.

نیکی کریمی: شاید یک زمانی کتاب نوشتم!

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد نیکی کریمی: شاید یک زمانی کتاب نوشتم! ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت مقالات هنر آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید


نیکی کریمی: شاید یک زمانی کتاب نوشتم!
,[categoriy]

آکاایران: نیکی کریمی: شاید یک زمانی کتاب نوشتم!

آکاایران: نیکی کریمی بازیگر و کارگردان؛ علاوه بر حوزه سینما به ترجمه کتاب هم پرداخته و آثاری را در این زمینه منتشر کرده است.

نیکی کریمی بازیگر، کارگردان و مترجم در گفتگو با خبرنگار حوزه ادبیات گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛  در خصوص آثار ترجمه خود گفت: من تا به امروز به ترجمه 4 کتاب پرداخته ام؛ که کتاب های «آوازهایی که مادرم به من آموخت» زندگی نامه و خاطرات مارلون براندو، «نور ماه بر درختان کاج» مجموعه 100 شعر هایکو و کتاب های «نزدیکی» و «عشق زمان غم» نوشته حنیف قریشی از آن جمله است.
وی در ادامه در خصوص علت انتخاب آثار «حنیف قریشی» برای ترجمه تصریح کرد: حنیف قریشی نویسنده ای مدرن و پیشرو است که از خواندن آثارش بسیار لذت می برم و تصمیم گرفتم با ترجمه کتاب هایش سایر افراد را هم با این نویسنده انگلیسی پاکستانی آشنا کنم.
به گزارش آکاایران: کریمی در بخش دیگری از سخنانش در خصوص رسالت مترجم در اجتماع گفت: از آن جایی که من یک مترجم حرفه ای نیستم نمی توانم به طور دقیق در این خصوص صحبت کنم اما به عنوان کسی که در این حوزه فعالیت دارد فکر می کنم با توجه به اینکه هر نویسنده و کتابی دنیای خاص خودش را دارد مترجم می تواند دنیای آن نویسنده و کتاب را برای خواننده به اشتراک گذارد. همچنین از نگاه یک کتابخوان حرفه ای ترجمه و متنی را دوست دارم که سلیس بوده و از ادبیات پیچیده ای برخوردار نباشد، علی الخصوص در حوزه رمان و کارهای اجتماعی ترجمه روان و سلیس را بیشتر می پسندم.
این بازیگر و مترجم در پایان در پاسخ به این سوال که ممکن است از او شاهد تالیف کتاب هم باشیم، خاطرنشان کرد: من فیلم نامه تمام فیلم هایی که ساخته ام را خودم نوشتم که اتفاقا این فیلم نامه ها سال پیش به چاپ رسیدند و در زمینه تالیف هم نمی دانم شاید یک زمانی کتاب نوشتم؛ اما در حال حاضر مشغول ترجمه تعدادی شعر هایکو از شاعران مختلف هستم.

 

 


4.75

منبع :

نیکی کریمی: شاید یک زمانی کتاب نوشتم! گردآوری توسط بخش هنرمندان ایران و جهان سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات