.

آکاایران: عاشقانه های پدر علم کویرشناسی ایران در «دورهمی» / تصاویر

عاشقانه های پدر علم کویرشناسی ایران در «دورهمی» / تصاویر

آکاایران: عاشقانه های پدر علم کویرشناسی ایران در «دورهمی» / تصاویر

عاشقانه های پدر علم کویرشناسی ایران در «دورهمی» / تصاویربرنامه «دورهمی»، شب گذشته با میزبانی چهره ماندگار جغرافیای ایران، تمام قد از محیط زیست دفاع کرد.

به گزارش آکاایران: به گزارش باشگاه خبرنگاران ؛ برنامه «دورهمی» در شب گذشته با تعریفی از محیط زیست و میزبانی پدر علم کویرشناسی و کمند امیر سلیمانی بار دیگر به روی آنتن رفت.
در ابتدای برنامه مهران مدیری با تعریفی از محیط زیست، درباره سابقه دشمنی انسان ها با محیط پیرامونشان گفت و همچنین محیط بانی را با توجه به خطراتی که دارد، جزو سخت ترین مشاغل روی زمین دانست.
پرویز کردوانی پدر علم کویرشناسی و چهره ماندگار جغرافیای ایران، شب گذشته جزو مهمانان ویژه برنامه تلویزیونی «دورهمی» بود که از خاطرات دوران کودکی و تحصیل خود در آلمان و مسابقات آمریکا گفت.
وی با بیان اینکه علاقه به کویر و جغرافیای ایران را از پدر دارم، اظهار داشت: پدرم به خاطر مادر، نمک زاری را روبروی منزلمان خرید و شروع به آبادانی آن کرد تا جایی که در زمان کوچ، پرنده ها به این تالاب و نمک زار می آمدند. همیشه پدرم دوست داشت من پزشکی حاذق شوم اما به دست تقدیر کویرشناس و جغرافی دان شدم.

 

عاشقانه های پدر علم کویرشناسی ایران در «دورهمی» / تصاویر

 

کردوانی در ادامه صحبت هایش با اشاره به برنامه ریزی منظمی که در زندگی دارد، عنوان کرد: من از سال 1352 هر شب راس ساعت 11 شب می خوابم و 3:30 بامداد بیدار می شوم و تا ساعت 6 صبح نماز می خوانم، ورزش می کنم و همه روزه جوانه گندم می خورم.
در ادامه گفتگو، مهران مدیری از همسر پدر علم کویرشناسی ایران گفت و فریده گلبو را به روی صحنه «دورهمی» دعوت کرد.
فریده گلبو همسر پرویز کردوانی در ابتدا با عرض سلام و احوال پرسی با حاضران در استودیو، بیان کرد: بودن در کنار «پرویز» باعث خوشبختی و افتخار من است و دوری به این شکل از او بدبختی نیست.
وی با بیان اینکه در زندگی و در جهان هیچ آدمی شبیه دیگری نیست، تاکید کرد: الزاما دو نفر آدم نباید شبیه هم باشند تا زندگی ادامه داشته باشد، هر انسانی عقاید و سلایق متفاوتی دارد.
گلبو در خصوص یکی از خصایص همسرش پرویز کردوانی گفت: مثبت بین بودن و مثبت اندیشیدن و با نگاهی خوش بینانه دنیای اطراف را دیدن، جزئی از خصوصیات بارز پرویز است.
پرویز کردوانی در پایان این گفتگو بیان کرد: همیشه و همه جا من و همسرم گفته ایم که اول با عقل ازدواج کنید و سپس عاشق شوید.
مهران مدیری در ادامه برنامه «دورهمی» به شعار «دربی بدون زباله» اشاره کرد و از تجمع زباله ها پای تیر دروازه و فرهنگ نظافت در کشور ژاپن بعد از هر بازی ورزشی گفت.
کمند امیرسلیمانی دیگر مهمانی بود که شب گذشته به استودیو آمد و در ابتدای صحبت هایش به رژیم غذایی خود و مصرف صحیح تغذیه در سال ها اخیر اشاره کرد و گفت: من سال ها پیش با دکتر تغذیه آشنا شدم و از 12 سال پیش برای رسیدن به وزنی ایده آل و مناسب، مصرف غذایی صحیح را رعایت می کنم و کم کم برایم مصرف این نوع اقلام غذایی عادت شده است.

 

عاشقانه های پدر علم کویرشناسی ایران در «دورهمی» / تصاویر

 

وی در ادامه در پاسخ به این سوال که رقابتی بین شما و پدر و برادر نیست، بیان کرد: چون ما در گروه سنی همدیگر نیستیم، بازی هایمان تداخل ندارند و در نتیجه رقابتی هم بین ما نیست.
امیرسلیمانی با اجرای بخشی با صدا و لحن بیان گوهر خیراندیش، در خصوص نزدیک ترین دوستان خود در عرصه هنری، بیان کرد: من بازی گوهر خیراندیش و فاطمه معتمد آریا را خیلی دوست دارم و این دو از دوستان خوب من هستند.
بازیگر سریال «پدرسالار» با بیان اینکه در کودکی با سپند برادرش در خانه تئاتر بازی می کردند، گفت: بازیگری در خانه ما مثل یادگیری زبان فارسی امری جا افتاده بود و از همان کودکی، فضای خانه به شکلی بود که من و سپند همیشه تئاترهای کمدی و فیلم سینمایی تراژدی بازی می کردیم.
وی پیرامون دوستی با خانواده و همچنین پسرش بیان کرد: مهمترین آدم در زندگی ام پسرم است که گاهی با کودکی های «سپند» او را اشتباه می گیرم و همپای او بازی می کنم.
امیرسلیمانی با بیان اینکه از سن چهارسالگی به همراه پدر در مجموعه «هزاردستان» حضور داشت و با فضای سینما آشنا شده، در خصوص محبوبیت و شهرت در عرصه بازیگری بیان کرد: بازی اصلی من در سریال «پدرسالار» بود و بعد از آن بیشتر مردم من را با نقش «آذر» شناختند و در همان زمان بود که پدرم گفت «بازیگری و هنر همین است؛ اگر بخواهی کناره بگیری از مردم، وارد این عرصه نشو».
کمند امیرسلیمانی در پایان صحبت هایش به علاقه خود به اسم و فامیل اشاره کرد و با جمعی از خانم های حاضر در استودیو، چنددقیقه ای بازی کرد.
در پایان، مهران مدیری از تلاش تمام محیط بانان و کسانی که به حفظ زیبایی و تمیزی آن کمک می کنند، تشکر کرد.

 گرد آوری مطالب : آکا ایران


منبع :

گردآوری توسط بخش هنرمندان ایران و جهان سایت آکاایران
تبلیغات