.
loading...

آکاایران: خبرهایی از «سلمان فارسی» و «موسی»

خبرهایی از «سلمان فارسی» و «موسی»

آکاایران: خبرهایی از «سلمان فارسی» و «موسی»

خبرهایی از «سلمان فارسی» و «موسی»خبرهایی از «سلمان فارسی» و «موسی»

رحمان سیفی آزاد درباره آثار در دست تولید و نگارش مرکز امور نمایشی سیما سخن گفت و بیان کرد که سریال های «سلمان فارسی» و «موسی» در پاییز و زمستان به پیش تولید می رسند.

به گزارش آکاایران: رحمان سیفی آزاد رییس مرکز امور نمایشی سیما درباره سریال های ماه مبارک رمضان در شبکه های تلویزیون گفت: برنامه ریزی ما این است که در زمان پربیننده تلویزیون در تابستان که از زمان افطار تا ساعت ۱۱ شب است سریال ها را پخش کنیم که با توجه به این زمان دو شبکه می توانند سریال پخش کنند.
وی ادامه داد: شبکه های یک و دو برای پخش سریال رمضانی در نظر گرفته شده اند و اگر زمان بندی به ما اجازه دهد شاید شبکه دیگری هم برای پخش سریال اضافه شود.
پایان تصویربرداری «سرزمین کهن» در زمستان
رییس مرکز امور نمایشی سیما درباره آثار تاریخی این مرکز که قرار است در سال جدید به تولید برسد، عنوان کرد: هم اکنون سریال «معمای شاه» در حال پخش است و احتمالاً تا شهریور ماه تصویربرداری آن به پایان می رسد. «سرزمین کهن» نیز که از ابتدای امسال تصویربرداری فاز سوم آن آغاز شد، احتمال دارد در زمستان به پایان برسد. همچنین سریال «موسی» و سریال «سلمان فارسی» امسال به پیش تولید می رسند.
سیفی آزاد درباره سریال «موسی» که قرار است به کارگردانی جمال شورجه به تولید برسد، یادآور شد: این سریال هم اکنون در بازنویسی نهایی قرار دارد. یک تیم نویسندگی در حال نگارش آن است که آقای دکتر منصور براهیمی سرپرستی نویسندگان آن را بر عهده دارد.
پیش تولید «موسی» و «سلمان فارسی» در فصل های پایانی سال
وی همچنین درباره سریال «سلمان فارسی» توضیح داد: این سریال نیز توسط داوود میرباقری در حال نگارش است و این دو سریال در فصل های پاییز و زمستان وارد پیش تولید خواهند شد.
رییس مرکز امور نمایشی سیما درباره شبکه پخش این دو سریال فاخر، عنوان کرد: جدول پخش این دو سریال الفِ ویژه هنوز مشخص نیست. ما دو نوع برنامه ریزی برای پخش آثار داریم. یکسری از سریال ها مبتنی بر آنتن شبکه ها و نیاز کنداکتور تولید و ساخته می شوند و بعضی از سریال های تاریخی و اجتماعی ابتدا ساخته می شوند و بعد از تدوین مناسب و آماده سازی برای پخش در یک شبکه در نظر گرفته می شوند.
برای اولین بار دست سیما باز است و می تواند انتخاب کند
وی با اشاره به دیگر پروژه های این مرکز گفت: هم اکنون «سکوت» و «گذشته رها نمی کند» در حال نگارش هستند و سریال «گذشته رها نمی کند» را حجت قاسم زاده کارگردانی خواهد کرد.
سیفی آزاد درباره سریال های ماه رمضان، یادآور شد: هم اکنون هیچ کدام از سریال های ماه رمضانی قطعی نشده اند با این حال ما چند گزینه داریم که به تناسب آنتن، انتخاب و پخش خواهد شد. همچنان که قبل از عید هم چهار کار داشتیم و سه مورد از آنها برای پخش در نظر گرفته شد.
رییس مرکز امور نمایشی سیما اضافه کرد: سازمان معمولاً در مناسبت ها آثار کمی داشت و اکنون اتفاقی که رخ داده این است که ما پروژه های زیادی در دست داریم و از میان این پروژه ها چند مورد انتخاب می شوند اما بعضی از دوستان تیترهای حاشیه ساز می زنند که معلوم نیست چه چیزی را دنبال می کنند. آنها از این رویکرد سازمان به عنوان بی برنامگی نام می برند. این حرف ها عجیب است زیرا برای اولین بار دست سیما باز است و می تواند انتخاب کند. به نظر می رسد سیما هر کاری انجام دهد، عده ای هستند که به این اقدامات انتقادهایی وارد می کنند. این عده جز انتقاد کاری ندارند و شأن رسانه ای خود را به این ترتیب پایین می آورند.
انتخاب دو اثر از میان سریال های «برادر»، «چرخ و فلک» و «علی البدل»
وی ادامه داد: این افراد با وجود اینکه از تخصص لازم برخوردار نیستند صرفاً بر اساس شنیده های خود نظر می دهند. به این ترتیب جامعه ما به سمت شایعات پیش می رود که یک پدیده غلط اجتماعی است.
سیفی آزاد درباره پروسه جدید انتخاب آثار در ایام و مناسبت ها بیان کرد: پروسه فعلی ما برای انتخاب کارها این است که آثار آماده پخش می شوند سپس ما، آنها را می بینیم و بعد با یک جمع بندی بر اساس مؤلفه های مختلف دست به انتخاب می زنیم. گاهی شاید پرداختن به یک طبقه اجتماعی در سه سریال جذاب نباشد و ممکن است شما در هر سه سریال یک رنگ اجتماعی را ببینید بنابراین ما با در نظر گرفتن مجموعه ای از عناصر، دست به انتخاب می زنیم.
رییس مرکز امور نمایشی سیما در پایان با اشاره به سریال های ماه رمضانی گفت: برای ماه مبارک رمضان نیز ما دو اثر را از میان سریال های «برادر»، «چرخ و فلک» و «علی البدل» انتخاب می کنیم.

 

 گرد آوری مطالب : آکا ایران


منبع :

گردآوری توسط بخش هنرمندان ایران و جهان سایت آکاایران
تبلیغات