.

عکاسی HDR از نگاه دوربین عکاس مشهور - آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد عکاسی HDR از نگاه دوربین عکاس مشهور ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت مقالات هنر آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

 
 
 

آکاایران به نقل از برترین ها : عکاس مشهور ایتالیایی به نام Maurizio Fecchio به عکاسی با فناوری HDR علاقه بسیاری دارد و حوزه اصلی فعالیت های او نیز همین نوع عکاسی است.

اچ‌دی‌آر که در واقع مخفف واژه انگلیسی به مفهوم تصویربرداری دامنه دینامیک بالا است، به مجموعه‌ای از تکنیک‌هایی گفته می‌شود که نسبت به روش‌های معمول، امکان وجود دامنه دینامیک روشنایی بیشتری میان نقاط تاریک و روشن را فراهم می‌کنند. هدف این تکنیک‌ها، نمایش دقیق دامنه شدت‌های نور موجود در صحنه‌های طبیعی است.

عکس‌های اچ‌دی‌آر با ترکیب چند عکس به وجود می‌آیند. برای هر عکس اچ‌دی‌آر، باید چند عکس با کادر کاملا یکسان تهیه کرد (معمولا ۳ یا ۵ عکس) و هر عکس باید با نوردهی خاصی گرفته‌شده باشد. به این ترتیب که یک عکس با نوردهی معمولی و بقیه عکس‌ها با نوردهی دو پله کمتر و بیشتر.

در ادامه این مطلب می توانید چند نمونه از عکاسی HDR موریزیو فِچیو را مشاهده کنید که با زیبایی خاصی مناظر و چشم‌اندازهای طبیعت را به تصویر کشیده است.

این عکاس ایتالیایی در میرا در نزدیکی ونیز زندگی می کند.


گردآوری پرتال اکاایران
عکاسی HDR از نگاه دوربین عکاس مشهور گردآوری توسط بخش هنر عکاسی و فیلمبرداری سایت آکاایران
تبلیغات