روایت ملی شدن صنعت نفت در «معمای شاه» این هفته

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد روایت ملی شدن صنعت نفت در «معمای شاه» این هفته ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت مقالات هنر آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: روایت ملی شدن صنعت نفت در «معمای شاه» این هفته

روایت ملی شدن صنعت نفت در «معمای شاه» این هفته
,[categoriy]

آکاایران: روایت ملی شدن صنعت نفت در «معمای شاه» این هفته

روایت ملی شدن صنعت نفت در «معمای شاه» این هفته,[categoriy]

با پخش قسمت بیستم سریال معمای شاه، جلسات مشترک ملی ـ مذهبی ها به سرپرستی دکتر مصدق و آیت الله کاشانی برای تصمیم گیری درباره مسئله نفت نمایش داده می شود.

به گزارش آکاایران: با نمایش قسمت بیستم سریال «معمای شاه» شبکه یک سیما، یک چهارم از قسمت های خود را پشت سر می گذارد. در این قسمت ضمن اشاره به مسائل حول و حوشی ملی کردن صنعت نفت و رخدادهای دربار در قالب نمایش رابطه میان اشرف و رزم آرا، شخصیت داستانی گُلنار نیز سرانجام به نقطه تعیین کننده داستان می رسد و خانواده وزیری به خواستگاری او می روند. این مسئله زمینه ای برای آشنایی بیشتر خانواده محمود با گذشته گلنار و خانواده اش است.
در این قسمت و در ادامه نمایش حضور ثریا در دربار شاهنشانی، به تلاش وی برای ارتباط با «شهناز» دختر فوزیه پرداخته می شود.
این سریال 80 قسمتی به نویسندگی و کارگردانی «محمدرضا ورزی» و تهیه کنندگی «علی لدنی» در سیمای جمهوری اسلامی ایران ساخته شده است. 80 بازیگر اصلی، 520 بازیگر فرعی و بیش از 560 نفر از عوامل پشت دوربین از اردیبهشت سال 1391 تاکنون در ساخت این اثر همکاری داشته اند.
«معمای شاه» به مرور وقایع تاریخی، اجتماعی و سیاسی ایران در فاصله سال های 1317 تا 1357 هم زمان با دوران پهلوی دوم می پردازد.
اخبار فرهنگی و هنری - نسیم

 گرد آوری مطالب : آکا ایران


منبع :

روایت ملی شدن صنعت نفت در «معمای شاه» این هفته گردآوری توسط بخش هنرمندان ایران و جهان سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات