در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد آشنایی با علائم هشدار دهنده مشکلات شنوایی کودکان ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته تربیت کودک از سایت کودک آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: امروزه با پیشرفت علم پزشکی امکان تشخیص مشکلات شنوایی از ابتدای تولد وجود دارد، در حالی که در بعضی موارد خیلی دیرتر تشخیص داده می شود. بهتر است بدانید که سه چهارم ناشنوایی ها مادرزادی هستند. والدین باید چه علائمی را نشان دهنده ناشنوایی فرزندشان بدانند؟

به گزارش آکاایران: دستگاه های تشخیص ناشنوایی نوزادان امروزه بسیار پیشرفته شده است و نوزاد طی روزهای اول تولد مورد آزمایش قرار می گیرد. عملکرد شنوایی از زمان تولد تا دو ماهگی به راحتی قابل بررسی است. با تشخیص زودهنگام نقص شنوایی می توان اقدامات درمانی فوری را انجام داد. در واقع، درمان های زودهنگام به بهبود کیفیت زندگی کودک و به خصوص برقراری ارتباط راحت تر با دیگران کمک می کند.

اما در مواردی ممکن است این مشکل دیرتر شناخته شود. در حال تشخیص هر چه زودتر این ناهنجاری ها در جهت کاهش مشکلات یادگیری زبان بسیار مهم است.

متخصصان به والدین توصیه می کنند تا با مشاهده علائم زیر در فرزندشان، مسئله را جدی بدانند و اقدامات درمانی را فورا آغاز کنند:

– از ۹ ماهگی، کودک هجاها را تکرار نمی کند.

– از ۱۴ ماهگی، او کلمات ” مامان” و ” بابا” را تکرار نمی کند و نسبت به صدا زدن نامش واکنش نشان نمی دهد.

– از ۲ سالگی، او دو کلمه را با هم به کار نمی برد و زمانی که از او خواسته می شود اجزای بدنش را نشان دهد پاسخی نمی دهد.

– از ۳ سالگی، رفتاری عادی ندارد و یا فقط با والدینش ارتباط برقرار می کند.

گردآوری: گروه هفت گنج

.

منبع : 7ganj.org

آشنایی با علائم هشدار دهنده مشکلات شنوایی کودکان گردآوری توسط بخش اصول تربیتی نوجوان سایت آکاایران
تبلیغات