فرهادی در آنتالیا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد فرهادی در آنتالیا ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت مقالات هنر آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید


فرهادی در آنتالیا
,[categoriy]

آکاایران: فرهادی در آنتالیا

آکاایران: اصغر فرهادی شامگاه دوم آبان (یکشنبه شب) جایزه یک عمر دستاورد هنری را از پنجاه وسومین دوره جشنواره فیلم آنتالیا دریافت کرد.

به گزارش شرق، در این مراسم یشیم اوستااوغلو، کارگردان کهنه کار ترکیه هم به عنوان برنده بزرگ این جشنواره معرفی شد.

 

به گزارش آکاایران: در مراسم اختتامیه جشنواره فیلم آنتالیا اوستااوغلو انتخاب اصلی گروه داوران بین الملی بود و از اصغر فرهادی نیز با اهدای جایزه یک عمر دستاورد هنری تقدیر شد. این جایزه را وزیر آموزش وپرورش ترکیه در مراسم اختتامیه این فستیوال به اصغر فرهادی اهدا کرد. فرهادی در این جشنواره، یک مسترکلاس یک روزه هم برگزار کرد و فیلم «فروشنده» در این جشنواره نمایش داده شد.

 

جایزه گلدن اورنج یا پرتقال طلایی این جشنواره برای فیلم «دوچرخه آبی» به اومیت کورکن رسید که در بخش رقابت داخلی به عنوان برنده انتخاب شد. این جشنواره به افرادی که در جریان کودتای شکست خورده ترکیه که در ماه جولای شکل گرفت جان باختند، ادای دین کرد و از قربانیان جنگ در کشور همسایه، سوریه، نیز تجلیل شد.

 

بازیگر ترک نیز که به عنوان بهترین بازیگر مرد جشنواره انتخاب شد جایزه خود را به جان باختگان سوری اهدا کرد و تأکید کرد که ما همیشه به آینده امیدواریم. جشنواره فیلم آنتالیا، از (۲۵ مهر تا دوم آبان ) در آنتالیا برگزار شد.

 

 


4.45

منبع :

فرهادی در آنتالیا گردآوری توسط بخش هنرمندان ایران و جهان سایت آکاایران

اخبار اکاایران

اخرین مطالب آکاایران

تبلیغات