟
,[categoriy]

آکاایران: مهدی فقیه: پس از سال ها تحصیل در ایران و خارج، بیکارم. جایز است بروم کنار خیابان لنگ بفروشم؟

مهدی فقیه: پس از سال ها تحصیل در ایران و خارج، بیکارم. جایز است بروم کنار خیابان لنگ بفروشم؟,[categoriy]

مهدی فقیه بازیگر فیلم های سینمایی چون «اخلاقتو خوب کن»، «آسمان هشتم»، «تاکسی نارنجی» در باب تعلل خانه سینما در مورد وضعیت تأمین معیشت هنرمندان گفت:

به گزارش آکاایران: به گزارش صبا، «خانه سینما در قالب انجمن است و انجمن قدرت چندانی ندارد و اعضا باید خود پیگیر حق و حقوق باشند. هنری که معنایش انتقال مفاهیم انسانی به مخاطب است، به کجا رسیده است؟ مسئولین حال حاضر خانه سینما عنادی با هنرمندان ندارند و به دنبال راه چاره ای برای حل مسائل مربوط به هنرمندان سینما هستند».
بازیگر فیلم سینمایی «ایستگاه آخر» با گلایه از بیکاری چند ساله خود، خاطر نشان کرد: «چندین سال در ایران و فرنگ تحصیل کرده ام و پس از تلاش ها و فعالیت هایم در زمینه بازیگری هم اکنون چند سال است که بیکار هستم. آیا جایز است در کنار خیابان لنگ بفروشم؟ عده ای می برند و می خورند و می چابند و هنرمندان زیادی اکنون خانه نشین هستند و صدایشان در نمی آید»
وی با بیان اینکه حتی رسانه ها هم چند سالی است فراموشم کرده اند، به بانی فیلم گفت: «از سوی خانه سینما هیچ سراغی از من گرفته نمی شود و بعد از مدت ها بانی فیلم تنها رسانه ای است که با من گفت و گو کرده است. من همیشه خاک پای استادی چون علی نصیریان، جمشید مشایخی و عزت الله انتظامی خواهم بود».
بازیگر فیلم سینمایی «ملک سلیمان» درباره تعطیلی برخی از جشنواره های غیر ضروری و اختصاص بودجه آن به معیشت هنرمندان، یادآور شد: «جشنواره ها چارتی است که از قدیم نوشته شده است و مدیران مجبور به برگزاری آن هستند؛ در غیر این صورت بازخواست شده و باید پاسخگو باشند» او با بیان اینکه اکنون با حقوق بازنشستگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی امرار معاش می کند، در خصوص وجود مافیای سینما، گفت: «بعضی ها قدرت و پول دارند و هر کس که پول داشته باشد قدرتمند است و هر که هنر دارد و مردم او را می خواهند باید بسوزد و بسازد. آغداشلو پس از مرگ لطفعلی صورتگر شیرازی در کتابش نوشت که او در فقر مطلق مرد».

 

 گرد آوری مطالب : آکا ایران


منبع :

مهدی فقیه: پس از سال ها تحصیل در ایران و خارج، بیکارم. جایز است بروم کنار خیابان لنگ بفروشم؟ گردآوری توسط بخش هنرمندان ایران و جهان سایت آکاایران

اخبار اکاایران

اخرین مطالب آکاایران

تبلیغات