آغاز جشنواره فیلم های ایرانی لندن با «فروشنده»

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد آغاز جشنواره فیلم های ایرانی لندن با «فروشنده» ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت مقالات هنر آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید


آغاز جشنواره فیلم های ایرانی لندن با «فروشنده»
,[categoriy]

آکاایران: آغاز جشنواره فیلم های ایرانی لندن با «فروشنده»

آکاایران: هفتمین جشنواره فیلم های ایرانی لندن، هفتم آبان ماه با نمایش فیلم «فروشنده» ساخته اصغر فرهادی آغاز به کار می کند.

به گزارش مهر، جشنواره فیلم های ایرانی لندن جشنواره ای رقابتی است که هر ساله با مدیریت پژمان دانایی در شهر لندن برگزار می شود. فیلم های راه یافته به این جشنواره در پنج بخش فیلم های داستانی بلند، کوتاه، انیمیشن، مستند و فیلمنامه کوتاه با یکدیگر رقابت می کنند.

 

به گزارش آکاایران: در این دوره از جشنواره ۳۸۳ فیلم به دفتر جشنواره ارسال شده اند که از آن میان فیلم های «فروشنده»، «یحیی سکوت نکرد»، «لانتوری»، «چهارشنبه»، «دختر»، «هاری»، «بهشت»، «بادیگارد»، «من»، «خشکسالی و دروغ»، «عادت نمی کنیم» و «نیمه شب اتفاق افتاد» به بخش رقابتی فیلم های داستانی بلند و فیلم هایی چون «آخرین قهرمان» و «خاطره های خط خطی» به بخش رقابتی مستند و تعداد زیادی فیلم کوتاه به بخش رقابتی فیلم کوتاه راه یافته اند.

 

از اقدامات قابل توجه جشنواره امسال می توان به نمایش فیلم های کوتاه پیش از شروع نمایش فیلم های بلند به منظور آشنایی تماشاگر با سینمای کوتاه ایران و ترغیب او به تماشای آن ها اشاره کرد.

 

جشنواره فیلم های ایرانی لندن تنها جشنواره در بریتانیا است که به سینمای مستقل ایران می پردازد و هدف آن فراهم کردن سکویی برای نمایش فرهنگ و هویت ایرانی از طریق آثار سینمایی است. این جشنواره توسط سازمان غیرسیاسی و سینمایی محور UKIFF برگزار می شود و از حامیان اصلی آن می توان IMVBox، تنها وب سایت قانونی نمایش آنلاین فیلم های ایرانی در خارج از کشور، موسسه سینه لومیر، دانشگاه کینگز، گرینوود تیئتر و RBKC، شهرداری منطقه کنسینگتون را نام برد.

 

هفتمین دوره جشنواره فیلم های ایرانی لندن از تاریخ ۷ الی ۱۲ آبان ماه در شهر لندن برگزار خواهد شد.

 


4.75

منبع :

آغاز جشنواره فیلم های ایرانی لندن با «فروشنده» گردآوری توسط بخش هنرمندان ایران و جهان سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات