.

آکاایران: طعنه «مانی حقیقی» به ادعای کیهان

طعنه «مانی حقیقی» به ادعای کیهان

آکاایران: طعنه «مانی حقیقی» به ادعای کیهان

طعنه «مانی حقیقی» به ادعای کیهانطعنه «مانی حقیقی» به ادعای کیهان

مانی حقیقی به انتقاد کیهان از اکران فیلم «50 کیلو آلبالو» و ادعای این روزنامه درباره خانواده وی پاسخ متفاوتی داد.

به گزارش آکاایران: مانی حقیقی در پاسخ به این سوال که نظرتان درباره اینکه نشریه ای، خانواده شما را متهم به جاسوسی کرده، چیست؟ گفت: نظرم این است که بعد از تعطیلی نشریه «گل آقا» خلأ بزرگی در فضای مطبوعات فکاهی به وجود آمد که خوشبختانه همکاران شما در آن نشریه درصدد پر کردن آن هستند.
این کارگردان سینما در ادامه در پاسخ به سوالی در این باره که چرا در اظهارنظری در فیس بوک، خبرنگاران را با واژه «دوزاری» نواختید؟! گفت: من هنوز سر حرفم هستم و برای حرفم دو دلیل دارم؛ اول اینکه وقتی خبرنگاری حرفه ای می خواهد با بازیگری سر صحنه فیلم برداری گفت وگو کند، وظیفه دارد شرایط روحی بازیگر را در نظر بگیرد و با حساسیت کامل نسبت به آن شرایط بحث را پیش ببرد.
اگر بازیگر، نقش اول فیلم را دارد و فیلم هم فیلمی سخت و طاقت فرساست، این وظیفه حتی خطیرتر می شود و اگر آن بازیگر لیلا حاتمی است که حساسیت های خاص خودش را نسبت به کارش دارد، ماجرا حتی غامض تر و حساس تر می شود. اگر خبرنگار متوجه شود گفت وگو، به هر دلیل، دارد به مشکل بر می خورد و بازیگر دارد از شرایط مصاحبه زجر می کشد، کاملا بدیهی است که گفت وگو باید به وقت دیگری موکول شود.
 از نظر من واضح است خبرنگار باید با ویژگی های خاص بازیگر آشنا باشد و بداند چه سؤال هایی منجر به چه نوع واکنش هایی در او می شود. به عبارت ساده تر، خبرنگار باید سوژه اش را بشناسد. فرق مصاحبه کننده مجرب و آدم ناشی دقیقا در همین جزئیات است. نکته دوم که به نظرم بسیار مهم تر است، اینکه اگر گفت وگویی به هر دلیلی درست پیش نرفته و کار بالا گرفته و حرف های تندی میان طرفین ردوبدل شده، انتشار متن آن گفت وگو حاکی از چیزی نیست جز بدخواهی خبرنگار و میل به تخریب شخصیت مصاحبه شونده.
انتشار فایل صوتی گفت وگو هم چیزی نیست جز تشدید همان صفات. معنی چنین کاری فقط این است که ما می خواهیم آبروی فلانی را ببریم و در ملأعام تحقیرش یا مثلا ادبش کنیم، او را سر جایش بنشانیم و از این دست توهمات. به نظر من انگیزه اصلی پشت چنین حرکتی نوعی حقارت است و هیچ صفتی بهتر از «دوزاری» نمی تواند آن را توصیف کند.

 

اخبار فرهنگی و هنری - روزنامه شرق

 گرد آوری مطالب : آکا ایران


منبع :

گردآوری توسط بخش هنرمندان ایران و جهان سایت آکاایران
تبلیغات