در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد قدرت بینایی نوزادان چند روزه ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته رشد و تکامل کودک از سایت کودک آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

خیلی از والدین علاقه مند هستند بدانند نوزاد تازه متولد شده آن ها چگونه مادر و پدرش را می بیند؟

سرانجام محققان با ترکیب علم ریاضی، فناوری و دانش قبلی درباره درک بصری، نشان دادند نوزادان تازه متولد شده جهان اطراف خود را چگونه می بینند.

نتایج حاصل از این مطالعه نشان داد که نوزادان دو تا سه روزه قادرند حالات چهره و عواطف اطرافیان را از فاصله 30 سانتیمتری تشخیص دهند. اگر این فاصله به 60 سانتیمتر افزایش یابد نوزاد حالات و چهره ها را بسیار تار و مبهم دریافت می کند.

این مطالعه به افزایش آگاهی دانشمندان درباره جهان بصری نوزادان کمک شایانی کرده است. همچنین طبق این مطالعه، می توان توضیح داد که چگونه نوزادان در روزهای اولیه زندگی و قبل از اینکه قوه بینایی شان برای درک جزئیات آماده شود، می توانند حالات چهره والدینشان را تقلید کنند. نکته مهم در این مطالعه «حرکت» است.

به گفته پروفسور امریتوس اسوین مگنوسن، پیش از این، محققان با استفاده از عکس های گوناگون سعی در برآورد دقیق درک بصری نوزادان داشتند. ایده ما در این مطالعه جدید استفاده از عکس های متحرک بود.

وی خاطرنشان کرد: ما در این تحقیق ثابت کردیم، نوزادان تازه متولد شده تنها می توانند حالات چهره را ببینند و ممکن است قادر به فهم معنای حالات نباشند.

این تحقیق توسط مؤسسه روانشناسی دانشگاه اسلو و با همکاری دانشگاه اوپسالا در سوئد انجام شده است.

منبع: ایسنا

منبع : hidoctor.ir


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله قدرت بینایی نوزادان چند روزه شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

قدرت دید در مطالعه , زیره قدرت بینایی

قدرت بینایی نوزادان چند روزه گردآوری توسط بخش رشد و تکامل کودک ، خلاقیت کودک سایت آکاایران
تبلیغات