رقیب اصغر فرهادی در اسکار درگذشت / عکس

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد رقیب اصغر فرهادی در اسکار درگذشت / عکس ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت مقالات هنر آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید


رقیب اصغر فرهادی در اسکار درگذشت / عکس
,[categoriy]

آکاایران: رقیب اصغر فرهادی در اسکار درگذشت / عکس

آکاایران: آندری وایدا کارگردان مطرح لهستانی و سازنده آثاری همچون "دوشیزگان ویلکو" و "مرد آهنین" در سن 90 ساگلی درگذشت.

به گزارش میزان، آندری وایدا کارگردان مطرح لهستانی و سازنده آثاری همچون "دوشیزگان ویلکو" و "مرد آهنین" در سن 90 ساگلی درگذشت.

  

به گزارش آکاایران: آندری وایدا زاده 8 مارس 1926 در سوالکی، لهستان به دنیا آمد. وی برجسته ترین عضو مکتب فیلم سازی لهستان (که در خلال سال های 1955 تا 1963 در جریان بود و اعتبار ویژه ای برای سینمای اروپای مرکزی به ارمغان آورد) به شمار می آید.

 

وایدا در سال 1999 جایزه اسکار افتخاری را برای «پنج دهه کارگردانی درخشان» دریافت کرد. چهار مورد از فیلم های وی یعنی سرزمین موعود (1975)، دوشیزگان ویلکو (1979)، مرد آهنین (1981) و کاتین (2007) نامزد بهترین فیلم خارجی جشنواره اسکار شده اند.

 

وی در سال 2016 فیلم "تصویر بعدی چیزی" را ساخت که آخرین فیلم او محسوب می شود. فیلم وی به عنوان یکی از فیلم های خارجی زبان از کشور لهستان به اسکار 2017 ارسال شده بود و جزو رقبا اصغر فرهادی در اسکار امسال است.

 

وایدا در سن 90 سالگی به علت ابتلا به بیماری ریوی چندین ماه در بیمارستان بستری بود و به علت همین بیماری دیشب از دنیا رفت.

 

 


4.15

منبع :

رقیب اصغر فرهادی در اسکار درگذشت / عکس گردآوری توسط بخش هنرمندان ایران و جهان سایت آکاایران

اخبار اکاایران

اخرین مطالب آکاایران

تبلیغات