.
loading...
خبر بازداشت هدیه تهرانی در روز سیزده به در

آکاایران: خبر بازداشت هدیه تهرانی در روز سیزده به در

آکاایران: طبق پیگیری های ما با مسئولان پارک لاله این تجمع بدون مجوز بوده و ماموران نیروی انتظامی قصد پراکنده کردن افراد حاضر را داشتند و هیچ کس دستگیر نشده است اما خبرنگار ما برای کسب اطلاعات پیگیر این قضیه خواهد بود.
پیش از این نیز هدیه تهرانی در تجمع های خیابانی حضور داشته که از جمله آن می توان به تجمع اعتراضی مقابل سازمان حفاظت از محیط زیست اشاره کرد.

هدیه تهرانی (متولد ۴ تیر ۱۳۵۱ در تهران) بازیگر سینمای ایران است. وی همچنین در زمینه عکاسی و ورزش تای چی چوان فعالیت دارد. او برنده دو سیمرغ بلورین از جشنواره فیلم فجر می باشد.

به گزارش آکاایران: اولین بار وی برای بازی در فیلم روز واقعه انتخاب شد، اما بعدها لادن مستوفی جای او را گرفت. کیانوش عیاری هم او را برای بازی در بودن یا نبودن انتخاب کرد که بعدها عسل بدیعی به جای او برگزیده شد. اما سرانجام مسعود کیمیایی او را برای فیلم سلطان انتخاب کرد و هدیه تهرانی وارد سینمای حرفه ای شد. بازی های راحت و روان او در فیلمهای غریبانه و به خصوص شوکران تحسین منتقدان را برانگیخت. یکی از بهترین نقش آفرینی اش که منجر به دریافت سیمرغ بلورین جشنواره فیلم فجر و تندیس زرین جشن خانهٔ سینما شد و تحسین نویسندگان و منتقدان را در پی داشت، بازی بیادماندنی او در چهارشنبه سوری بود. مجله همشهری جوان، بعد از مهناز افشار وی را به عنوان دومین بازیگر زن پول ساز دهه هشتاد خورشیدی انتخاب کرد.

جوایز و افتخارات

  • نامزد دریافت سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن از بیست و هشتمین جشنواره فیلم فجر برای بازی در فیلم هفت دقیقه تا پاییز (۱۳۸۸)
  • برنده تندیس زرین بهترین بازیگر نقش اول زن برای فیلم چهارشنبه سوری از دهمین جشن خانه سینما (۱۳۸۵)
  • برنده سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن از بیست و چهارمین جشنواره فیلم فجر برای بازی در فیلم چهارشنبه سوری (۱۳۸۴)
  • برنده جایزه از جشنواره بین المللی فیلم پیونگ یانگ برای بازی در فیلم پارتی (۱۳۸۱)
  • برنده سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن از هفدهمین جشنواره فیلم فجر برای بازی در فیلم قرمز (۱۳۷۷)

حقیقتی جالب از هدیه تهرانی

آن طور که خودش در مصاحبه ای گفته هیچ وقت به صورت جدی و عاشقانه پیگیر بازیگری نبوده است ولی به هرحال برایش جذابیت داشته است؛ جذابیتی که دنیای نمایش به هر شکل آن برای همه دارد. به گفته خودش پدرش خیلی فیلم می دیده و همیشه او را هم با خودش به سینما می برده و در ضمن پدرش جسته گریخته کار تئاتر هم می کرد. جالب است بدانید مادربزرگ او در ۳۰ سالگی در یک فیلم هم بازی کرده است. اولین بار که قرار بود بازیگری را شروع و بازی در سلطان را قبول کند با پدرش مشورت می کند و در مجموع پدرش نه خیلی موافق بود و نه خیلی مخالف و مثل همیشه تصمیم نهایی را به خودش واگذار می کند. تهرانی درباره حضور در سینما در گفت وگویی گفته است: خیلی برایم پیش می آمد که دست اندرکاران سینما برای بازی در فیلمی دعوتم می کردند. چند تا از آشناها و بستگان ما مثل ناصر تقوایی و اکبر عالمی هم گاهی چنین پیشنهادهایی می کردند و این قضیه چندان برایم ناآشنا نبود

خبر بازداشت هدیه تهرانی در روز سیزده به در

خبر بازداشت هدیه تهرانی در روز سیزده به در

عکس های دیده نشده هدیه تهرانی

خبر بازداشت هدیه تهرانی در روز سیزده به در

هدیه تهرانی کنار محسن تنابنده

خبر بازداشت هدیه تهرانی در روز سیزده به در

همسر هدیه تهرانی

خبر بازداشت هدیه تهرانی در روز سیزده به در

هدیه تهرانی و همسرش


دوست دختر و شریک زندگی خودت را پیدا کن+عکس
آکا ایران
آکا ایران » بازیگران و هنرمندان » اخبار فرهنگی » خبر بازداشت هدیه تهرانی در روز سیزده به در

منبع :

گردآوری توسط بخش هنرمندان ایران و جهان سایت آکاایران
تبلیغات