در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد چگونه عزت نفس را در کودک زیر ۷ سال خود افزایش دهیم؟ ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته تربیت کودک از سایت کودک آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران:  

کودکان باید برای خود ارزش و احترام قائل باشند و نسبت به خود احساس غرور کنند. از این رو تقویت عزت نفس در کودکان بسیار حائز اهمیت است. در این مطلب راهکارهای عملی برای افزایش عزت نفس در کودکان زیر 7 سال ارائه می گردد.

 

 

چگونه عزت نفس را در کودک زیر ۷ سال خود افزایش دهیم؟
چگونه عزت نفس را در کودک زیر ۷ سال خود افزایش دهیم؟

آکاایران: چگونه عزت نفس را در کودک زیر ۷ سال خود افزایش دهیم؟

 

1- برای فرزند خود نامی مناسب انتخاب کنید.

2- فرزند خود را هر روز در آغوش بگیرید. آغوش والدین و مخصوصا مادر، به کودک احساس آرامش و اعتماد می دهد و احساس رضایتمندی از خود را در کودک افزایش می دهد.

3- برای اسباب بازی های که او دوست دارد ارزش قائل شوید. اسباب بازی ها دارایی های مهمی برای کودک محسوب می شوند که کودک با تمام احساس خود انتخاب کرده است. پس عدم پذیرش اسباب بازی ها از جانب والدین باعث لطمه خوردن اعتماد و عزت به نفس کودک خواهد شد.

4- انتظار متانت ، منطقی بودن، از خود گذشتگی و یا سایر معجزه ها را از فرزند کوچک خود نداشته باشید.

5- در تربیت فرزند خود به “ای کاش ها” و “چه می شود ها” اهمیت زیادی ندهید. کودک خود را همانگونه که هست بپذیرید و از تلاش برای رسیدن به علائق و آرزوهای شخصی تان توسط فرزندتان بپرهیزید و اجازه دهید کودک به سرگرمی های کودکانه ای که خود انتخاب می کند مشغول باشد.

6- هیچگاه کودک خود را با سایر کودکان مقایسه نکنید. این کار ضربه بزرگی به عزت نفس کودک شماست و باعث احساس کمبود در او خواهد شد.

7- فرزندتان را هرگز تهدید نکنید. از جملاتی مانند “اگر نکنی وای به حالت” استفاده نکنید.

8- نقاشی ها و کارهای هنری فرزندتان را در محلی بیاویزید که چشمگیر باشد و او را به خاطر کارهای خوبش تشویق کنید.

9- به حرف ها و صحبت های او با دقت گوش دهید و به آنها پاسخ مناسب دهید. نادیده گرفتن حرف ها و درد و دل های فرزندتان باعث میشود او احساس کند فردی بی ارزش و بی مقدار است.

 

 

 
.

منبع : seminarema.com

چگونه عزت نفس را در کودک زیر ۷ سال خود افزایش دهیم؟ گردآوری توسط بخش اصول تربیتی نوجوان سایت آکاایران
تبلیغات