.

یک رکورد جدید در بخش اسکار انیمیشن

آکاایران: یک رکورد جدید در بخش اسکار انیمیشن

آکاایران: اسامی فیلم های ارائه شده به آکادمی علوم و هنرهای سینمایی برای رقابت در بخش اسکار بهترین فیلم بلند انیمیشن اعلام شد.

هنرآنلاینT اسامی فیلم های ارائه شده به آکادمی علوم و هنرهای سینمایی برای رقابت در بخش اسکار بهترین فیلم بلند انیمیشن اعلام شد.

  

به گزارش آکاایران:  امسال 27 فیلم بلند انیمیشن برای راه یابی به فهرست نامزدهای اسکار بهترین فیلم بلند انیمیشن به آکادمی علوم و هنرهای سینمایی معرفی شده اند که یک رکورد است. سال گذشته 16 فیلم در این بخش رقابت کردند.

 

"پیدا کردن دوری" از پیکسار و دیزنی، "زوتوپیا" و "موانا" از دیزنی انیمیشن، "پاندای کونگ فو کار 3" و "ترول ها" از دریم ورکس انیمیشن و فاکس، "عصر یخبندان: مسیر تصادم" از فاکس و بلواسکای، "فیلم انگری بردز" و "مهمانی سوسیس" از سونی و "لک لک ها" از برادران وارنر، از فیلم های معرفی شده به آکادمی هستند.

 

"لاکپشت سرخ" از سونی پیکچرز کلسیکس یکی دیگر از فیلم های معرفی شده است. این فیلم ماه مه پیش در جشنواره کن در بخش جنبی نوعی نگاه برنده جایزه ویژه داوران شد. "زندگی من به عنوان یک کدوسبز" یکی دیگر از 27 فیلمی است که شانس دریافت جایزه اسکار بهترین فیلم بلند انیمیشن را دارد. این فیلم نماینده سوئیس در بخش اسکار فیلم خارجی زبان هم هست.

 

تعدادی از فیلم های ارائه شده هنوز در لس آنجلس روی پرده نرفته اند، بنابراین در حال حاضر برای رقابت در بخش اسکار بهترین فیلم بلند انیمیشن واجد شرایط نیستند.

 

فیلم های ارائه شده باید به لحاظ قوانین آکادمی درمورد اکران، واجد شرایط باشند و باید از سوی کمیته اجرایی شاخه فیلم های کوتاه و بلند انیمیشن آکادمی تأیید شوند.

 

برابر با قوانین، اگر 16 فیلم یا بیشتر برای حضور در بخش اسکار فیلم بلند انیمیشن واجد شرایط شناخته شوند، آکادمی می تواند در نهایت پنج فیلم را نامزد اسکار کند.

 

از سال 2001 که بخش اسکار فیلم بلند انیمیشن راه اندازی شد، در هفت مورد از جمله در پنج سال اخیر تعداد نامزدهای نهایی بخش فیلم بلند انیمیشن، پنج فیلم بوده است.

 

اگر تعداد فیلم های واجد شرایط کمتر از 15 باشد، تعداد نامزدهای این بخش کمتر خواهد بود و اگر تعداد فیلم ها کمتر از هفت باشد، در آن سال بخش اسکار بهترین فیلم بلند حذف خواهد شد.

 

برابر با یکی از قوانین "بیشتر شخصیت های اصلی باید انیمیشن باشند و استفاده از انیمیشن نباید کمتر از 75 درصد مدت زمان فیلم باشد." طبق یکی دیگر از قوانین، "موشن کپچر" به تنهایی یک تکنیک انیمیشن نیست و فیلم های انیمیشن باید فریم به فریم خلق شود.

 

فیلم های واجد شرایط می توانند در دیگر بخش های اسکار شامل بهترین فیلم، فیلمنامه و... رقابت کنند.

 

اسامی نامزدهای بهترین فیلم بلند انیمیشن 24 ژانویه 2017 (5 بهمن)، همراه نامزدهای دیگر بخش های جوایز اسکار اعلام خواهد شد.

 

مراسم هشتاد و نهمین دوره جوایز اسکار 26 فوریه (بامداد دوشنبه 9 اسفند به وقت ایران) در دالبی تیه تر در لس آنجلس برگزار می شود.

 

سال گذشته انیمیشن سه بعدی "پشت رو" (Inside Out) از شرکت پیکسار انیمیشن استودیوز جایزه اسکار بهترین فیلم بلند انیمیشن را گرفت.

 

فهرست کامل انیمیشن های ارائه شده به شرح زیر است:

 

"فیلم انگری بردز" (یا "فیلم پرندگان خشمگین")

 

"ایپریل و دنیای خارق العاده"

 

"بلال"

 

"پیدا کردن دوری"

 

"عصر یخبندان: مسیر تصادم"

 

"Kingsglaive Final Fantasy XV"

 

"کوبو و دو سیم"

 

"پاندای کونگ فو کار 3"

 

"شازده کوچولو"

 

"راه طولانی به شمال"

 

"خانم هوکوسای"

 

"موانا"

 

"شاه میمون: قهرمان بازگشته است"

 

"مونه"

 

"مصطفی و شعبده باز"

 

"زندگی من به عنوان یک کدوسبز"

 

"پسر شبح"

 

"لاکپشت سرخ"

 

"مهمانی سوسیس"

 

"زندگی مخفی حیوانات خانگی"

 

"آواز"

 

"وقت برف!"

 

"لک لک ها"

 

"ترول ها"

 

"25 آوریل"

 

"نام تو"

 

"زوتوپیا"

 

 


3.55

منبع :

گردآوری توسط بخش هنرمندان ایران و جهان سایت آکاایران
تبلیغات