جودی فاستر ستاره جشنواره کن شد/ سوال خبرنگار ایرانی درباره کلونی

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد جودی فاستر ستاره جشنواره کن شد/ سوال خبرنگار ایرانی درباره کلونی ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت مقالات هنر آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: جودی فاستر ستاره جشنواره کن شد/ سوال خبرنگار ایرانی درباره کلونی

جودی فاستر ستاره جشنواره کن شد/ سوال خبرنگار ایرانی درباره کلونی
,[categoriy]

آکاایران: جودی فاستر ستاره جشنواره کن شد/ سوال خبرنگار ایرانی درباره کلونی

جودی فاستر ستاره جشنواره کن شد/ سوال خبرنگار ایرانی درباره کلونی,[categoriy]

جودی فاستر که با جدیدترین فیلمش به عنوان کارگردان در جشنواره کن حضور یافته، دیروز پنج شنبه در مرکز توجه بود.

به گزارش آکاایران: به گزارش مهر به نقل از گاردین، جودی فاستر به عنوان کارگردان فیلم «هیولای پول» دیروز با جرج کلونی و جولیا رابرتز روی فرش قرمز جشنواره کن رفت و پس از نمایش فیلمش در کنفرانس مطبوعاتی شرکت کرد.
این بازیگر و کارگردان سرشناس در این نشست به نبودن کارگردان های زن در بدنه اصلی هالیوود اشاره کرد و گفت: مدیران استودیوها از این مساله می ترسند.
جودی فاستر گفت: من سخنگوی کسی نیستم و چیزی هم نمی دانم.
فاستر که با چهارمین فیلمی که کارگردانی کرده خارج از بخش رقابتی جشنواره حضور دارد پیش از این در سال ۱۹۹۱ فیلم «مرد کوچولو»، در سال ۱۹۹۵ کمدی جشن شکرگزاری با عنوان «خانه ای برای تعطیلات» و در سال ۲۰۱۱ فیلمی با بازی مل گیبسون با عنوان «سگ آبی» را ساخته بود.
این بازیگر که دو جایزه اسکار در کارنامه اش دارد از کودکی جلوی دوربین رفته است. او در کن به سابقه ۵۰ ساله اش در صنعت سینما اشاره کرد و از این گفت که باور دارد زنان با وجود همه چالش هایی که هنوز پیش روی شان است، به هالیوود آمده اند. این در حالی است که در گزارشی که به تازگی منتشر شده اعلام شده زنان تنها ۷ درصد از کارگردانی ۲۵۰ فیلم اول هالیوود در سال ۲۰۱۴ را برعهده داشتند.

,[categoriy]

فاستر گفت تغیرات شدیدی در این زمینه می بیند و وقتی جوان تر بود زنان تنها سرپرستی نوشتن فیلمنامه ها را برعهده داشتند و در موارد گریم و بازیگری فعالیت می کردند، اما اکنون می توان شاهد حضور زنان بیشتر در گروه سازنده فیلم بود.
فاستر که نقش اصلی فیلم «سکوت بره ها» را برعهده داشت در پاسخ به این که حضور زنان در بخش ها و نقش های اصلی بیشتر در فیلم های مستقل و برنامه های تلویزیونی مشاهده می شود، گفت: به نظرم این دوره خطرناک ترین دوره در تاریخ فیلمسازی است. با توجه به مسایل اقتصادی خیلی چیزها در ساختار استودیوها تغییر کرده و خیلی چیزها در این صنعت و تجارت در حال تغییر است.

,[categoriy]

وی افزود: ساخت هر فیلم یک نوآوری و یک اختراع جدید است. ما کارخانه تولید کفش نیستیم بنابراین مقررات متفاوتی بر این صنعت حاکم است.
فاستر که یک اپیزود از سریال «بازی تاج و تخت» و نیر سریال «نارنجی سیاه جدید است» را برای تلویزیون کارگردانی کرده، از این رسانه برای باز بودن به روی زنان تقدیر کرد و از این که به زنان فرصت های بیشتری برای ارایه توانایی هایشان داده می شود قدردانی کرد و علت آن را خطرات کمتر مالی خواند.
جرج کلونی: ترامپ رییس جمهوری نمی شود
در نشست عوامل این فیلم جرج کلونی نیز بار دیگر به مساله دونالد ترامپ اشاره کرد و گفت قرار نیست ترامپ پیروز ریاست جمهوری آمریکا شود چون هیچ گاه ترس نمی تواند کشور ما را پیش ببرد.

,[categoriy]

او در فیلم «هیولای پول» در نقش لی گیتس یک فعال مالی ظاهر شده که مدیر او با بازی جولیا رابرتز باید برنامه ای را در تلویزیون روی آنتن ببرد. او به برنامه های تلویزیونی نیز انتقاد وارد کرد که برای یافتن سوژه، ترامپ را تا این حد بالا آورده اند و گفت فیلم «هیولای پول» نیز درباره همین است که بین خبر و سرگرمی چه رابطه ای وجود دارد و چطور می تواند مشکل ساز شود.
فاستر آخرین بار پنج سال پیش در جشنواره فیلم کن حضور داشت.
جولیا رابرتز نیز که برای نخستین بار به جشنواره کن آمده است، در پاسخ به این که آیا دوست دارد کارگردانی کند گفت از هوش و حوصله کافی برای این کار برخوردار نیست.
در نهایت روزنامه نگاری از ایران از فاستر پرسید آیا رابرتز و کلونی کیفیت خاصی را وارد نقش هایشان کرده اند. وی گفت: مثلا وقتی به آقای کلونی نگاه می کنم تصویری از یک رییس جمهوری آینده را می بینم. کلونی نیز با شوخی به او جواب داد: از طرف جوانی از ایران، این معنای زیادی دارد. 

 

 گرد آوری مطالب : آکا ایران


منبع :

جودی فاستر ستاره جشنواره کن شد/ سوال خبرنگار ایرانی درباره کلونی گردآوری توسط بخش هنرمندان ایران و جهان سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات