.
loading...

آکاایران: ابراهیم آبادی: تلویزیون حالت مافیایی پیدا کرده

ابراهیم آبادی: تلویزیون حالت مافیایی پیدا کرده

آکاایران: ابراهیم آبادی: تلویزیون حالت مافیایی پیدا کرده

ابراهیم آبادی: تلویزیون حالت مافیایی پیدا کردهابراهیم آبادی: تلویزیون حالت مافیایی پیدا کرده

ابراهیم آبادی، بازیگر پیشکسوت تئاتر و تلویزیون که بعد از مدت ها قرار است با سریال جدید محمدحسین لطیفی به تلویزیون بازگردد، با بیان اینکه «مدتی است فضای تلویزیون حالت مافیایی پیدا کرده است»، خاطرنشان کرد: ما بازیگران تحصیلکرده و با سواد زیادی در کشورمان داریم که متاسفانه آنها را نادیده می گیریم.

به گزارش آکاایران: وی که خود تئاتر تدریس می کند در گفت و گو با ایسنا درباره اینکه چه پیشنهادی در جهت پیشرفت صداوسیما دارد؟ با برشمردن ضعف های تلویزیون مطرح کرد: به نظرم هیچ اتفاقی بدتر از این نیست که یک گروه هنری حالت مافیایی داشته باشند. متأسفانه در حال حاضر تلویزیون ما یک حالت مافیایی پیدا کرده است و یک عده دور هم جمع شده اند و ما فقط همان ها را می بینیم؛ این در حالی است که مردم اینگونه نمی پسندند؛ به عنوان مثال من مدتی پیش که به یکی از کشورهای خارجی سفر کردم مدام از من سوال می کردند که آیا ایران فقط همین بازیگران را دارد؟ به نظرم این اتفاق یکی از عیوب بزرگ ماست که بازیگرانمان تکراری هستند؛ در حالی که ما بازیگران تحصیلکرده و باسواد زیادی داریم که آن ها را نادیده می گیریم؛ به عنوان مثال چرا باید یک بازیگر را در یک کار از دوران جوانی تا پیری اش انتخاب کنیم؟
آبادی در همین زمینه ادامه داد: یکی دیگر از معضلات سریال های تلویزیونی ما این است که داستان ها را کِش می دهیم و بعد در 20 دقیقه آخر همه چیز را جمع و جور می کنیم. مشکل ما این است که شِناژ نداریم. وقتی شناژ و ساختمان ما محکم باشد این اتفاق نمی افتد اما زمانی که نوشته ضعیف باشد قطعا ساختمان هم می لرزد. من گاهی اوقات تلویزیون را نگاه می کنم و به عنوان مثال می بینم فلان نقش برای من بوده که به بازیگر دیگری داده اند و او هم نتوانسته نقش را بازی کند. منظورم از این حرف این نیست که می خواهم التماس کنم که مرا دعوت به کار کنند، خیر؛ چراکه احتیاجی ندارم، اما دلم می سوزد.
بازیگر سریال های «مدرسه مادربزرگ ها»، «در چشم باد»، «مختارنامه»، «معصومیت از دست رفته»، «شب دهم» و «پاورچین» همچنین عنوان کرد: اکنون درخواستی که دارم این است که تلویزیون کمی به خودش بیاید. حیف است تشکیلاتی که ما داریم و در خارج از کشور هم دیده می شود، آبرومند نباشد. ما باید از تشکیلاتمان استفاده درست کنیم. من شخصا کمی دلواپسم از این بابت که تعداد کارگردانان ما از بازیگرانمان بیشتر شده و این کمی دردآور است. با تمام این حرف ها آرزو می کنم اتفاقات خوبی برای رسانه ملی بیفتد.
این بازیگر پیشکسوت سپس درباره حضورش در مجموعه «پادری» (دودکش 2) به کارگردانی محمدحسین لطیفی توضیح داد: در سریال آقای لطیفی نقش یک صاحبخانه را بازی کردم که به نظرم نقشی که در این مجموعه دارم به دور از کارهای دیگرم بوده و خیلی متفاوت است. طی این مدتی هم که نبودم چندین پیشنهاد برای تلویزیون داشتم اما آنها را نمی پسندیدم.
وی درباره همکاری اش با محمد حسین لطیفی گفت: به نظرم آقای لطیفی جزو کارگردانانی است که اعمالش خیلی درست است و کارش را بلد است. او دقت عمل بالایی در کارش دارد و همیشه به کارهایی دست می زند که مورد پسند مردم است. به نظرم مجموعه طنز «پادری» هم می تواند کار خوبی در تلویزیون باشد. آقای لطیفی در شناخت نقش های بازیگران و ارزشیابی اش با نقش هنرمندان بسیار حرفه ای عمل می کند و به نظرم هیچ اشتباهی در کارهایش نیست. سریال «پادری» هم فکر می کنم کار خوبی از آب درآمده باشد ولی تا زمانی که به مرحله نهایی نرسد نمی توان قضاوت کرد.
بازیگر نقش اردشیر خان در سریال «پادری» همچنین درباره تجربه همکاری اش با محمدحسین لطیفی اعلام کرد: من 20 سال پیش «دنیای وارونه» را با آقای لطیفی کار کردم که خیلی هم کار دشواری بود.
ابراهیم آبادی در پایان گفت و گوی خود درباره اینکه در سریال «پادری» قرار است تا چه حد طنز بازی کند؟ خاطرنشان کرد: به نظرم نقشم در این مجموعه با تمام کارهایی که تا به امروز انجام دادم متفاوت است و در کل فکر می کنم با اتفاقاتی که در داستان می افتد طنز به وجود می آید و نقشم صرفا این طور نیست که بخواهیم مردم را بخندانیم.

 

 گرد آوری مطالب : آکا ایران


منبع :

گردآوری توسط بخش هنرمندان ایران و جهان سایت آکاایران
تبلیغات