زایمان زودرس

پیشگیری از زایمان زودرس، زایمان زودرس، علل زایمان زودرس، پیشگیری از زایمان زودرس، عوارض زایمان زودرس، زایمان زود رس

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد پیشگیری از زایمان زودرس، زایمان زودرس، علل زایمان زودرس، پیشگیری از زایمان زودرس، عوارض زایمان زودرس، زایمان زود رس ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر لینک +زایمان +زودرس را کلیک نمایید و یا در دسته بارداری و زایمان از سایت کودک آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

پیشگیری از زایمان زودرس   

آکاایران : در بعضی از موارد برای تعداد اندکی از خانمها زایمان زود رس اتفاق می افتد که باید گفت این اتفاق تا حدودی مشکلات را برای فرزند به وجود می آورد. همچنین گفته می شود که نوزادانی که 2 الی 3 هفته زودتر از زمان مقرر به دنیا می آیند بیشتر در خطر مرگ قرار دارند. اما سوالی که در اینجا به وجود می آید چگونه از زایمان زودرس پیشگیری کنیم . جواب این پرسش را در این مقاله از بخش کودک آکاایران برای شما بازدیدکنندگان محترم آماده کرده ایم. پس با ما همراه باشید تا جواب خود را بیابید.

پیشگیری از زایمان زودرس,جلوگیری از زایمان زودرس,راههای پیشگیری از زایمان زودرس

علایم زایمان زودرس

دکتر ملک منصور اقصی، متخصص بیماری های زنان و استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران درباره علل زایمان زودرس و روش های پیشگیری از آن توضیح می دهند...

آقای دکتر! زایمان زودرس چه عوارضی ممکن است داشته باشد؟
طبق مطالعات جدید مشخص شده کودکانی که یک تا سه هفته زودتر از موعد به دنیا می آیند، در هفته ی اول تولد، شش برابر و در سال اول تولد سه برابر بیشتر از نوزادانی که در زمان مقرر به دنیا می آیند، در معرض خطر مرگ قرار می گیرند. صرف نظر از میزان مرگ و میر، این گروه از نوزادان نسبت به بقیه آسیب پذیرتر هستند. پس متوجه اهمیت زمان تولد نوزاد می شوید.
زمان تولد نوزاد طبیعی، هفته 37 بارداری به بعد است. نوزادان زودرس که در هفته 34 تا 36 بارداری متولد می شوند، 71 درصد نوزادان را شامل می شوند. در مطالعات زیادی مشخص شده است که این کودکان بیش از بقیه در معرض مشکلات تنفسی و تغذیه ای قرار می گیرند، در تنظیم دمای بدن خود با مشکلات بیشتری مواجه هستند و احتمال ابتلا به زردی هم در آنها بیشتر است. همچنین این کودکان در فرآیند رشد مغز نیز با مشکلاتی مواجه می شوند.

کدام مادران در معرض زایمان زودرس قرار دارند و چرا؟
در مواردی به دلیل ناهنجاری های رحمی، مادر قدرت نگهداری جنین را تا زمان معمول ندارد. در حال حاضر نیز با توجه به روش های باروری مصنوعی، به دلایل مختلف مادران قدرت کمتری در نگهداری جنین تا پایان 9 ماه دارند و در نتیجه شیوع نارسی نوزاد بالا می رود.
پرستاران شیفت شب علاوه بر اینکه از نظر جسمی و روحی دچار ضربه می شوند، متاسفانه نسبت به سایر زنان شاغل، بیشتر در معرض خطر بروز زایمان های زودرس و سقط جنین هستند. عواملی همچون شب کاری، استرس شغلی و تماس با داروها، علاوه بر تاثیرات منفی بر جنین، احتمال زایمان زودهنگام را در پرستاران افزایش می دهد.
اما به طور کلی علت عمده زایمان های زودرس معلوم نیست.

پیشگیری از زایمان زودرس,جلوگیری از زایمان زودرس,راههای پیشگیری از زایمان زودرس

درد زایمان زودرس

آیا ویژگی ها وخصلت های روانی مادران هم بر احتمال زایمان زودرس تاثیر دارد یا نه؟
بله، مثلا جالب است بدانید به تازگی با بررسی حدود 1800 زن باردار مشخص شد، خطر زایمان پیش از موعد در افرادی که نگرانی آنها درباره بارداری شان زیاد است، تا سه برابر افزایش می یابد.
از علل دیگر زایمان زودرس، ابتلای مادر به افسردگی است. مادران باردار افسرده بیشتر در معرض خطر زایمان زودرس قرار دارند. هورمون استرس در مادران افسرده به طور قابل توجهی بیشتر است که منجر به زایمان زودرس می شود.
به طور متوسط مادران مبتلا به افسردگی ، دو روز زودتر از معمول زایمان می کنند، اما مادرانی که دچار افسردگی شدید هستند، زیر 37 هفته زایمان می کنند.

عوامل موثر دیگری هم هست؟
بله، مثلا عفونت های دهان و دندان در زنان، احتمال زایمان زودرس را تا هفت برابر بیشتر می کند که تحقیقات نشان داده است، انتقال سریع عفونت های دهان و دندان به جنین، باعث زایمان زودرس می شود. قرار گرفتن زنان غیرسیگاری در معرض دود دخانیات و به ویژه دود سیگار در دوران حاملگی، باعث کاهش وزن نوزاد و زایمان زودرس می شود.
همچنین مواجهه با دود دخانیات در دوران حاملگی می تواند باعث تاخیر در رشد درون رحمی و سقط ناگهانی جنین شود.
پس علت های بروز زایمان زودرس و تولد نوزاد نارس، خیلی زیاد است.
همین طور است. بهتر است بگوییم هر عاملی که مانع از تکامل جسمی و سیستم های مختلف بدن جنین در داخل رحم شود، می تواند باعث به دنیا آمدن زودرس جنین شود، مثل انواع بیماری ها از جمله تب مادر.

بنابراین روش های پیشگیری عبارت است از جلوگیری از بروز این عوامل و پیگیری روش زندگی سالم. اما روش درمان و کاهش خطر بروز زایمان نوزاد نارس شامل چه مواردی می شود؟
با کنترل بیماری های مادر و کنترل تغذیه و تأمین شرایط مناسب برای حاملگی می توان از تولد نوزاد نارس جلوگیری کرد، اما بعد از تولد نیز با استفاده از امکانات جدید پزشکی می توان نوزادان نارس را با بهترین کیفیت نگهداری کرد و در نتیجه از مرگ و میر آنها جلوگیری کرد.
برای کاهش خطر زایمان نوزاد نارس نیز باید مورادی را رعایت کرد؛ مثلا در مورد مادران افسرده و مضطرب، اگر پزشک متخصص با این افراد گفتگو کند می تواند ترس و اضطراب آنها را به حداقل برساند. حمایت و نقش پدر نیز در کاهش این اضطراب ها و نگرانی ها بسیار تاثیرگذار است.
برای پیشگیری از ابتلا به مسمومیت بارداری، کنترل دقیق موارد این بیماری و پرهیز از تصمیم گیری شتاب زده برای ختم بارداری را در موارد خفیف پره اکلامپسی (نوعی مسمومیت بارداری) توصیه می کنیم.

پیشگیری از زایمان زودرس,جلوگیری از زایمان زودرس,راههای پیشگیری از زایمان زودرس

درد زایمان زودرس


به نقل از آکاایران : برای درمان عفونت های دهان و دندان، توصیه می شود به دلیل اینکه سه ماهه اول بارداری حساسیت ویژه ای دارد و امکان عکس برداری و بی حسی نیست، در ماه های بعدی نیز درمان مشکلات دندانی بدون درد و با روش بی حسی امکان پذیر نیست، بهتر است زنان قبل از باردار شدن، توجه بیشتری به بهداشت دهان و دندان خود داشته باشند و هرگونه درمانی را که لازم است، انجام دهند.
در مجموع شاید زایمان زودرس در حال حاضر مهم ترین مشکل بارداری و زایمان باشد و سالانه صدها تحقیق در مورد علل و نحوه پیشگیری از آن انجام شود، اما هنوز بسیاری از سوالات در مورد زایمان زودرس همچنان بی پاسخ مانده اند.

