.

آکاایران: اواخر تابستان؛ شروع اکران «فروشنده» فرهادی در ایران و اروپا

 اواخر تابستان؛ شروع اکران «فروشنده» فرهادی در ایران و اروپا

آکاایران: اواخر تابستان؛ شروع اکران «فروشنده» فرهادی در ایران و اروپا

اواخر تابستان؛ شروع اکران «فروشنده» فرهادی در ایران و اروپا اواخر تابستان؛ شروع اکران «فروشنده» فرهادی در ایران و اروپا

اصغر فرهادی کارگردان فیلم فروشنده شب گذشته در جشنواره جهانی فیلم فجر گفت: «فروشنده» اواخر تابستان در ایران و چند کشور از جمله فرانسه، ایتالیا، آلمان، بلژیک و ترکیه اکران همزمان کنیم.

به گزارش آکاایران: به گزارش تسنیم، اصغر فرهادی کارگردان سینمای ایران شب گذشته در حاشیه کارگاه آموزش دارالفنون و در جمع خبرنگاران با بیان اینکه تکلیف حضور فیلم «فروشنده» در جشنواره کن، (سوم اردیبهشت) مشخص می شود، گفت: این فیلم اگر به جشنواره کن راه نیابد اکران عمومی می شود. اکران عمومی «فروشنده» اواخر تابستان صورت می گیرد حالا چه این فیلم به جشنواره کن برود و چه در این جشنواره حضور نداشته باشد.
فرهادی که پس از پایان کارگاه آموزشی در جشنواره جهانی فیلم فجر، سخن می گفت، ادامه داد: نتیجه اعلام جشنواره کن برای فیلم «فروشنده» هرچه که باشد خوب است. البته این فیلم را شرکت پخش کننده یعنی ممنتو به جشنواره کن داده و من چون مشغول مونتاژ فیلم بودم فرصتی برای این کارها نداشتم.
او درباره اینکه "آیا قصد ندارد فیلمش را به جشنواره دیگری بدهد؟" گفت: درباره جشنواره ها من تصمیم نمی گیرم و شرکت ممنتو تصمیم گیرنده است. قرار ما هم بر این است که اواخر تابستان در ایران و چند کشور از جمله فرانسه، ایتالیا، آلمان، بلژیک و ترکیه اکران همزمان کنیم.
فرهادی همچنین در مورد زمان پایان مراحل فنی این فیلم گفت: در شرایط خوش بینانه دو هفته دیگر تا تکمیل صدا و نور این فیلم زمان نیاز داریم.
اصغر فرهادی در ابتدای این کارگاه برای عباس کیارستمی که این روزها در بیمارستان بستری است و او خود را الهام گرفته از سینمای این کارگردان می داند، آرزوی سلامتی کرد.
اخبار فرهنگی و هنری - تسنیم

 گرد آوری مطالب : آکا ایران


منبع :

گردآوری توسط بخش هنرمندان ایران و جهان سایت آکاایران
تبلیغات