.

کارگردان متعهد سینما به GEM پیوست؟

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد کارگردان متعهد سینما به GEM پیوست؟ ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت مقالات هنر آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: کارگردان متعهد سینما به GEM پیوست؟

کارگردان متعهد سینما به GEM پیوست؟
,[categoriy]

آکاایران: کارگردان متعهد سینما به GEM پیوست؟

کارگردان متعهد سینما به GEM پیوست؟,[categoriy]

سریال پیوستن کارگردانان و بازیگران ایرانی به شبکه ماهواره ای «جِم» همچنان ادامه دارد.

به گزارش آکاایران: بعد از مهاجرت کارگردانانی چون سعید ابراهیمی فر، مهدی مظلومی و محمدتقی راوندی و بازیگرانی چون رابعه اسکویی، صدف طاهریان، چکامه چمن ماه و بهارک صالح نیا، حالا شنیده های سینماژورنال از مهاجرت کارگردانی به نام «احمدرضا گرشاسبی» به ترکیه حکایت دارد.
گرشاسبی فارغ التحصیل کارگردانی سینما از دانشگاه هنر، از جمله کارگردانان متعهد سینمای ایران در دهه 60 بود. وی از اواسط دهه 60 در سینمای ایران به عنوان نویسنده و کارگردان فعالیت خود را آغاز کرد. «شرایط عینی»، نخستین فیلم گرشاسبی که نویسندگی و کارگردانی آن را خودش برعهده داشت، اولین محصول سینمای ایران بود که با نقد رفتارهای گروهک منافقین ساخته شد.
«اُ. منفی»، «بانی چاو»، «دره هزار فانوس» و «دریا برای تو» دیگر آثاری بودند که گرشاسبی تا اواسط دهه 70 ساخت و از این زمان تا یک دهه و نیم بعد فیلم دیگری نساخت.
آخرین ساخته سینمایی گرشاسبی «اینجا شهر دیگریست» نام داشت که با مضمون اتفاقات مقارن ضربت خوردن علی(ع) سال 90 با حمایت فارابی ساخته شد. این پروژه پرهزینه به لحاظ تولید، سال 93 در سینماها اکران شد و کل عایدی آن پس از سه هفته نمایش بیشتر از دو میلیون و نیم نبود.
حالا این کارگردان 58 ساله این فیلم به ترکیه رفته و مشغول بررسی اوضاع و کار بر روی چند فیلمنامه است بلکه بتواند یکی از آنها را برای شبکه جِم کارگردانی کند.

 

احبار فرهنگی و هنری - سینماژورنال

 

 گرد آوری مطالب : آکا ایران


منبع :

کارگردان متعهد سینما به GEM پیوست؟ گردآوری توسط بخش هنرمندان ایران و جهان سایت آکاایران
تبلیغات