 


منبع:تبیان
ویرایش و تلخیص:آکاایران

 

ابربرچسب : آمپول سقط جنین در هفته دوم ، سقط جنین در هفته اول با دارو ، سقط جنین در هفته ی اول بارداری ، روش روشهای سقط جنین در هفته اول بارداری ، راههای سقط جنین در ماه اول بارداری ، قانون آمار قوانین هزینه سقط جنین در ایران ، روش سقط جنین با داروهای گیاهی ، سقط جنین در هفته های اول بارداری ، روش های سقط جنین با داروهای گیاهی ، داروهای سقط جنین در هفته های اول بارداری ، احکام شرایط سقط جنین در فقه اسلامی ، روشهای سقط جنین با داروهای گیاهی ، روش سقط جنین با گیاهان دارویی ، سقط جنین در ماه اول با قرص ، سقط جنین با طب سنتی ، سقط جنین در ماه اول با زعفران ، قرص برای سقط جنین سه ماهه ، قرص سقط جنین سه ماه اول ، راههای روش علائم روشهای سقط جنین در هفته های اول بارداری ، دیه حکم روش راههای داروهای سقط جنین دو ماهه ، روش سقط جنین با داروی گیاهی ، روش راههای سقط جنین با داروهای گیاهی ، علائم سقط جنین در هفته های اول بارداری ، روش سقط جنین در ماه اول حاملگی ، سقط جنین در ماه اول با دارو ، سقط جنین در ماه اول با آمپول ، داروهای سقط جنین در ماه اول بارداری ، سقط جنین در ماه اول با گیاهان دارویی ، روشهای سقط جنین در هفته اول بارداری ، سقط جنین در ماه اول حاملگی ، جلوگیری از سقط جنین با طب سنتی ، دلایل علائم سقط جنین در هفته های اول بارداری ، سقط جنین دو ماهه ، روش های سقط جنین در هفته اول بارداری ، سقط جنین در ماه اول با دارو گیاهی ، روش سقط جنین با دارو گیاهیu200e ، سقط جنین در ماه اول بارداری ، علائم سقط جنین در هفته اول بارداری ، نحوه سقط جنین در ماه اول بارداری ، روش سقط جنین در هفته های اول بارداری ، سقط جنین با آمپول پروستاگلندین قرص و شیاف ، راه های سقط جنین در ماههای اول بارداری ، روشهای سقط جنین در هفته های اول بارداری ، چگونگی سقط جنین در ماه اول بارداری ، روش های سقط جنین با داروی گیاهی ، درمان سقط جنین با طب سنتی ، راههای سقط جنین در هفته اول بارداری ، سقط جنین دو ماهه با قرص ، سقط جنین با قرص در ماه اول ، سقط جنین در هفته اول با داروهای گیاهی ، روشهای سقط جنین در ماه اول بارداری ، روشهای راههای علائم روش دلایل سقط جنین در ماه اول بارداری ، علائم سقط جنین در ماه اول بارداری ، دلایل سقط جنین در هفته های اول بارداری ، سقط جنین در ماه اول بارداری چگونه است ، سقط جنین با آمپول پروستاگلاندین قرص و شیاف ، روش سقط جنین در ماه اول با قرص ، سقط جنین در ماه اول چگونه است ، روش سقط جنین در ماه اول بارداری ، روش های سقط جنین در ماه اول بارداری ، روشهای سقط جنین در ماه اول حاملگی ، راه های سقط جنین در هفته اول بارداری ، سقط جنین در ماه اول ، سقط جنین با قرص ، راه های سقط جنین در ماه اول حاملگی ، راههای سقط جنین در هفته های اول بارداری ، نشانه های سقط جنین در ماه اول بارداری ، سقط جنین در دو هفته اول بارداری ، روش سقط جنین در هفته دوم بارداری ، روشهای مقاله سقط جنین غیرقانونی در ایران ، سقط جنین ، سقط جنین با قرص در ماه دوم ، سقط جنین در سه هفته اول بارداری


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله پیشگیری از زایمان زودرس، زایمان زودرس، علل زایمان زودرس، پیشگیری از زایمان زودرس، عوارض زایمان زودرس، زایمان زود رس شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

دلایل زایمان زودرس , زایمان زودرس

پیشگیری از زایمان زودرس، زایمان زودرس، علل زایمان زودرس، پیشگیری از زایمان زودرس، عوارض زایمان زودرس، زایمان زود رس گردآوری توسط بخش بارداری ، زایمان، علائم بارداری، علائم زایمان سایت آکاایران

اخبار اکاایران

تبلیغات