.

آکاایران: دروغگویان و راستگویان «افراطی» دستمایه طنز «دورهمی» شدند

دروغگویان و راستگویان «افراطی» دستمایه طنز «دورهمی» شدند

آکاایران: دروغگویان و راستگویان «افراطی» دستمایه طنز «دورهمی» شدند

دروغگویان و راستگویان «افراطی» دستمایه طنز «دورهمی» شدنددروغگویان و راستگویان «افراطی» دستمایه طنز «دورهمی» شدند

شب گذشته، برنامه «دورهمی» میزبان دوبلور برجسته کشورمان، پرویز بهرام بود.

به گزارش آکاایران: به گزارش باشگاه خبرنگاران ؛ شب گذشته برنامه «دورهمی» رأس ساعت همیشگی و با تشویق تماشاگران آغاز شد.
 
ابتدای برنامه با احوالپرسی مهران مدیری و مطرح کردن «دروغ» به عنوان موضوع برنامه شروع شد.
وی در این خصوص گفت: گونه ای از انسان ها وجود دارند که بدون هیچ دلیلی دروغ می گویند. اینها مجرم نیستند بلکه بیمارند و در نقطه مقابل افرادی هستند که نمی توانند راستش را نگویند؛ یعنی بدون آنکه از آن ها سوالی بپرسید حرف راست را می زنند، پس باید مراقب دروغگویان و راستگویان افراطی باشیم.
در ادامه این برنامه نمایشی در مورد دروغ توسط شقایق دهقان، سیامک انصاری و الیکا عبدالرزاقی اجرا شد.
مدیری در ادامه گفت: یکسری از جملات و رفتارهای کلیدی هستند که از نشانه های بارز دروغگویی است، مانند جمله «دروغ بهت نگم ...».
وی ادامه داد: مدتی پیش شایعاتی اعصاب بعضی از مردها را خرد کرده بود که قرار است دستگاهی به نام «دروغ سنج» وارد بازار شود که از روی میزان استرس و فشار خون دروغ را تشخیص می دهد. البته بعضی ها اینقدر راحت و بدون استرس دروغ می گویند که با این دستگاه هم قابل تشخیص نیست.
در بخش دیگری از این برنامه، مهران رنجبر و امیر مهدی ژوله همراه با مهران مدیری نمایشی را درباره دروغ هایی که در فضای مجازی رد و بدل می شود و بیشتر اوقات مربوط به افراد معروف است و عده ای هم به راحتی آن ها را باور می کنند، اجرا کردند.
پس از آن مدیری ادامه داد: تحقیقات ثابت کرده است که دروغگوها مغزهای پیچیده ای دارند. به این دلیل که علاوه بر مقاومت در مقابل راست گفتن، داستانی تخیلی را هم جایگزین داستان اصلی می کنند و دائم در حال ساختن داستان های جدیدی هستند.
در ادامه مدیری از پرویز بهرام، مهمان برنامه خود با عنوان صدای جادویی که همگان با آن خاطره دارند دعوت کرد که به روی صحنه بیاید.
بهرام پس از ورود به برنامه و تشکر از تماشاگران برای اینکه او را مورد لطف قرار داده اند، در خصوص دروغ به عنوان موضوع برنامه، گفت: من دروغ زیاد شنیده ام و به نظرم اگر که زندگی مادی و معنوی مردم بهبود پیدا کند، این موضوع ریشه کن می شود.
وی درباره شغل دیگر خود که وکالت بوده و اکنون بازنشسته شده است، عنوان کرد: من در هر زمینه ای وکالت کرده ام و همیشه رؤسا در دادگاه ها از صدای من خوششان می آمد.
بهرام درباره شخصیتی که طی این سال ها دوبله کرده و بیشتر دوستش دارد، گفت: من به جای اکثر بازیگران هالیوود دوبله را انجام داده ام اما از میان آن ها بازی «بیلی باد» را خیلی دوست داشته ام، البته خیلی دوست داشتم که به جای «هملت» هم دوبله کنم که این کار توسط مرحوم کاووس دوستدار انجام شد.
دوبلور مستند «راه ابریشم» و «راز بقا» بهترین دوبلور را در حال حاضر «منوچهر اسماعیلی» می داند و در ادامه عنوان کرد: از اینکه با صدای من شوخی می کنند، ناراحت نمی شوم و حتی خاطره هایی هم در این زمینه دارم.
پس از آن مدیری از سه جوان خواست که بیایند و متنی از برنامه «راز بقا» را بخوانند که بعد از اتمام آن استاد بهرام به همگی نمره بیست داد و خودش با صدای خاطره انگیزی که در این زمینه دارد، متن را خواند و مورد تشویق همه قرار گرفت.
مدیری در صحبت های پایانی خود از دروغ مصلحتی که به عنوان راه در رو از آن استفاده می شود، دروغ سیزده که پیامدهای بدی دارد و دروغ های فضای مجازی گفت و خاطرنشان کرد که این ما هستیم که بعضی وقت ها به صحبت های آدم های دروغگو بیشتر اهمیت می دهیم.

 

 گرد آوری مطالب : آکا ایران


منبع :

گردآوری توسط بخش هنرمندان ایران و جهان سایت آکاایران
تبلیغات