.

آکاایران: بغ بغو های امیر تتلو!

 بغ بغو های امیر تتلو!

آکاایران: بغ بغو های امیر تتلو!

بغ بغو های امیر تتلو! بغ بغو های امیر تتلو!

ماهنامه دیار در شماره ویژه نوروز ۹۵ خود پرونده ای درباره خودسوژه نمایی دارد. یکی از گزارش های این پرونده درباره صفحه اینستاگرام امیرتتلوست.

به گزارش آکاایران: خودسوژه نمایی از آفت های شبکه های اجتماعی شده است؛ صفحات مجازی چهره های شناخته شده و نشده پراز مواردی است که نشان از خودنمایی مفرط دارد. اگر اینستاگرام باز یا فیس بوک باز باشید، بعید است تا به حال سری به صفحه امیر تتلو نزده باشید. حتی اگر بدتان بیاید و اهل موسیقی رپ و زیرزمینی نباشید، باز دیدن پیج کسی که یکی از پرطرفدارترین مردان ایرانی اینستاگرام لقب گرفته بود وسوسه کننده است. او 2 میلیون و 400 هزار دنبال کننده یا فالوئر دارد و این رقم کمی نیست که به راحتی از کنار آن بشود گذشت. عددی که با دیدنش حتما از خودتان می پرسید چه شد این همه طرفدار پیدا کرد؟!
لایک های واقعی یا خریدنی؟!
امیرحسین مقصودلو یا تتلو یک خواننده زیرزمینی است و با پخش ترانه هایش در سایت های پخش و دانلود موزیک و البته شبکه های ماهواره ای معروف شد. اتفاقی که برای بسیاری از هم صنف هایش افتاد اما با وجود پرطرفدار بودن همه این خواننده ها، هیچ کدام مانند تتلو در شبکه های اجتماعی حضور ندارند و خبرساز نیستند. او و پست هایش گاهی آنچنان جنجال به پا می کنند که تیتر خبرگزاری ها و روزنامه ها می شوند و کلیک می خورند تا جایی که به عنوان پر بیننده ترین اخبار روز مطرح می شوند. تتلو در صفحه شخصی اش سبک زندگی خود را تبلیغ می کند، از ترانه های جدیدش می نویسد و از آرزوها و برنامه هایش. گاهی با دیگران دعوا می کند و گاهی به مسائل روز واکنش نشان می دهد. جالب است که با وجود این روند تکراری و همیشگی هوادارانش خسته نمی شوند و با اینکه گاهی روزی بیش از 5 پست در اینستاگرامش می گذارد باز تعداد لایک هایش بالاست و معمولا پست او در کمتر از نیم ساعت بالای 10 هزار لایک می خورد. فرقی هم نمی کند موضوع پست چه باشد و چقدر به نظر بقیه مردمی که با تعجب به این ماجرا نگاه می کنند؛ مهم باشد!
البته اواخر سال گذشته بهنوش بختیاری دیگر ایرانی پرطرفدار اینستاگرام او را متهم کرد که با خرید پروفایل های جعلی و به اصطلاح «فیک» برای خودش طرفدار جور کرده و تعداد لایک هایش قلابی هستند! اتهامی که تتلو هم به بختیاری زد.
البته ماجرای پیج های تتلو تعداد بالای طرفداران و لایک های پست هایش نیست.
تتلو و حاشیه هایش
پیج های امیر تتلو در شبکه های مجازی تنها به زندگی اش محدود نمی شود. او هرازگاهی حاشیه هایی ایجاد می کند تا جایی که کار بالا می گیرد و دیگران را درگیر ماجرا می کند. دوستی او با پیام صادقیان بازیکن سابق و پرحاشیه پرسپولیس یکی از این ماجراها بود. مدتی تتلو عکس هایی از خودش و صادقیان و خوش گذرانی هایشان در دورهمی ها و باشگاه بدنسازی منتشر می کرد. چیزی نگذشت که پیام صادقیان، تتلوی عاشق فوتبال و پرسپولیس را بر سر تمرین این تیم برد. ماجرایی که اعتراض ورزشی ها را در پی داشت و عکس و تیتر یک بسیاری از روزنامه های ورزشی شد. تتلو رویای فوتبالیست شدن دارد و بارها از تیم ها خواسته فقط 3 یا 6 ماه به او فرصت بدهند تا نشان دهد چقدر آماده است.
