«معمای شاه» به دادگاه لاهه رفت / فرجام مصدق

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد «معمای شاه» به دادگاه لاهه رفت / فرجام مصدق ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت مقالات هنر آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: «معمای شاه» به دادگاه لاهه رفت / فرجام مصدق

«معمای شاه» به دادگاه لاهه رفت / فرجام مصدق
,[categoriy]

آکاایران: «معمای شاه» به دادگاه لاهه رفت / فرجام مصدق

«معمای شاه» به دادگاه لاهه رفت / فرجام مصدق,[categoriy]

تصویربرداری «معمای شاه» به کارگردانی محمدرضا ورزی به ماجرای دادگاه لاهه مصدق رسید.

به گزارش آکاایران: به گزارش مهر،علی لدنی تهیه کننده «معمای شاه» درباره روند تصویربرداری این مجموعه تلویزیونی گفت: پنجشنبه ۹ اردیبهشت اصغر معینی در نقش دکتر مصدق به همراه بازیگران مکمل به لوکیشن دادگاه لاهه می روند و احتمال می رود تصویربرداری این قسمت ۲ روز طول بکشد.
وی افزود: لوکیشن دادگاه لاهه سازمان صنایع دفاع واقع در خیابان پاسداران است و دکور این بخش به طور کامل توسط گروه طراحی صحنه ساخته شد. هفته آینده دوباره به شهرک سینمایی غزالی بازمی گردیم و صحنه هایی دیگر از زندان قصر را ضبط خواهیم کرد و اواخر هفته نیز بخش های مربوط به محاکمه مصدق جلوی دوربین می رود.
روز ۳۱ تیر ۱۳۳۱ دادگاه لاهه در جریان اختلاف میان ایران با انگلستان درباره پرونده ملی شدن صنعت نفت به حقانیت ایران و صلاحیت نداشتن دادگاه بین المللی برای بررسی شکایت لندن از تهران رای داد. نطق مصدق در این دادگاه نظر دنیا را به خود جلب کرد.
مجموعه تلویزیونی «معمای شاه»، تاریخ معاصر را به تصویر کشیده و داستان آن درباره جریانات سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی در دوره سلطنت محمدرضا پهلوی است.
ساعت اصلی پخش این اثر تاریخی جمعه ها ساعت ۲۲ به صورت همزمان از شبکه های یک سیما و HD است. بینندگانی که امکان تماشای سریال در این ساعت را ندارند، می توانند با چند ساعت تأخیر، ساعت ۱/۳۰ بامداد روز شنبه این اثر را تماشا کنند. معمای شاه روز شنبه هر هفته ساعت ۹/۳۰ و ۱۴/۴۰ تکرار خواهد داشت.

 

 گرد آوری مطالب : آکا ایران


منبع :

«معمای شاه» به دادگاه لاهه رفت / فرجام مصدق گردآوری توسط بخش هنرمندان ایران و جهان سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات