.

آکاایران: عوامل «خندوانه» را مایوس نکنید!

عوامل «خندوانه» را مایوس نکنید!

آکاایران: عوامل «خندوانه» را مایوس نکنید!

عوامل «خندوانه» را مایوس نکنید!



عوامل «خندوانه» را مایوس نکنید!

در هفته گذشته حجت الاسلام احمد خاتمی امام جمعه موقت تهران در صحبت های خود انتقادات تندی به برنامه «خندوانه» کرد و نوع خندیدن زن و مردها در این برنامه را عاملی برای شکستن حریم ها دانست. با گذشت چند روز از انتشار این نقل قول، کمال الدین پیرموذن از منتخبان مجلس دهم، این انتقادات را غیر کارشناسانه عنوان کرده و گفته از عوامل سازنده این برنامه پرمخاطب به جای انتقاد، باید تجلیل به عمل آید.

به گزارش آکاایران: حجت الاسلام احمد خاتمی که برای انتخابات مجلس خبرگان از شهر کرمان نامزد شد و توانست از این شهر به مجلس خبرگان راه یابد، هفته گذشته در جمع بسیجیان این شهر به انتقاد از برنامه «خندوانه» پرداخت. او در این مراسم از حضور زنان در کنار مردان در این برنامه ابراز نگرانی کرد و گفت: «چند خانم در برنامه «خندوانه» با قهقه می خندیدند تا مردها را بخندانند، به چه قیمتی می خواهیم شادی باشد؟ به قیمت شکستن حریم ها؛ خنداندن مردم کار پسندیده ای است، اما نه با شکستن حریم ها.»
بعد از این گفته ها و دست به دست شدن سخنان امام جمعه موقت تهران در رسانه ها و شبکه های اجتماعی، خاتمی دو روز پیش باز هم به انتقاد از شیوه اجرای برنامه «خندوانه» پرداخت و با بیان این که اسلام هیچگونه مخالفتی با شادی ندارد، ولی این شادی باید حلال باشد، گفت:  « اعتقاد دارم در عرصه شاد کردن مردم، حریم ها به خصوص حریم محرم و نامحرم باید حفظ شود. باز هم تاکید می کنم اینکه خانم ها را برای خنداندن مردم و نامحرم ها بیاورند، کار نامناسبی است. مردم را باید با شیوه های حلال خنداند.»
اما در حالی که رامبد جوان چند روز پاسخ به این انتقادات را در حوزه اختیارات مدیریت صدا و سیما دانسته بود یکی از نمایندگان مجلس به انتقادات امام جمعه در خصوص این برنامه پاسخ داده است.
کمال الدین پیرموذن از نمایندگان اصلاح طلب مجلس نهم و دهم، امروز در گفت و گو با «خانه ملت» به دفاع از عملکرد سازندگان برنامه «خندوانه» پرداخته و گفته: « برنامه سازان «خندوانه» به ویژه مجری کاربلد این برنامه در جهت ایجاد نشاط اجتماعی و هدف کلانی همچون افزایش سرمایه اجتماعی تلاش می کنند لذا به همین دلیل باید مورد حمایت و تمجید قرار گیرند؛ نه اینکه نقدهای غیرکارشناسی و اظهارنظرهای سلبی، روانه این برنامه پرمخاطب شود.»
نماینده مردم اردبیل در مجلس نهم با بیان این که با انتقاد از این برنامه عملکرد مثبت «خندوانه» زیر سوال نمی رود و نباید با چنین روش هایی، احساسات ملت را علیه آن برنامه به کار گرفت، این رفتارها را نوعی افراط دانسته:  « فلسفه وجودی رسالت پیامبر و بعثت پیامبر، بها دادن به نشاط اسلامی و رضایت مردمی است؛ همچنین پیامبر فرمودند افراطی ها بهره ای از اسلام نبرده اند لذا نباید با این افراطی گری ها هم اسلام و هم دین را زیر سوال ببریم.»
پیرموذن در پایان باز هم از عوامل «خندوانه» تقدیر کرده و گفته: « امید است همه ملت و صاحبان مناصب، هنرمندان با ارزش را مورد ستایش قرار داده نه اینکه با اظهارات تند موجب دل آزردگی و یاس آنها شود چراکه امروزه این برنامه مخاطبان زیادی را به خود اختصاص داده و موج زیادی از مردم از این برنامه لذت می برند.»

 

اخبار فرهنگی و هنری - آی سینما

 گرد آوری مطالب : آکا ایران


منبع :

گردآوری توسط بخش هنرمندان ایران و جهان سایت آکاایران
تبلیغات