صادقیان بد بازی می کرد، نامنظم بود و انتقادها بالا گرفت تا اینکه نوک پیکان به سمت تتلو چرخید. خیلی ها حضور او را در کنار این بازیکن با استعداد، دلیل به حاشیه رفتن و ضعیف شدنش می دانستند و آشکار و پنهان از او می خواستند این دوستی را تمام کند. این حرف ها به مذاق تتلو خوش نیامد و اتهام بزرگی به صادقیان زد و در اینستاگرامش نوشت:« یه روزنامه... اضافه خورده یا این یارو که نمی شناسمش حرف مفت زده که معروف شه باز!!! من پیام را درکل چند ماهه می شناسم اونم بعد از اینکه به داور فحش داد و محروم شد و اون تایمى که همش مصدوم شد باهاش رفاقت کردم که باهاش حرف بزنم چون واقعا داشت نابود می شد و هر وقت دیدمش فقط باهاش تمرین کردم !!
والا زبونم مووو درآورد آنقدر گفتم سیگار نکش و...!!!، من که همش خودم سر تمرینم!! خودش نمی خواست به من چه؟!؟ بعدشم که پدرمون درآمد متقاعدش کردیم که کاراشو بذار کنار! درخشان باهاش لج کرد !!!! به من چه ؟!!؟ یکى نیست بگه نمیدونى ... نزن، واسه معروفیت راه هاى دیگه اى هم هست سر صبحى دهن منو باز نکنید، بذارین تو حال خودم باشم !!! همه رو برق میگیره مارو چراغ نفتى.»
پیام صادقیان اما با نوشتن جمله «فعلا فقط سکوت می کنم.» در اینستاگرامش ترجیح داد حاشیه ها را بیشتر نکند اما دوستی این دو همین جا به پایان رسید. اما حاشیه های تتلو به همین ختم نشد. او تیرماه امسال عکس هایی از حضورش در ناوشکن دماوند در بندر انزلی در اینستاگرامش منتشر کرد و خبر از یک کلیپ جدید داد. کلیپی به نام «انرژی هسته ای» که به سرعت مورد توجه قرار گرفت و بارها دانلود شد و حتی رسانه های خارجی درباره آن نوشتند. همچنان که خیلی ها از حضور تتلو در ناوشکن و در کنار نیروهای ارتش انتقاد و البته تعجب می کردند، او در اینستاگرامش نوشت:« چون من معتقدم وقتى فرمانده کل قوا تو تلویزیون یه صحبتى میکنه باید همه سربازا به گوش باشن و منم یه ایرانیم و یه سرباز،چه یه عده بخوان و چه نخوان !!
 همه هم این وسط با ما بهترین همکارى رو کردن !! اما یه عده از خدا بى خبر میخوان سر پخش دوباره انگار سنگ بندازن و هیچى گیر نیاوردن این سرى گیر دادن به اسمامون !!من می خواستم هواداراى «من» همشون بفهمن که باید براى کشورشون یه سرباز باشن وگرنه خب تتلو و هواداراش نباشن کار به چه دردى میخوره، خب انگار یکى دیگه خونده دیگه چه فرقى داره؟! خب چرا من بخونم اصلا !! اینه که ما همه زحمتامون رو کشیدیم و موزیک ویدئو آمادس و همه چیزم رعایت کردیم توش و واقعا کار آمادس که همین فردا یا پس فردا پخش بشه ولى اگه پخش نشد بدونید که ما تو کشور خودمون هنوز حسود و دشمن داریم چون دقیقا اونایى که میخوان این کار که به نفع انرژی هسته ای مملکتمون هست، پخش نشه، مثل اونایین که زیر پستاى دعامون بى احترامى میکنن !! یا باید اسم تمام کسایى که زحمت کشیدن واسه کار باشه، چون واقعا زحمت کشیدن یا خب کار کنسل میشه متاسفانه،والسلام، نامه تمام.» این ماجرای او بار دیگر بر سر کلیپ «شهدا» اتفاق افتاد. کلیپی که تتلو را با ظاهری کمی موجه تر کنار تابوت شهدای گمنام نشان می داد!
تتلو چه می گوید؟
امیر تتلو به هوادارانش می گوید تتلیتی ها. او می داند طرفدار زیاد دارد و با اتکا به همین ها هم شبکه های اجتماعی را به تریبونش تبدیل کرده و می تازد. به گفته خودش، پسر طبیعت و شماره هفت ایران است و به بهانه تجلیلی که مهرماه امسال از او در موزه صلح ایران و به دلیل کلیپ «شهدا» شد، خودش را سفیر صلح می خواند. تتلو فقط دنبال خالکوبی و بدنسازی نیست. گفتیم که عاشق فوتبال است و پیراهن آبی و سفید تیم آرژانتین با نام «تتلو» بر تن کرده و در تمرینات مختلف شرکت می کند.

