اظهارات اولین بازیگر حرفه ای کیارستمی

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد اظهارات اولین بازیگر حرفه ای کیارستمی ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته هنرمندان ایران و جهان از سایت مقالات هنر آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: اظهارات اولین بازیگر حرفه ای کیارستمی

اظهارات اولین بازیگر حرفه ای کیارستمی
,[categoriy]

آکاایران: اظهارات اولین بازیگر حرفه ای کیارستمی

اظهارات اولین بازیگر حرفه ای کیارستمی,[categoriy]

محمدعلی کشاورز با یادآوری بازی اش در فیلم «زیر درختان زیتون»، معتقد است: اولین بازیگر حرفه ای هستم که با عباس کیارستمی کار کردم.

به گزارش آکاایران: این بازیگر گفت: کیارستمی کاری را در قبل از انقلاب با بازیگران حرفه ای داشت، اما بعد از آن دیگر بیشتر با مردم عادی کار کرده بود.
وی ادامه داد: «زیر درختان زیتون» تجربه خیلی خوبی برایم بود. کیارستمی را از طریق فیلم هایش می شناختم که از من برای بازی در نقش کارگردان در این فیلم که نقشش خودش بود دعوت کرد. من در «زیر درختان زیتون» به عنوان یک هنرپیشه حرفه ای کار نکردم، عباس هم از من همین را می خواست.
کشاورز با آرزوی سلامتی برای کیارستمی گفت: او از تواناترین کارگردانهاست و دقیقا می داند که چه می خواهد قبل از اینکه کاری را شروع کند، لوکیشن ها را انتخاب می کند و براساس آن سناریو می نویسد و دقیقا می داند کجا فیلمبرداری کند و رهبری فوق العاده خوبی در کار دارد.
«زیر درختان زیتون» محصول سال 1372 درباره کارگر جوانی است که در روستایی در اطراف رودبار زندگی می کند و به دختری علاقه داشته و از او خواستگاری کرده است. خانواده ی دختر به این دلیل که کارگر جوان، خانه و کاشانه ای از خود ندارد و خود دختر به این علت که جوان سواد ندارد با این ازدواج مخالفت کرده اند.
کارگر جوان، که سال ها به کار ساختن خانه برای روستائیان مشغول بوده دل شکسته کارش را رها کرده است. با وقوع زلزله ی رودبار کلیه ی خانه ها ویران می شود و والدین دختر در این حادثه زیر آوار می مانند.
این بار استدلال جوان برای دختر این است که با وقوع زلزله بسیاری از مردم چون او، خانه و کاشانه ای ندارند. اما دختر کماکان از ازدواج با او طفره می رود، تا این که یک گروه فیلمبرداری به روستا می آید تا از وقوع زلزله فیلم بگیرد. دختر و پسر جوان به عنوان بازیگران غیر حرفه ای فیلم انتخاب می شوند و کارگردان که شاهد کوشش های جوان کارگر برای جلب رضایت دختر است به تصویر کردن ماجرای آن دو علاقه مند می شود.
کیارستمی سال ها بعد در فیلم های «شیرین» و «کپی برابر اصل» هم از بازیگران مطرح سینمای ایران و جهان استفاده کرد.

 

اخبار فرهنگی - ایسنا

 گرد آوری مطالب : آکا ایران


منبع :

اظهارات اولین بازیگر حرفه ای کیارستمی گردآوری توسط بخش هنرمندان ایران و جهان سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات