.

آکاایران: موسیقیدان برجسته آفریقایی درگذشت

موسیقیدان برجسته آفریقایی درگذشت

آکاایران: موسیقیدان برجسته آفریقایی درگذشت

موسیقیدان برجسته آفریقایی درگذشتموسیقیدان برجسته آفریقایی درگذشت

این موسیقیدان که از صبح شنبه حال خوبی نداشت، هنگام اجرای کنسرت روی صحنه غش کرد و پیش از رسیدن به بیمارستان و روشن شدن علت اصلی این اتفاق، جان سپرد.

به گزارش آکاایران: ترکیب موسیقی آفریقایی، کوبایی و غربی توسط او، یکی از محبوب ترین سبک های موسیقی بود. «پاپا ومبا» در سراسر جهان تور برگزار و با هنرمندانی مانند «پیتر گابریل» انگلیسی ترانه ضبط کرد.

 

دلیل مرگ این هنرمند هنوز مشخص نشده است.
«ومبا» سال 1494 با نام اصلی «شونگو ومبادیو پنه کیکومبا» در کنگو به دنیا آمد. او فعالیت موسیقیایی خود را با شرکت در گروه های کُر مذهبی شروع کرد. «ومبا» فردی بود که به مدرن شدن موسیقی «رومبا»ی کنگو کمک کرد و با ژانری که ابداع کرد، تأثیر به سزایی در موسیقی آفریقا گذاشت.
به گزارش بی .بی.سی، او در فیلم های «زندگی زیباست» (1987) و «بازی های وحشیانه» (1997) هم ایفای نقش کرده بود.
این هنرمند سال 2004 به جرم قاچاق انسان در فرانسه دستگیر و به سه ماه حبس محکوم شد. او مهاجران غیرقانونی را به جای اعضای گروه خود جا زده بود. دادگاه بلژیکی در سال 2012 بار دیگر او را به همین جرم محکوم کرد. «ومبا» در این پرونده 22 هزار یورو جریمه شد و 15 ماه به زندان افتاد.
چهره های متعددی از جمله وزیر فرهنگ کنگو و هنرمندان عرصه موسیقی، از دست دادن «پاپا ومبا» را تسلیت گفته اند.

 

اخبار فرهنگی و هنری - برنا

 گرد آوری مطالب : آکا ایران


منبع :


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

موسیقیدان آفریقایی

گردآوری توسط بخش هنرمندان ایران و جهان سایت آکاایران
تبلیغات