 

از فوتبال چمن تا سالنی. عکس های زیادی از این تمرین ها و بازی هایش در اینستاگرام و فیس بوکش می بینید. هر از گاهی هم بر سر این ماجرا شوخی می کند. او معتقد است که می تواند در تیم های مطرح کشور و حتی تیم ملی بازی کند و شماره 7 ایران باشد. مدتی پیش عکسی از یکی از گویندگان بخش خبر ورزشی شبکه سه منتشر کرده بود که در ابرک بالای سرش نوشته شده بود: «تیم ملی ایران با گل امیرحسین مقصودلو به جام جهانی راه یافت.» حتی تصویری ساختگی از سوال نظرسنجی برنامه منتشر کرد که درباره حضور او در تیم ملی بود. او گاهی هم با شخصیت ها شوخی می کند. مثلا عکسی از اوباما که موهایش با فتوشاپ شبیه موهای تتلو شده منتشر می کند و می نویسد: «اوباما به جمع تتلیتی ها پیوست»
البته همه پست های تتلو شوخی و طنز نیست. او درباره مسائل کشور هم اظهارنظر می کند. پست هایی درباره انرژی هسته ای و توافق و برجام می گذارد یا از سیاست های وزارت ارشاد و صدا و سیما انتقاد می کند. بسیاری از پست های او هم حاوی نکته های اخلاقی هستند که از هوادارانش می خواهد با هم مهربان باشند، کسی را آزار ندهند، به دیگران محبت کنند و به خدا توکل داشته باشند و...
تتلو مدتی هم هست گیاهخوار شده و با گذاشتن عکس هایی دلخراش از ذبح حیوانات از آنها می خواهد گیاهخوار شوند. او دنیای به مرکزیت خودش در فضای مجازی ایجاد کرده و هوادارانی دارد که به این دنیای او بال و پر بیشتری می دهند.
بغ بغوووو!
شاهکار پست های امیر تتلو را باید «بغ بغو» دانست! او مرداد ۹۴ پستی در صفحه شخصی اش گذاشت و نوشت: «تتلیتی ام، هوادارام عشقن عشق کوشین ؟!؟ بیاین ببینم هر کى نگه بغ بغو بغ بغوووو» همین جمله کافی بود؛ 38 هزار و 500 نفر این پست را لایک کردند و 4 هزار نفر برایش کامنت گذاشتند که تعداد زیادی از آنها کلمه بغ بغوووو بود! تتلو با این پست طوفان به پا کرد. کار به جایی رسید که رسانه ها نقد های تندتری علیه اش نوشتند و از سیاست هایی گفتند که باعث شد کسی مانند محمدرضا شجریان صدایش شنیده نشود اما تتلو بال و پر پیدا کند. تتلو و طرفدارانش بی توجه به همین این نقدها راه خودشان را رفتند چون می دانند تتلو هر از گاهی خوب از خجالت منتقدانش برمی آید!آنها دنیای مجازی خواننده محبوب شان را با جان و دل پذیرفته اند.


اخبار فرهنگی  - خبرآنلاین

 گرد آوری مطالب : آکا ایران


منبع :

گردآوری توسط بخش هنرمندان ایران و جهان سایت آکاایران
تبلیغات