.
loading...

آکاایران: «خندوانه» تنها معنایش، دورِ هم خندیدن نیست / «جناب خان» دیدن چه فیلمی را به مردم پیشنهاد کرد؟

«خندوانه» تنها معنایش | دورِ هم خندیدن نیست / «جناب خان» دیدن چه فیلمی را به مردم پیشنهاد کرد؟

آکاایران: «خندوانه» تنها معنایش، دورِ هم خندیدن نیست / «جناب خان» دیدن چه فیلمی را به مردم پیشنهاد کرد؟

«خندوانه» تنها معنایش، دورِ هم خندیدن نیست / «جناب خان» دیدن چه فیلمی را به مردم پیشنهاد کرد؟«خندوانه» تنها معنایش | دورِ هم خندیدن نیست / «جناب خان» دیدن چه فیلمی را به مردم پیشنهاد کرد؟

اختلالی که در کشور ما نیز در حال افزایش است، شب گذشته با هدف حمایت از مبتلایان آن؛ دستمایه «خندوانه» شده بود.

به گزارش آکاایران: «خندوانه» شب گذشته بهانه ای شده بود برای یادآوری دنیای برخی از افرادی که کماکان دور و برمان هستند و نیاز به حمایت های همه جانبه ای از طرف همه به ویژه مسئولین دارند.
جوان در ابتدای این برنامه در حالی که خودش و دیگر حضار متشکل از خانواده ها و افراد اوتیسم، شال صورتی رنگی را به عنوان نماد این اختلال انداخته بودند، از معنای واژه سفیر گفت و اینکه هر کدام از ما می توانیم سفیر چیزهای خوبی چون شادی، مهربانی، عشق و ... باشیم. بعد هم از سه سفیر معروف این اختلال یعنی شقایق دهقان، علی اوجی و وحید شمسایی دعوت به حضور کرد.
هر کدام از این سه نفر به نوبه خود از این اختلال و مشکلاتی چون عدم شناخت مردم و کمبود امکانات لازم برای این کودکان گفتند و علی اوجی هم از ساخت آهنگی خبر داد که برای مبتلایان به اوتیسم در حال ساخت است. وی همچنین از رونمایی از این قطعه برای بار اول در «خندوانه» گفت.
در ادامه هر یک از این سه از مسئولین تقاضاهایی را برای این گروه کردند که در این راستا دهقان گفت: از مسئولین تقاضا دارم که به فکر رفت و آمد این افراد و خانوده هایشان باشند و فضایی را در اتوبوس و مترو به آن ها اختصاص دهند؛ چرا که این کودکان در مکان های شلوغ کلافه می شوند و ممکن است مزاحمت هایی را برای سایر مردم ایجاد کنند.
وحید شمسایی هم در صحبت هایش از مسئولین خواست تا مرکز توانبخشی را برای این کودکان احداث کنند و علی اوجی هم به ساخت مدرسه تخصصی برای مبتلایان به اوتیسم تاکید کرد.
پس از این بخش «جناب خان» آمد و صحبت سر بازی هایی شد که جوان در برنامه اجرا می کند. «جناب خان» هم ضمن تایید آن ها گفت: «رامبد میدونی من عاشق این مسخره بازی هایی ام که انجام میدی!» و بعد هم خودش را استاد این شوخی ها خواند و چند حرکت قدیمی و تکراری را اجرا کرد.
در ادامه «جناب خان» بیان کرد که می خواهد با افتخار سفیر اوتیسم باشد و او هم شال صورتی رنگ این گروه را دریافت کرد. وی همچنین از خاطراتی که با یکی از دوستان متبلا به این اختلال داشت تعریف کرد و همه را دعوت به دیدن فیلم «مرد بارانی» با بازی داستین هافمن که داستان زندگی یک فرد اوتیسم را روایت می کند؛ کرد.
اما در قسمت دیگری دکتر کتایون رازجویان از علائم این اختلال و فواید شناسایی به موقع آن گفت. سپس غفاری، مسئول این انجمن نیز از لزوم توجه و حمایت از افراد این گروه تعریف کرد و بعد هم صندلی که با طراحی نویی نمادی از این مسئله بود را به «خندوانه» تقدیم کرد.
وی همچنین خطاب به جوان عنوان کرد: شما باعث شدید تا برای اولین بار تجمع بالای 400 نفر از مبتلایان به اوتیسم و خانواده های آن ها صورت بگیرد تا پیام شادی و امید را به این انجمن هدیه دهید.
صحبت های یک مادر دلسوز که پسر 17 ساله اش گرفتار این اختلال بود، بخش دیگری از رویدادهای رخ داده در شب گذشته بود.
در پایان هم جوان خاطرنشان کرد که «خندوانه» تنها به معنی دور هم خندیدن نیست؛ بلکه این که همدیگر و اطرافیان را بهتر بشناسیم نیز قسمتی است که باید مدنظر قرار دهیم؛ چرا که به این وسیله امکان فراهم کردن شادی برای یکدیگر نیز بیشتر میسر می شود.

 

اخبار فرهنگی و هنری - باشگاه خبرنگاران

 گرد آوری مطالب : آکا ایران


منبع :

گردآوری توسط بخش هنرمندان ایران و جهان سایت آکاایران
تبلیغات