.

آکاایران: برداشتن تحریم امید در دل مردم با وعده برداشتن تحریم ها / خاله هایی که دست به سیاه و سفید نمی زنند

برداشتن تحریم امید در دل مردم با وعده برداشتن تحریم ها / خاله هایی که دست به سیاه و سفید نمی زنند

آکاایران: برداشتن تحریم امید در دل مردم با وعده برداشتن تحریم ها / خاله هایی که دست به سیاه و سفید نمی زنند

برداشتن تحریم امید در دل مردم با وعده برداشتن تحریم ها / خاله هایی که دست به سیاه و سفید نمی زنندبرداشتن تحریم امید در دل مردم با وعده برداشتن تحریم ها / خاله هایی که دست به سیاه و سفید نمی زنند

امید زندگانی گفت: فکر می کنم در مجموع وعده برداشتن تحریم ها در سال گذشته امیدی را در بین مردم به وجود آورد. امیدوارم با تحقق آن در سال جاری شاهد اتفاقات اقتصادی خوبی باشیم.

به گزارش آکاایران:  همواره مخاطبین عام علاقه دارند بدانند که هنرمندان چهره و یا شناخته شده چقدر به آداب رسوم مرسوم پایبند هستند از این رو با برخی از بازیگران گفت وگویی کوتاه داشتیم . در این گفت وگو با امید زندگانی گپی زدیم که به شرح ذیل آمده است.
- شما به همراه برادرتان امین زندگانی و همسرش الیکا عبدالرزاقی یک خانواده هنرمند را تشکیل داده اید و شاید برای مخاطبان جالب باشد که بدانند دید و بازدید ایام نوروز را به چه ترتیب انجام می دهید، آیا در این زمان به عنوان یک خانواده هنری و شناخته شده به مسافرت می روید؟
زندگانی: البته، باید ابتدا بگویم ما با ریشه و تبار جنوبی که داریم حتماً در هنگام سال تحویل دور هم جمع می شویم. البته همانطور که اشاره کردید ما خانواده خیلی شلوغی نداریم من و برادرم امین و همسرش به همراه مادرم یک خانواده کوچک را تشکیل می دهیم و البته به همراه سایر اقوام در منزل مادر من جمع می شویم آن هم به این دلیل است که بسیار با ادعا می گویم که دست پخت مادرم به شدت خوشمزه است و خاله هایم که در منزل ما حاضر می شوند دست به سیاه و سفید نمی زنند و مادرم به تنهایی سبزی پلو با ماهی مخصوص خودش را درست می کند. شاید بسیاری از مردم که نمی توانند هنرمندان را از نزدیک ببینند از نحوه زندگی آنها چیزی غیر از آنچه که خود دارند در ذهن می سازند اما واقعاً اینطور نیست و ما افراد فرازمینی نیستیم زندگی هنرمندان چیز عجیب و غریبی نیست اتفاقاً شاید محدودیت آنها نسبت به خود مردم در جامعه بیشتر باشد. به هر حال شلوغی در اماکن عمومی به دلیل علاقه ای که مردم از خود نسبت به یک بازیگر نشان می دهند باعث می شود زندگی آنها خود به خود محدودتر شود. شاید اینکه بازیگران در کلونی خانواده خود می مانند این است که نمی خواهند برای مردم در فضاهای عمومی مشکلی به وجود بیاورند.
- آیا پیش آمده از ابراز علاقه مردم در جمع و اماکن عمومی اذیت شوید و یا اطرافیانتان ابراز نارضایتی کنند؟
زندگانی: البته این اتفاق خوبی است که شما از سوی مردم مورد مهربانی و لطف قرار می گیرید اما نکته اینجاست که ممکن است افراد دیگر خانواده که در کنار شما هستند آزرده شوند. البته این شرایط، شرایط طبیعی است برای یک هنرمند اما باید برای این شرایط برنامه ریزی کرد تا دچار مشکل نشویم. به همین دلی از هفته دوم به بعد که انبوه مردم به شهرستان هایشان بازگشته اند دید و بازدیدهایمان را آغاز می کنیم.
_برای پهن کردن سفره هفت سین علاقه دارید یا دیگر شوق و ذوق تان را نسبت به گذشته از دست دادید؟
زندگانی: متأسفانه نمی دانم ما کودک بودیم، سفره ها بزرگ شده اند و یا ما بزرگ شده ایم این سفره ها کوچک شده اند و یا زندگی متمدنانه باعث شده است که بگوییم داریم رفتار و کردار متفاوت انجام می دهیم. گاهی شاهد هستیم سفره هفت سین را به اندازه یک کف دست درست کرده اند و در خیابان تا لحظه آخر می فروشند. کل سفره هفت سین را که نگاه می کنید می بینید که به اندازه کف دست می شود، اما در گذشته آنقدر برای سفره هفت سین و تزئین آن برنامه داشتند که گاهی به بزرگی یک سفره عقد می شد به نظرم این سفره در شأن بهار بود.
- بهترین اتفاق کاریتان در سال گذشته چه بوده است؟
زندگانی: نمی خواهم جواب ژورنالیستی به شما بدهم اما باید بگویم برای من و اطرافیانم خیلی سال پررونقی نبود فکر می کنم در مجموع وعده برداشتن تحریم ها امیدی را در بین مردم به وجود آورد. امیدوارم با تحقق آن در سال جاری شاهد اتفاقات اقتصادی خوبی باشیم. اما شخصاً برای خودم شاهد اتفاق پررونق و ویژه ای در سال گذشته نبوده ام.
 
- برای سال جدید چه برنامه ریزی دارید پیش از این شنیده بودیم که قرار است فیلمی بسازید، آیا در سال جاری می توانیم شاهد ساخت آن باشیم؟
زندگانی: می خواهم تلاشم را انجام دهم تا بودجه ساخت فیلمنامه ام را به دست بیاورم این فیلمنامه بازتابی از دفاع مقدس در دو خانواده است. امیدوارم بتوانم در تابستان یا اواخر آن این فیلم را بسازم خیلی بزرگ و غول مآبانه نگاه نمی کنم، بلکه امیدوارم خیلی ساده و به دور از زرق و برق یک کار خوب و سالم را بسازم تا بیشتر دیده شوم و دوستان بیشتر از من در عرصه سینما استفاده کنند.
- برای اهالی سینما چه آرزویی می کنید؟
زندگانی: آرزو می کنم هر روز سینمای ایران جشنواره باشد و مردم به جای اینکه در خانه بنشینند، در خانه دوم خود به روی صندلی سینماها برای دیدن فیلم حاضر شوند. امیدوارم تعامل متولیان سینمای ما با مردم آنقدر زیاد شود که بتوانند با حذف ممیزی های تاریخ مصرف گذشته با فیلمنامه های قوی تر به همراه امکانات فنی به روزتر در دل های مردم بیش از گذشته با آثار باکیفیت رخنه کنیم و سینما تصویر، جایگزین سینمای گفتار شود.
- برای مردم در سال جاری چه آرزویی می کنید؟
زندگانی: عشق، که هیچ مهمتر از این نیست امیدوارم وقتی مردم پشت چراغ قرمز یکدیگر را می بینند عینکشان را بردارند و به هم لبخند بزنند امیدواریم چراغ قرمزها محلی باشند برای اینکه مردم نخواهند از آن سریعتر عبور کنند.بلکه بایستند به یکدیگر نگاه کنند و به هم عشق بدهند.

 

اخبار فرهنگی و هنری - فارس

 گرد آوری مطالب : آکا ایران


منبع :

گردآوری توسط بخش هنرمندان ایران و جهان سایت آکاایران
تبلیغات