منشور کوروش را اینجا یافتند (+تصاویر)

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد منشور کوروش را اینجا یافتند (+تصاویر) ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت مقالات هنر آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: منشور کوروش را اینجا یافتند (+تصاویر)

منشور کوروش را اینجا یافتند (+تصاویر)
,[categoriy]

آکاایران: منشور کوروش را اینجا یافتند (+تصاویر)

منشور کوروش را اینجا یافتند (+تصاویر),[categoriy]

استوانه کوروش مشهور به منشور حقوق بشر کوروش، 137 سال قبل در پرستشگاهی در شهر تاریخی بابل در عراق کشف شد.

به گزارش آکاایران: به گزارش فارس از عراق، حدود چهار هزار سال قبل تمدن بابل در بین النهرین شکل گرفت. اکنون بقایای این شهر در بخش مرکزی کشور عراق و کنار شهر حله قرار دارد.
این شهر تاریخی دو نماد مشهور دارد؛ یکی دروازه ایشتار است و دیگری استوانه کوروش (منشور حقوق بشر کوروش). بقایای دروازه ایشتار یک قرن پیش توسط آلمانی ها در حفاری های بابل کشف شد و از هشت دهه قبل در موزه برلین بازسازی شده و نگهداری می شود.
استوانه کوروش نیز 137 سال قبل توسط باستان شناسان بریتانیایی کشف به موزه بریتانیا واقع در لندن منتقل شد. درباره محل اکتشاف این استوانه گِلی، اختلاف وجود دارد، چون پرستشگاه اِسگیله (محل حفاری و کشف استوانه) در آن زمان زیر خاک بوده و مشخص نیست که استوانه در چه فاصله ای از این پرستشگاه یافت شده است. اکثر پژوهشگران بر این باور هستند که استوانه در یکی از دیوارهای بزرگ پرستشگاه یافت شده باشد. اما راهنمای گردشگران بابل، چاه مقدس پرستشگاه اِسگیلَ را محل کشف استوانه کوروش معرفی کرد.
اسگیلَ یا اسگیله، پرستشگاهی بزرگ و باشکوه برای مردوخ (مردوک) و همسرش در شهر بابِل بوده است. مردوخ یکی از خدایان باستانی تمدن بابل بوده که به عنوان خدای باروری و آفرینش مطرح است.
در ادامه تصاویر پرستشگاه بازسازی شده اسگیله و چاه مقدس آن مشاهده می شود:

 

,[categoriy]

 

,[categoriy]

 

این دو تصویر نیز بخشی از دیوار اصلی (اکتشاف شده) پرستشگاه را نشان می دهد:

 

,[categoriy]

 

,[categoriy]

 

اخبار فرهنگی و هنری - فارس

 گرد آوری مطالب : آکا ایران


منبع :

منشور کوروش را اینجا یافتند (+تصاویر) گردآوری توسط بخش هنرمندان ایران و جهان سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات