.

آکاایران: آواز همایون شجریان به اروپا رسید

آواز همایون شجریان به اروپا رسید

آکاایران: آواز همایون شجریان به اروپا رسید

آواز همایون شجریان به اروپا رسیدآواز همایون شجریان به اروپا رسید

 تور کنسرت های «چرا رفتی» با آواز همایون شجریان، آهنگسازی تهمورس پورناظری و تک نوازی سهراب پورناظری بعد از اجرا در تهران و برخی شهرهای کشور، به اروپا رسیده است و از اوایل اردیبهشت ماه به مدت دو هفته در چند شهر اروپایی روی صحنه خواهد رفت.

به گزارش آکاایران: این کنسرت ها که با حضور نوازندگانی مانند حسین رضایی نیا، مهیار طریحی، آیین مشکاتیان، استفنی بی بو، تینا جامه گرمی، لعیا اعتمادی، آتنا اشتیاقی و آرین کشیشی روی صحنه خواهد رفت، 21 آپریل (دوم اردیبهشت ماه) از اجرا در شهر دوسلدورف (آلمان) آغاز و سپس پنجم اردیبهشت ماه در هامبورگ اجرا خواهد شد. این گروه موسیقی 28 آپریل (نهم اردیبهشت ماه) نیز در استکهلم (سوئد) روی صحنه خواهد رفت و بعد از آن تور کنسرت «چرا رفتی» به گوتنبرگ (آلمان) می رسد. آخرین اجرای گروه هم اول ماه می (12 اردیبهشت ماه) در لندن خواهد بود.
روابط عمومی این تور کنسرت اعلام کرده است: «چرا رفتی» به عنوان پرمخاطب ترین کنسرت دهه های اخیر، در ایران توانست حدود 120 هزار نفر مخاطب داشته باشد و در سال 1393 در تهران و بسیاری از شهرستان های کشور روی صحنه برود.
همچنین آلبوم «نه فرشته ام، نه شیطان» با آواز همایون شجریان و آهنگسازی تهمورس پورناظری که در برکلی، لس آنجلس، استانبول و تهران ضبط شده است، در هشت قطعه ی خود، آهنگسازی، سازبندی، تنظیم و فرم های مختلف دارد و از اشعار شاعرانی مانند مولانا، محمدرضا شفیعی کدکنی، هومن ذکائی، سیمین بهبهانی و حسین منزوی در آن انتخاب شده است.

 

اخبار فرهنگی و هنری - خبرآنلاین

 گرد آوری مطالب : آکا ایران


منبع :

گردآوری توسط بخش هنرمندان ایران و جهان سایت آکاایران
تبلیغات