بازیگر نقش هلن کلر درگذشت

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد بازیگر نقش هلن کلر درگذشت ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت مقالات هنر آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: بازیگر نقش هلن کلر درگذشت

بازیگر نقش هلن کلر درگذشت
,[categoriy]

آکاایران: بازیگر نقش هلن کلر درگذشت

بازیگر نقش هلن کلر درگذشت,[categoriy]

«پتی دوک»، بازیگر برنده اسکار سینما و تلویزیون در سن 69 سالگی درگذشت.

به گزارش آکاایران:  به گزارش ایلنا؛ پتی دوک (هنرپیشه آمریکایی) که سال 1962 در فیلم «معجزه گر» نقش «هلن کلر» را ایفا کرد و به جایزه اسکار رسید، درگذشت.

 

دوک در 16 سالگی موفق شد جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل زن را از آنِ خود کند و عنوان جوانترین برنده این جایزه سینمایی را به دست آورد. موفقیت زودهنگام دوک موجب شهرت وی و ساخته شدن برنامه ای تلویزیونی به نام او شد.

 

موفقیت «دوک» در تلویزیون با کسب سه جایزه «امی» و 9 نامزدی در این جوایز هنری ادامه پیدا کرد. «دره عروسک ها»، «ویلی / میلی» و «بزرگ تر از آسمان» از جمله فیلم های سینمایی هستند که این هنرپیشه در آن ها ایفای نقش کرده است.

 

دوک پیش از بازی در فیلم «معجزه گر» نقش هلن کلر را در اقتباس نمایشی داستان این شخصیت نابینا و ناشنوا برعهده داشت. او سپس در نسخه تلویزیونی این داستان نقش معلم کلر را بازی کرد و یک جایزه «امی» را در کارنامه اش ثبت کرد.

 

پزشکان در سال 1982 تشخیص دادند که پتی کلر به بیماری اختلال دوقطبی مبتلا است. او مدتی پس از آن به فعالیت های اجتماعی برای حمایت از سلامت روانی روی آورد و تلاش های بسیاری در این زمینه انجام داد.

 

اخبار فرهنگی و هنری - هلن کلر

 گرد آوری مطالب : آکا ایران


منبع :

بازیگر نقش هلن کلر درگذشت گردآوری توسط بخش هنرمندان ایران و جهان سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات