.

مطالب بیشتر

تهوع در بارداریحالت تهوع مزاحم خواب زنان باردار، تهوع در بارداری، حالت تهوع، علل تهوع در بارداری، درمان حالت تهوع

1394/04/31

حالت تهوع مزاحم خواب زنان باردار

آکاایران : تهوع و یا به اصطلاحی استفراغ یکی از شایع ترین موارد و اختلالات گوارشی فرد باردار می باشد که در 3 ماهه اول بارور شدن جنین در رحم مادر به سراغ رخ می دهد و در بیشتر موارد این اتفاق به ماههای بعدی هم کشیده می شود و گاها به دلیل تدوام و پیوستگی این اختلال سلامت مادر و یا جنین را به خطر می اندازد شاید با خود بگویید حالت تهوع یک اتفاق عادی در بین همه است اما این را در نظر بگیرید که مادر و جنین ارتباطی ناگسستنی و جدا ناپذیر با یکدیگر دارند و حالت تهوع برای مادر مساوی است با به خطر افتادن جنین در رحم مادر و لازم است که در پی این اتفاق هر چه سریعتر به پزشک مراجعه و درمان تهوع و استفراغ ناشی از بارداری را پیگیری کنید در ادامه و در قسمت سایت کودک آکاایران علل تهوع در بارداری و سوالات پیرامون این موضوع پاسخ خواهیم داد.

تهوع در بارداری,تهوع در بارداری پوچ,تهوع بارداری در شب

تهوع در بارداری,تهوع در بارداری پوچ,تهوع بارداری در شب,تهوع بارداری در عصر,تهوع و استفراغ در بارداری,علل حالت تهوع در بارداری,درمان تهوع در بارداری,علت تهوع در بارداری,تهوع در دوران بارداری,نداشتن تهوع در بارداری,دلیل اصلی حالت تهوع

علل تهوع در بارداری

 

چرا چنین چیزی اتفاق می افتد ؟
طولی نخواهید کشید که پی ببرید عبارت "کسالت صبح گاهی" اشتباه است – حالت تهوع و استفراغ در زمان حاملگی می تواند صبح، ظهر یا شب اتفاق افتد. مخصوصا دل به هم خوردگی شبان گاهی ناخوشایند است، زیرا می تواند مانع خوابیدن شما شود و حتی از خواب بیدارتان کند...

دلیل اصلی حالت تهوع و استفراغ در زمان بارداری

 

 

هیچ کس به درستی نمی داند که دلیل و علت حالت تهوع زمان حاملگی چیست، ولی احتمالاً ترکیبی از تغییرات فیزیکی متعددی که در بدن تان رخ می دهد، شامل افزایش سریع هورمون ها در اوایل حاملگی، تقویت حس دریافت بو و حساسیت به بوهای مختلف، و اعصاب شکمی کلیوی حساس تر، در این وضعیت دخیل هستند.
گرچه هیچ کمکی به حالت تهوع شما نخواهد کرد، ولی احساس امنیت بیشتری خواهید داشت اگر بدانید که تنها نیستید. دست کم سه چهارم از مادرانِ آتی نخستین هفته های حاملگی را زمانی طولانی و کسالت بار می دانند.
حدود نیمی از زنانی که از حالت تهوع رنج می برند، حدوداً تا پایانِ هفته ی چهاردهم به طور کامل از آن رها می شوند. در مورد غالب دیگر زنان، یک ماه یا بیشتر مضاف بر این رفع حالت تهوع زمان خواهد برد، البته ممکن است بعدها نیز این بیماری بازگردد یا در دوران حاملگی بیاید و برود.

 

تهوع در بارداری,تهوع در بارداری پوچ,تهوع بارداری در شب

حالت تهوع

 


چه کار می توان کرد ؟
به نقل از آکاایران : اگر موردی خفیف از حالت تهوع و استفراغ را تجربه می کنید، برخی اقدامات به نسبت ساده کافی خواهد بود. (وگرنه، داروهای ایمن و موثری برای حالت تهوع وجود دارد که دکترتان می تواند برای شما تجویز کند.) هیچ یک از توصیه های زیر با شواهد و مدارک قوی ثابت نشده اند، ولی معمولاً به طور گسترده از جانب ماماها و دکترهای زایمان توصیه می شوند، و بسیاری از زنان به آنها اعتماد دارند.
• وعده های کوچک غذایی، همچون بیسکوییت را همواره کنار تخت خواب خود داشته باشید. خوردن بیسکوییت و ساندویچ می تواند به بهبود شما و بازگشت تان به خواب کمک کند. وقتی از خواب بیدار شدید، چند بیسکوییت بخورید و 20 تا 30 دقیقه استراحت کرده بعد از جا برخیزید.
• در زمان شام، از خوردن غذاهای چرب خودداری نمایید، زیرا که هضم شان به مدت زمان زیادی نیاز دارد. همچنین از غذاهای پرحجم، ادویه دار، اسیدی و سرخ کردنی دوری کنید، زیرا این غذاها سیستم گوارش شما را با مشکل مواجه می کنند.
• از مچ بند درمانی که در داروخانه ها به فروش می رسد استفاده کنید. آنرا بر مچ خود نگه می دارید، تا دکمه ی پلاستیکی آن بر نقطه ای مشخص از مچ شما فشار آورد. این وسیله ی ساده و ارزان که برای برطرف کردن بیماری طراحی شده است، به برخی از زنان حامله در برابر کسالت صبح گاهی کمک کرده است.با این وجود تحقیقات نشان داده است که تاثیرات آن تا حد زیادی کاذب است.

تهوع در بارداری,تهوع در بارداری پوچ,تهوع بارداری در شب

علل تهوع در بارداری

 

مراقبت دوران بارداری - ninisite.com
ویرایش و تلخیص:آکاایرانمطالب مرتبط