استفاده از دستمال مرطوب برای کودکان مضر است -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد استفاده از دستمال مرطوب برای کودکان مضر است ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته شناخت کودک از سایت کودک آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: مجموعه: دانستنیهای نوزادان

 

استفاده از دستمال مرطوب برای کودکان مضر است
,بهداشت کودکان, بهداشت نوزادان, دستمال مرطوب برای کودکان

آکاایران: استفاده از دستمال مرطوب برای کودکان مضر است

 

آ‍ژانس ملی امنیت دارویی و محصولات بهداشتی در فرانسه هشدار داد: فنوکسی اتانول، نوعی ماده شیمیایی از خانواده اتر است که در محصولات آرایشی بهداشتی به کار می رود و مصرف آن برای کودکان زیر 3 سال توصیه نمی شود.
 این ماده شیمیایی در شامپو، خمیردندان، دستمال مرطوب، انواع شوینده ها و سایر مواد آرایشی بهداشتی وجود دارد و مصرف آن در کودکان، خطر ایجاد مسمومیت را به همراه دارد.
به گزارش آکاایران:  محققان توصیه می کنند در تولید دستمال های مرطوب مخصوص پاک کردن کودک، از این ماده شیمیایی استفاده نشود و میزان غلظت این ماده در سایر محصولات بهداشتی ویژه کودکان از 1 درصد به 0.4 درصد کاهش یابد.
 ماده فنوکسی اتانول قابلیت جذب بالایی دارد و از طریق پوست در بدن کودک نفوذ می کند. اگرچه مصرف کوتاه مدت آن عوارض قابل توجهی ندارد و باعث ایجاد حساسیت های پوستی نیز نمی شود، اما مصرف مداوم آن باعث سوزش چشم می شود.
آژانس، گزارش تحقیقات خود را در اختیار کمیته علمی اروپا برای ایمنی مصرف کننده قرار داد تا در خصوص مصرف این ماده در تولید محصولات بهداشتی برای کودکان تجدید نظر کند.


.

منبع :

استفاده از دستمال مرطوب برای کودکان مضر است گردآوری توسط بخش شناخت کودک سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات