.

آکاایران: خاطره حسین پاکدل از عباس کیارستمی / چه خوب که کیارستمى هست تا مخاطب را روانه کشف زیبایى کند

خاطره حسین پاکدل از عباس کیارستمی / چه خوب که کیارستمى هست تا مخاطب را روانه کشف زیبایى کند

آکاایران: خاطره حسین پاکدل از عباس کیارستمی / چه خوب که کیارستمى هست تا مخاطب را روانه کشف زیبایى کند

خاطره حسین پاکدل از عباس کیارستمی / چه خوب که کیارستمى هست تا مخاطب را روانه کشف زیبایى کندخاطره حسین پاکدل از عباس کیارستمی / چه خوب که کیارستمى هست تا مخاطب را روانه کشف زیبایى کند

حسین پاکدل با انتشار خاطره ای از عباس کیارستمی برای او آرزوی سلامتی و بهبود از بیماری کرد.

به گزارش آکاایران: به گزارش خبرآنلاین پس از انتشار خبر بیماری عباس کیارستمی کارگردان سینما، هنرمندان و چهره های مختلف سینمایی با انتشار تصاویر و نوشته های مختلف به این موضوع واکنش نشان دادند و برای کیارستمی آرزوی بهبود و سلامتی کردند.
حسین پاکدل نیز با انتشار خاطره ای از کیارستمی، او را هزاران نفر در وجود یک تن توصیف کرد و نوشت:
«خانه دوست کجاست؟
عباس کیارستمی یک نفر نیست. هزاران نفر در وجود یک تن است. وجود و حضورش طورى است که انگار از اول بوده و تا همیشه هست. او هنرمندى ساده است و گاه از شدت سادگى پیچیده است. آثار او متعلق به تمام بشریت است. آثارش مبلغ زندگى، زیبایى، عرفان مدرن، درک و فهم و خلق لحظه هاى ماناست. همین که چندین نسل را روانه یافتن خانه دوست مى کند و براى میلیون ها مخاطب در هرجا و با هر زبان در لحظه هاى تراژدى مثل زلزله و جنگ و بحران نیز عشق و زندگى طلب مى کند نشان از هوش و درایتى ویژه در وجود اوست.
خاطرم هست در سفرى در کن، لب ساحل جمع ما را متوجه نقطه اى در دوردست کرد. از لابلاى جمعیت دیدیم پیرزنى چروکیده، صورتش از آتش سوخته است و تنها به قدر یک بند انگشت از لب اش سالم است. پیرزن داشت همان باقیمانده لب را با دقت و وسواس و حوصله رژ قرمز مى زد. کیارستمى گفت این تصویر در یک قاب یعنى زندگى و امید به زندگى.
چه خوب که کیارستمى هست تا مخاطب را روانه کشف زیبایى کند.
براى این دوست با مرام، معلم، گرافیست و طراح، ایده پرداز، نجار و صندوق ساز، نویسنده، کارگردان، شاعر، عکاس و... از همه مهمتر انسان بزرگ و والا با روحى بزرگوار آرزوى بهبودى هرچه زودتر داریم.»
عباس کیارستمی به دلیل مشکلات گوارشی و ابتلا به بیماری سرطان در بیمارستان بستری است. آخرین خبرها حکایت از خواب مصنوعی و ادامه روند درمانی او دارد.

 

اخبار فرهنگی و هنری - خبرآنلاین

 گرد آوری مطالب : آکا ایران


منبع :

گردآوری توسط بخش هنرمندان ایران و جهان سایت آکاایران
تبلیغات