.

آکاایران: عکس عباس کیارستمی در بیمارستان! + آخرین وضعیت جسمانی وی

عکس عباس کیارستمی در بیمارستان! + آخرین وضعیت جسمانی وی

آکاایران: عکس عباس کیارستمی در بیمارستان! + آخرین وضعیت جسمانی وی

عکس عباس کیارستمی در بیمارستان! + آخرین وضعیت جسمانی ویعکس عباس کیارستمی در بیمارستان! + آخرین وضعیت جسمانی وی

وزیر بهداشت دکتر حسن هاشمی به عیادت رفته و پیگیر مراحل درمانی این کارگردان شده است.

به گزارش آکاایران: عیادت وزیر بهداشت از عباس کیارستمی
دکتر سید حسن هاشمی برای عیادت از عباس کیارستمی، تهیه کننده، کارگردان و فیلمنامه نویس کشورمان در بیمارستان جم حضور یافت و با پزشک معالج و شخص کیارستمی صحبت کرد و در جریان روند درمان و آخرین وضعیت وی قرار گرفت.


وزیر بهداشت با بیان اینکه شرایط "عباس کیارستمی" کارگردان و هنرمند برجسته کشور رو به بهبودی است، گفت: به دنبال اقدامات درمانی انجام شده و شرایط جسمی کیارستمی، وی تا 10 روز دیگر ترخیص می شود.
هاشمی در حاشیه این عیادت درباره روند درمان این کارگردان گفت: آقای کیارستمی از نظر گوارشی مشکلی پیدا کرده بودند و باید حتما جراحی می شدند و بعد از انجام جراحی دچار التهاب کیسه صفرا شده بودند. البته چنین چیزی گاهی اوقات پیش می آید و ممکن است هیچ ربطی هم به جراحی نداشته باشد.


وی افزود: بعد از آن کیسه صفرای کیارستمی عمل شد و دچار عفونت شده بودند و این عفونت وارد خون وی شده بود. همین موضوع شرایط شان را حاد کرده بود و زمانی که در 13 فروردین ماه از این کارگردان عیادت کردیم، شرایط شان بحرانی بود.

عکس عباس کیارستمی در بیمارستان! + آخرین وضعیت جسمانی وی


هاشمی در باره عیادت خود در 13 فروردین ماه امسال از کیارستمی گفت: در سیزدهم فروردین آقای جنتی با من تماس گرفتند و من هم بعد از آن برای عیادت از آقای کیارستمی آمدم. البته همکاران مان از قبل در جریان موضوع بودند و دانشگاه علوم پزشکی ایران و دکتر گویا، مدیر کل بیماری های واگیر وزارت بهداشت که متخصص عفونی هستند، کارهایشان را پیگیری می کردند. بعد از آن هم تیمی از همکاران ما در بیمارستان جم و تعدادی از همکاران مان مانند دکتر ظفرقندی، دکتر فاضل، دکتر حریرچی، دکتر نجفی، دکتر استقامتی و دکتر حدادی که در بیمارستان های تهران مشغولند با هم همفکری کردند.

عکس عباس کیارستمی در بیمارستان! + آخرین وضعیت جسمانی وی


وی گفت: خوشحالیم که شرایط آقای کیارستمی رو به بهبودی است، توجه به شرایط آقای کیارستمی وظیفه ما بوده و هست و خدا را شکر می کنیم که شرایط شان رو به بهبودی است. براین اساس امیدواریم در روزهای آینده بتوانند بیمارستان را ترک کنند.
وزیر بهداشت درباره آخرین وضعیت جسمانی این کارگردان کشورمان گفت: در حال حاضر وضعیت شان خوب و تب شان قطع شده است. وضعیت کلیه او هم خوب است و شرایط تغذیه ای وی به وضع عادی بازگشته، البته طبعا بیماری که چند نوبت مورد عمل جراحی قرار گرفته و عمل های سنگینی را در این سن تحمل کرده است، دوره نقاهتش چند ماهه خواهد بود. اما با شرایطی که از آقای کیارستمی، خانواده، فرزند و برادرشان می بینیم مطمئنیم که به خدمات هنری و فعالیت های عادی شان باز می گردند و ظرف 10 روز آینده ترخیص شوند.

 

اخبار فرهنگی - ایسنا

 

 گرد آوری مطالب : آکا ایران


منبع :

گردآوری توسط بخش هنرمندان ایران و جهان سایت آکاایران
تبلیغات