.
loading...

آکاایران: خاطره مهران مدیری از کبوترهای حرم رضوی

خاطره مهران مدیری از کبوترهای حرم رضوی

آکاایران: خاطره مهران مدیری از کبوترهای حرم رضوی

خاطره مهران مدیری از کبوترهای حرم رضویخاطره مهران مدیری از کبوترهای حرم رضوی

مهران مدیری، بازیگر و کارگردان مطرح یادداشت جالبی را درباره زیارت امام رضا منتشر کرده است.

به گزارش آکاایران: مهران مدیری در یادداشت خود که در پایگاه اطلاع رسانی آستان قدس رضوی منتشر شده، آورده است:«آن هـا دلشان را برای آقا باخته اند. زیارت امام رضــا(ع) مملو از خاطرات ریز و درشــتی است که از ابتدای کودکی تا امروز، همراه من است. پدر و مادرم عشق زندگی شان این بود که تابســتان از راه برسد و ما تعطیل باشیم و در مناســبتی زیبا راهی مشهد شویم تا به قول خودشــان روزهای بــودن در کنار امام هشــتم(ع) پر از انرژی و روحیه شویم و برگردیم.
کودکی هایم در اراک گذشــت، اما زیارت رفتن یک رویه ثابت در زندگی همه ما بود و البته امروز هم که به مرز پنجاه سالگی رسیده ام، آرامش را تنها متعلق به بهشتی ترین نقطه ایران عزیز، یعنی حرم امام رضا(ع) می دانم.
یکی از شــوق های کودکی ام در هنگام زیارت، دیدن کبوترهای حرم بود. گوشه ای می نشستم و با چشم هایم پرواز آنها را دنبال می کردم که به صورت گروهی از نقطه ای بلند می شدند و پرواز را تا نقطه ای دیگر از حرم ادامه می دادند.
همیشه فکر می کردم که این کبوترها چه رازی با امام هشتم(ع) دارند، فکر می کردم چه حرف هایی که میان این پرنده هــای نازنین و امام رضا(ع) رد و بدل نمی شود. هنوز هم این حس و حــال را دارم و اعتقادم بر این اســت که آنها متفاوت تر از همه زائران حرم هستند؛ آنها دلشان را برای آقا باخته اند.»

 

اخبار فرهنگی و هنری - 24 آنلاین

 گرد آوری مطالب : آکا ایران


منبع :

گردآوری توسط بخش هنرمندان ایران و جهان سایت آکاایران
تبلیغات