آموزش به کودک

1
1

آموزش الفبا به کودکان قبل از مدرسه درست یا غلط ؟، آموزش به کودک، آموزش کودکان - آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد آموزش الفبا به کودکان قبل از مدرسه درست یا غلط ؟، آموزش به کودک، آموزش کودکان ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر لینک +آموزش +به +کودک را کلیک نمایید و یا در دسته از سایت کودک آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

 
آکاایران : دوران کودکی جزء مهمترین دوران زندگی یک فرد به حساب می آید ، بسیاری خاطره هایی زیبا از دوران کودکی خود و بازی های بچه گانه خود دارند ، این دوره از زندگی به دلیل تحرک های بسیار و شادابی بیش از حد و قدرت یادگیری فراوان در این سنین  این سوال را در ذهن پدر و مادر به وجود می آورد که آیا بهتر نیست قبل از مدرسه و شروع دوره دبستان و پیش دبستانی فرزندمان بتواند خواندن و نوشتن را یاد بگیرد . در ادامه میخواهیم در قسمت سایت کودک آکاایران به این سوال از دید یک کارشناس توضیح بدهیم با ما همراه باشید تا جواب این سوال را بیابید.

آموزش الفبا به کودکان قبل از مدرسه درست یا غلط ؟، آموزش به کودک، آموزش کودکان
آموزش به کودکان,آموزش به کودکان 3 ساله,آموزش به کودکان پیش دبستانی

آموزش الفبا به کودکان

کودک 5 ساله ای دارم که علاقه زیادی به یادگیری دارد. آیا می توانم با توجه به این که هنوز به مدرسه نمی رود، خودم در خانه الفبا را به او آموزش دهم؟ در ضمن او بسیار پر تحرک است طوری که من یا پدرش نمی توانیم هم پایش بازی کنیم، در این مواقع چه باید کرد؟!

1- حداقل به چهار دلیل سعی نکنید آموزش الفبا و مبانی ریاضی را پیش از دوره دبستان و پیش دبستانی شروع کنید :

اول این که :
این سنین، دوران بازی و جست و خیز بچه هاست، کودک را از درس خسته نکنید.

دوم این که :
یادگیری الفبا سبب می شود کودک از ابتدای دوران مدرسه، از بیشتر بچه ها جلوتر باشد و از کلاس و درس زده شود و حتی ممکن است به عنوان دانش آموز ناآرام و نامنضبط شناخته شود. چرا که به دلیل تکراری بودن مطالب خود را با حرف زدن یا شوخی کردن با دوستانش سرگرم می کند.

سوم این که :
سیستم آموزش موجود در مدارس ما جواب گوی پیشرفت کودک شما نخواهد بود و او ناخواسته از این سیستم طرد می شود! این امر انگیزه تحصیلی دانش آموز را پایین می آورد.

چهارم این که :
اصلا نیازی به این آموزش ها نیست و آموزش های مرسوم مهد کودک ها و مراکز پیش دبستانی کفایت می کند. حتی ممکن است شیوه آموزش شما با شیوه ای که کودک سال آینده در مدرسه می آموزد بسیار متفاوت باشد و این مسئله به طور قطع کودک را دچار سردرگمی خواهد کرد.

آموزش به کودکان,آموزش به کودکان 3 ساله,آموزش به کودکان پیش دبستانی

آموزش الفبا به کودکان

2 - به نقل از آکاایران : کودکان از طریق بازی ها یاد می گیرند. پس بازی های بیشتر و بیشتری بیاموزید و با فرزندانتان آن ها را تجربه کنید.
سعی کنید برخی از بازی های دوران کودکی تان را به کودک تان نیز یاد بدهید. بازی هایی مثل الک دولک، گرگم به هوا، هفت سنگ، شاه، وزیر ، دزد و... .
بازی های رایانه ای پرتحرک، هیجان انگیز و خشن برای کودکان مناسب نیست. به طور کلی، هرچه بازی ها در این سنین نیاز به تحرک جسمی بیشتری داشته باشد بهتر است. اما اگر چاره ای نداشتید، بازی های رایانه ای فکری، مثل شطرنج، پازل و... نیز خوب است.

3 - اشتباه نکنید انرژی بچه ها از بزرگ ترها بیشتر نیست! بلکه به دلیل کوچک تر بودن اندامشان، انرژی شان نیز دیرتر تمام می شود و تحمل بازی ها و کنجکاوی های آنان نیازمند صبر و حوصله بسیار زیادی از جانب شماست. توجه داشته باشید که برای به دست آوردن هر چیز ارزشمندی باید هزینه کنیم. پس برای یک تربیت خوب و اصولی نیز باید از زمان، پول و انرژی خود هزینه کنیم. تکرار می کنم: زمان، پول و انرژی

منبع : khorasannews.com

گردآوری خانه داری و کاردستی آکا


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله آموزش الفبا به کودکان قبل از مدرسه درست یا غلط ؟، آموزش به کودک، آموزش کودکان شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

چگونه حروف الفبا را به بچه ها یاد بدهیم , یادگیری کودکان پیش دبستانی از طریق بازی , تدریس آموزش کامپیوتر به کودکان دبستانی , آموزش حروف الفبای فارسی صوتی اعداد , آموزش نقاشی به کودکان پیش دبستانی , روش آموزش نقاشی به کودکان 4 ساله , آموزش حروف الفبا با گفتن داستان , آموزش نقاشی به کودکان زیر 6 سال , آموزش نظم به کودکان پیش دبستانی , آموزش به کودکان عقب مانده ذهنی , یاد دادن حروف الفبا به کودکان , آموزش الفبا در مهد کودک ممنوع , اموزش حروف الفبا برای کودکان , آموزش نقاشی به کودکان 4 ساله , آموزش نقاشی به کودکان 3 ساله , آموزش حروف انگلیسی به بچه ها , آموزش حروف الفبا پیش دبستانی , آموزش نظم به کودکان دبستانی , روش آموزش نقاشی کودکان 6سال , بهترین روش آموزش حروف الفبا , آموزش الفبا در پیش دبستانی , روش آموزش اعداد به کودکان , لاکی راز و یادگیری الفبا , آهنگ جشن الفبا چیه و چرا , آموزش حروف الفبا با قصه , آموزش چند چیز به کودکان , آموزش نوشتن حروف چینی , آموزش کلمات به کودکان , نحوه آموزش به کودکان , آموزش کودکان 5 ساله , آموزش الفبا کودکان , راهنمای تدریس قبد , سایت آموزشی الفبا , آموزش به کودکان , اموزش به کودکان , آموزش های کودک , اموزش اعدادب , اموزش الفبا

آموزش الفبا به کودکان قبل از مدرسه درست یا غلط ؟، آموزش به کودک، آموزش کودکان گردآوری توسط بخش رشد و تکامل کودک ، خلاقیت کودک سایت آکاایران

اخبار اکاایران

اخرین مطالب آکاایران

تبلیغات